پنجمین کنگره معلمان و ۱۱۰۰ شهید دانش‌آموز منطقه ۱۶ برگزار می‌شود


پنجمین کنگره معلمان و 1100 شهید دانش‌آموز منطقه 16قادر پیراسته‌نیا، دبیر اجرایی ستاد برگزاری کنگره معلمان و بیش از ۱۱۰۰ شهید دانش‌آموز منطقه ۱۶ تهران در گفت‌وگو با خبرنگار افتخاری ایکنا، اظهار کرد: شهدا از مفاخر معنوی کشور ما هستند و همواره باید به مقام والای‌شان ارج نهاده شود، به همین جهت برگزاری کنگره معلمان و دانش‌آموزان شهید از بهمن‌ماه ۱۳۹۶ در دستور کار مدیریت آموزش و پرورش منطقه ۱۶ دارالشهدای دانش‌آموزی شهر تهران قرار گرفت و اینک با تغییر مدیریت منطقه این مهم به دست مدیریت جدیدسپرده شده است.

وی افزود: کنگره شهدا هر ساله با همت، نیت خیر، سعی و تلاش همکاران به قصد و هدف زنده نگه داشتن یاد و  خاطره شهدای معلم و دانش‌آموز دفاع مقدس، پیدا کردن راه سعادت حقیقی انسان‌ها، ترویج فرهنگ شهادت و ایثار در بین دانش‌آموزان، تکریم خانواده معزز شهدا، شادی قلوب خانواده شهدا به‌یژه پدر و مادر شهدا  تشکیل می‌شود.

دبیر اجرایی ستاد برگزاری کنگره معلمان و بیش از ۱۱۰۰ شهید دانش‌آموز منطقه ۱۶ بیان کرد: اردیبهشت ۱۴۰۱ زمان برگزاری پنجمین کنگره معلمان و بیش از ۱۱۰۰  شهید دانش‌آموز منطقه ۱۶ دارالشهدای دانش‌آموزی شهر تهران است. ستاد کنگره شهدا و در رأس آن مدیریت محترم منطقه در راستای تحقق اهداف مورد نظراز حدود دو ماه پیش اقدام به تشکیل کمیته‌هایی کرده است تا ضمن بردن کار به لایه‌های مختلف قشر فرهنگی، از جمله مدیران، معاونان، دانش‌آموزان و حتی اولیای محترم آنها بر سرعت، دقت و بهره‌مندی از ایده‌های خلاقانه گروه زیادی از کسانی که در این راه مشتاقانه فعالیت می‌کنند، بیفزاید.

وی گفت: ما تلاش می‌کنیم طی برنامه‌ریزی‌های دقیق حداکثر اثربخشی مخاطبان را مدنظر قرار دهیم. باید مطمئن باشیم که قضاوت مردم بیشتر در حوزه محتوایی است. یادمان باشد میدان کار در کنگره شهدا، میدان مسابقه با سایرین نیست تمرکزمان را روی انجام کارهای ماندگار و اثربخش و برای خدا گذاشته‌ایم.

دبیر ستاد برگزاری کنگره معلمان و بیش از ۱۱۰۰ شهید دانش‌آموز منطقه ۱۶ افزود: برگزاری کنگره شهدا یک کار کاملا مذهبی، فرهنگی، اجتماعی و فارغ از جناح‌بندی‌هاست و جنبه تبلیغی ندارد.  روز سه‌شنبه، ۲۰ اردیبهشت به‌عنوان روز برگزاری کنگره در نظر گرفته شده است. امسال با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این کنگره به‌صورت حضوری با حضور مسئولان کشوری و لشکری و خانواده‌های معظم شهدا، آزادگان، جانبازان، ایثارگران و بسیجیان برگزارمی‌شود.

پیراسته‌نیا یادآور شد: طی روزهای گذشته مدیران محترم مدارس با حضور در بیت شریف شهدا و اعطای تندیس کنگره به‌طور رسمی از خانواده معظم شهدا برای حضور در کنگره پنجم دعوت کرده‌اند. امید آنکه با مدد شهدا و یاری خداوند متعال قسمتی از وظیفه خود را در قبال زنده نگاه داشتن یاد و نام شهدا انجام داده باشیم تا شرمنده خون شهیدان نشویم.

مجید وفامهر

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر