وزن بسته بندی شده مواد غذایی: تغذیه


سلام ، من یک سوال عجیب دارم و امیدوارم کسی که بینش بیشتری دارد بتواند پاسخ دهد.

هنگام خرید مواد غذایی بسته بندی شده متوجه خواهید شد که وزن غذای بسته بندی شده اغلب از وزن نوشته شده روی بسته بندی بیشتر است. من اغلب متوجه می شوم که این اتفاق در مورد غذاهای پخته یا سرخ شده ، مانند چیزهایی که تحت حرارت قرار می گیرند ، اتفاق می افتد. گاهی اوقات با رژیم های دیگر این اتفاق می افتد ، اما بیشتر اوقات اینطور نیست. تا بفهمید در مورد چه چیزی صحبت می کنید من یک مثال می زنم – خرید 100 گرم تنقلات ترد معمولاً بین 100 تا 120 گرم از این غذاها به همراه دارد. در حالی که ماست معمولاً همانطور که تبلیغ می شود وزن دارد.

فرض کنید این غذاها در یک کارخانه فرآوری می شوند. آیا تفاوت وزن ناشی از تفاوت وزن آب بسته بندی مواد غذایی است؟ یا مواد مغذی و کالری بیشتری در کیسه سنگین تر وجود دارد؟ من درک می کنم که این ممکن است برای غذاهای مختلف متفاوت باشد ، به عنوان مثال ، تفاوت وزن کیسه های مختلف نان ممکن است به مقدار متفاوتی از وزن آب در این غذاها تبدیل شود. در حالی که ممکن است این امر در مورد غذاهای تهیه شده صادق نباشد دسته ای و بعداً به کیسه ها جدا کنید.

می دانم که احتمالاً جواب این است “بستگی دارد” ، اما من می پرسم آیا افرادی که در این صنعت کار می کنند اطلاعات بیشتری دارند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *