وحشت چیست؟ درمان تپش قلب عصبی


گاهی اوقات علائم و نشانه های بیماری با هم تداخل دارند و تشخیص را برای شما دشوار می کند. بنابراین ، بهتر است به پزشک و متخصص مراجعه کنید. وحشت زدگی، حمله قلبی و حملات اضطراب بیماریهایی نیز وجود دارند که ممکن است هنگام مواجهه با آنها یا تجربه شخصی شما را متعجب کند. در این مقاله ، هدف ما این است که با آزمایش آنها به شما در تشخیص این بیماریها کمک کنیم. اما به یاد داشته باشید که تنها راه تشخیص 100٪ مراجعه به متخصص و پزشک واجد شرایط است. اگر به این بیماری ها مبتلا هستید قابل مشاهده در کلینیک قلب و عروق اکسیر برای تشخیص و درمان نهایی:

وحشت یا علائم عصبی

وحشت چیست؟

علائم اختلال هراس و حمله قلبی می توانند بسیار مشابه باشند و تشخیص آنها دشوار است. حملات قلبی همچنین می تواند باعث وحشت و گیجی شود. اگر فردی فکر می کند ممکن است دچار حمله قلبی شود آنها باید فوراً به پزشک مراجعه کنند.

وحشت یا شکست عصبی

علائم حملات پانیک ممکن است شامل موارد زیر باشد:

 • درد شدید قفسه سینه

 • سوزن سوزن شدن در دست

 • تنگی نفس

 • تپش قلب

 • تعریق

 • تکان دادن

حملات پانیک می توانند به تنهایی یا به عنوان نشانه ای از اختلال هراس رخ دهند. هر سال تقریباً 2 تا 3 درصد از مردم ایالات متحده دارای اختلال هراس هستند. و اکثر افراد بدون اختلال هراس دچار حملات پانیک می شوند. برای اطلاعات بیشتر در مورد ارتباط بین حملات پانیک و اختلال هراس. مقالات کلیدی ما را اینجا ببینید.

 • درد قفسه سینه
 • تنگی نفس
 • ناهنجار
 • استفراغ
 • تعریق

در حالی که علائم اختلال هراس و حمله قلبی با هم تداخل دارند ، نحوه تشخیص آن را بدانید. می تواند زندگی را نجات دهد

علائم جسمی در هنگام وحشت

علائم اختلال هراس شدید است: ترس ناگهان شما را فرا می گیرد. ممکن است از هیچ جا بیرون نیاید ، یا ممکن است ناشی از چیزی باشد که شما را نگران می کند. ضربان قلب شما ممکن است خیلی سریع افزایش یابد. می تواند منجر به سرگیجه و اسهال شود احساس می کنید هورمون های استرس – آدرنالین و کورتیزول – در بدن شما آزاد شده و آزاد می شوند. در هنگام مبارزه با درد و از دست دادن کنترل ، ممکن است درد قفسه سینه ، تنفس و تپش قلب را تجربه کنید.

علائم جسمی در هنگام حمله قلبی

علائم حمله قلبی در مردان و زنان می تواند متفاوت باشد. هر دو جنس اغلب از درد قفسه سینه شکایت دارند. این یک وضعیت شدید و غیرقابل انکار است ، یا ممکن است “احساس درد شدید در گردن ، فک ، دندان ها ، شانه و بازوی پایین سمت چپ خود داشته باشید.” ممکن است عرق کرده و سرگیجه داشته باشید. به خصوص اگر شما یک زن هستید زنان اغلب حالت تهوع ، استفراغ و مشکل تنفس را تجربه می کنند.


این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: هر آنچه باید در مورد خدمات قلب و عروق اکسیر بدانید

حمله قلبی ادامه می یابد (و بدتر می شود).

حملات قلبی عموماً از قوس بسیار متفاوتی پیروی می کنند. این علائم معمولاً 15 تا 45 دقیقه طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. و اغلب ملموس تر از سردرگمی وحشت است. ” درد قفسه سینه ممکن است به حدی افزایش یابد که احساس کنید یک فیل روی دنده ها نشسته است. مشکل در تنفس تشدید حالت تهوع و سرگیجه و اگر درمان نشود ممکن است بیهوش باشید

حملات هراس در مردان و زنان متفاوت است.

با توجه به ADAA ، علائم حملات پانیک می تواند در مردان و زنان متفاوت باشد. مردان اغلب دارای ضربان قلب سریع هستند که به ضربان قلب معروف است. و احساس می کند نمی تواند احساسات و افکار خود را کنترل کند حملات پانیک در زنان اغلب ناشی از تزریق زیاد است – هنگامی که شما خیلی سریع نفس می کشید و احساس ضعف می کنید – علاوه بر احساس گرسنگی. تحقیقات نشان می دهد که زنان دو برابر بیشتر از مردان دچار حملات پانیک می شوند. شاید به این دلیل که واکنش ترس آنها سریعتر آغاز شد.

آزمایش تروپونین برای تشخیص حملات عصبی انجام می شود.

تست است این را به عنوان حمله قلبی یا حمله وحشت تشخیص دهید.

در حین حمله قلبی سلولهای قلب از بین می روند این آسیب باعث می شود که قلب تروپونین T و پروتئین های تروپونین I را در جریان خون آزاد کند. پزشکان در اورژانس آزمایش خون را برای سطح بالای تروپونین انجام می دهند. و مراجعه به پزشک می تواند به تأیید اینکه درد قفسه سینه شما ناشی از حمله قلبی است کمک کند. آنها نیز هستند نوار قلب (EKG) آنها فعالیت الکتریکی ضربان قلب را اندازه گیری می کنند و به دنبال تغییراتی هستند که مشخصه آسیب ماهیچه های قلب و همچنین ریتم های غیرطبیعی قلب است.


همچنین بخوانید: سوالات متداول در مورد نوار قلب

چگونه تفاوت را تشخیص دهیم؟

دانستن تفاوت بین حمله پانیک و حمله قلبی می تواند مشکل باشد. به خصوص اگر کسی قبلاً علائم نداشته است. فرد می تواند با اندازه گیری عوامل متعددی بین این دو حالت تمایز قائل شود ، از جمله:

ماهیت درد

اگرچه درد قفسه سینه هم در حملات پانیک و هم در حملات قلبی شایع است اما ماهیت درد اغلب متفاوت است. هنگام وحشت درد قفسه سینه معمولاً تیز یا چاقو است و در مرکز قفسه سینه درد می کند. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی می تواند شبیه فشار یا احساس فشار باشد. درد قفسه سینه ناشی از حمله قلبی ممکن است از مرکز قفسه سینه شروع شود. اما می تواند از قفسه سینه تا بازوها ، فک ها یا شانه ها ایجاد شود.

آغاز

علائم همچنین ممکن است به فرد کمک کند تا تشخیص دهد که دچار حمله پانیک یا حمله قلبی شده است. اگرچه هر دو علائم می توانند ناگهانی و بدون هشدار ظاهر شوند. اما برخی از حملات قلبی می توانند ناشی از ورزش باشند ، مانند بالا رفتن از پله.

عادت زنانه

زمان بندی علائم ممکن است به تمایز بین حمله قلبی و حمله پانیک کمک کند. بیشتر حملات وحشت در عرض چند دقیقه به پایان می رسد. اگرچه ممکن است بیشتر طول بکشد

در هنگام حمله قلبی علائم بیشتر طول می کشد و با گذشت زمان بدتر می شود. به عنوان مثال ، درد قفسه سینه در ابتدای حمله قلبی ممکن است خفیف باشد. اما بعد از چند دقیقه بدتر می شود.

حملات پانیک و ارتباط آنها با سکته های قلبی

آیا حملات پانیک می تواند باعث حمله قلبی شود؟

علائم وحشت یا حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند. انسداد یک یا چند رگ خونی به قلب که مانع جریان خون شده و باعث حمله قلبی می شود. اگرچه حملات پانیک باعث حمله قلبی نمی شوند. اما استرس و اضطراب می تواند منجر به بیماری عروق کرونر قلب شود. حملات پانیک می تواند به عنوان یک رویداد واحد یا به عنوان بخشی از یک اختلال اضطرابی رخ دهد. برخی تحقیقات نشان می دهد که افراد مبتلا به اختلالات اضطرابی ممکن است به دلیل تنوع ضربان قلب پایین (HRV) در معرض خطر بیماری قلبی باشند. HRV فاصله بین هر ضربان قلب است. سیستم عصبی خودمختار ضربان قلب را کنترل می کند. ضربان قلب با فعالیت و خلق و خوی فرد در طول روز متفاوت است.

HRV بالا نشان می دهد که ضربان قلب فرد در طول روز به شدت تغییر می کند. بستگی به کاری دارد که او انجام می دهد. این همچنین نشان می دهد که سیستم عصبی خودمختار به خوبی کار می کند. HRV پایین به این معنی است که قلب شخص به طور موثر دنده ها را تغییر نمی دهد. برخی مطالعات HRV پایین را با افزایش خطر بیماری های قلبی مرتبط می دانند. تجزیه و تحلیل محققان از مطالعات HRV در افرادی که مبتلا به اختلالات مختلف اضطرابی هستند. از جمله اختلال هراس مشخص شد که شرکت کنندگان HRV پایین تری نسبت به افراد بدون اختلال اضطرابی داشتند.

درک این نکته ضروری است که حمله پانیک به معنای حمله قلبی نیست. افراد مبتلا به اختلال هراس ممکن است علائم وحشت مکرر را تجربه کنند ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا اختلال پانیک خطر بیماری قلبی را افزایش می دهد یا خیر.

به پزشک وحشت زده مراجعه کنید

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

این به این دلیل است که علائم اختلال هراس و حمله قلبی مشابه هستند. بنابراین ، در صورت داشتن هرگونه سال ، باید فوراً به پزشک خود مراجعه کنید. در صورت بروز هر یک از علائم زیر فوراً به پزشک مراجعه کنید:

 • درد ناگهانی و شدید قفسه سینه
 • فشرده سازی قفسه سینه بیش از 2 یا 3 دقیقه
 • درد قفسه سینه که از زیر بازو یا فک منتشر می شود

روش درمان

بسته به این که فرد دچار حمله قلبی یا حمله پانیک شود ، چشم انداز متفاوت خواهد بود. اگرچه حملات هراس می تواند ناخوشایند باشد. اما تهدیدی برای زندگی نیست مردم همچنین باید به دنبال درمان های مناسب برای حملات پانیک باشند که می تواند کیفیت زندگی آنها را مختل کند. پزشک شما می تواند با روش های مختلف به درمان اضطراب و وحشت کمک کند. این شامل تنظیم شیوه زندگی ، داروها و مشاوره است. در برخی موارد ، حمله قلبی می تواند تهدید کننده زندگی باشد. حمله قلبیافراد باید اقدامات لازم را برای مدیریت بیماری های قلبی انجام دهند.

منبع:

https://www.healthcentral.com

https://www.medicalnewstoday.com

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 3.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *