پرخوری عصبی چیست؟


پرخوری و داروهای خانگی برای درمان پرخوری عصبی:
پزشکان نیازهای جسمی و روحی فرد را در نظر می گیرند. درمان ممکن است شامل مشاوره و دارو باشد.

درمان پزشکی
دارو
داروی ضد افسردگی فلوکستین (Prozac) برای درمان پرخوری عصبی توسط FDA تأیید شده است. گاهی اوقات پزشک شما داروی ضد افسردگی یا نوع دیگری از داروها را تجویز می کند. بستری شدن در بیمارستان شایع نیست. اما در صورت پرخوری شدید ممکن است فرد برای مدت کوتاهی در بیمارستان بستری شود. بیشتر اختلالات خوردن شامل درمان سرپایی است.

روان درمانی
درمان شناختی رفتاری (CBT):
در این نوع درمان یک فرد عادات غذایی عادی را می آموزد و بر آنچه باعث پرخوری یا تمیز شدن فرد می شود تمرکز می کند. به این ترتیب ، افکار غیرمنطقی و رفتارهای ناسالم هنگام پرخوری اضطرابی یک نگرانی است.
خانواده درمانی (FBT):
اغلب در کودکان و نوجوانان مبتلا به پرخوری عصبی استفاده می شود. این به خانواده ها کمک می کند تا با بیماری ها و مشکلاتی که می توانند منجر به پرخوری عصبی شوند مقابله کنند.
روان درمانی بین فردی (IPT):
این رویکرد بر مشکلات رابطه با دیگران در زندگی متمرکز است. این به این دلیل است که روان درمانی بین فردی معتقد است که نحوه تعامل با دیگران می تواند بر وضعیت عاطفی و روانی شما تأثیر بگذارد.

تغذیه درمانی
هدف تغذیه درمانی آموزش عادات غذایی مناسب است. یک متخصص تغذیه به شما کمک می کند علائم گرسنگی و سیری را بشناسید. آنها همچنین به شما کمک می کنند وزن خود را حفظ کرده و نگرشی سالم نسبت به غذا پیدا کنید.

مراقبت از خود برای پرخوری
علاوه بر پیروی از برنامه درمانی همچنین می توانید از خود مراقبت کنید:
برای اطمینان از دریافت مواد مغذی مورد نیاز ، غذاهای سالم را در رژیم غذایی خود قرار دهید. از پزشک خود بپرسید که آیا مکمل ها برای شما مناسب هستند یا خیر. و در مورد بهترین نوع و زمان ورزش برای سلامتی مشاوره بگیرید.

ارتباط با دیگران حمایت دوستان و خانواده می تواند به شما کمک کند بر عادت های بد غلبه کنید و احساس خوبی نسبت به خودتان داشته باشید.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران
کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *