وخامت و پوکی استخوان – دکتر رضا اطمینانانی

وخامت و پوکی استخوان - دکتر  رضا اطمینانانی


لاغری و پوکی استخوان

دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه در اصفهان ، نسبت به کاهش غیرعادی غلاف و پوکی استخوان که منجر به بیماری های دیگر برای انسان می شود هشدار می دهد.

به عنوان مثال ، غذاهایی که به دلیل سدیم زیاد برای مصرف زیاد پروتئین توصیه می شوند. تصورات غلط در مورد غذاهای ناسالم توسط افراد غیر متخصص برای سلامت مردم مضر است.

همانطور که افراد از رژیم غذایی میوه برای کاهش گلیسیریدها یا چربی های بد در اطراف قلب پیروی می کنند. میوه ها و سبزیجات ممکن است برای همه جمع و جور و م effectiveثر نباشند ، اینها برای سلامتی فرد مضر است. کاهش وزن خستگی و خستگی مداوم را دنبال می کند.کاهش وزن خستگی و خستگی مداوم را دنبال می کند.کاهش وزن خستگی و خستگی مداوم را به دنبال دارد. ما باید یک روند نزولی منظم داشته باشیم تا بتوانیم این روند را در بلند مدت حفظ کنیم.

پوکی استخوان ، بیماری خاموش در زنان

استخوان ها به تدریج ضعیف می شوند و با ضربات جزئی حتی عطسه و سرفه می شکنند. علل پوکی استخوان ژنتیکی ، جنسیت ، سن ، نژاد و کورتیکواستروئیدها است و این بیماری در زنان بیشتر مشاهده می شود و با افزایش سن ، پوکی استخوان افزایش می یابد و خطر ابتلا به بیماری کلیوی در سفیدپوستان و آسیایی ها بیشتر است. در صورتی که یکی از والدین یا خواهر و برادر شما دچار پوکی استخوان باشد ، میزان بروز آن بیشتر است. البته این بیماری به بدن و هورمون های فرد نیز بستگی دارد.

هنگامی که هورمون های بدن ، به ویژه استروژن ، کاهش می یابد ، استخوان ها ضعیف می شوند. و به همین دلیل ، اگر زنان بعد از قاعدگی از خود مراقبت نکنند ، در خطر پوکی استخوان قرار دارند. این بیماری به ندرت می میرد. هورمون تیروئید یکی دیگر از علل پوکی استخوان است ، ترشح زیاد باعث شکستگی و الکل زیاد می تواند به استخوان ها آسیب برساند و سیگار کشیدن خطر بیماری را افزایش می دهد. پوکی استخوان در ابتدا بدون علامت است ، اما اگر استخوان ها به مرور زمان ضعیف شوند ، کمردرد ناشی از خارهای ریز بدن ، کوتاه شدن قد ، خم شدن و شکستگی ها به سرعت ظاهر می شود.


دکتر. رضا اطمینانانی

متخصص تغذیه اصفهان


دکتر رضا اطمینانانی می تواند با تسلط بر روشهای تغذیه ای اساسی و تعداد و سبک عادات غذایی ، نقش مهمی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر کلیک کنید. رضا اطمینانانی ، متخصص تغذیه و رژیم درمانی در اصفهان.


مطالب پیشنهادی:

اهمیت غذاهای گرم و سرد

6 راه برای دریافت امگا 3

گوشت بخورید یا نخورید

بوی بد دهان را با غذا از بین ببرید
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *