چرا برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی با وجود آموزش پزشکی واکسینه نمی شوند

چرا برخی از کارکنان مراقبت های بهداشتی با وجود آموزش پزشکی واکسینه نمی شوند


آرلین مرتنز بدترین شیوع ویروس کرونا را به عنوان متخصص مراقبت از بیماران در بیمارستان Kings Kingsokok در فلتبوش مشاهده کرد. در اولین موج بروکلین ، او بیماران را پس از تلاش بیماران برای کشیدن اکسیژن به ریه های آسیب دیده آنها قبل از خاکستری شدن و مرگ ، زیر نظر گرفت. او می توانست فراتر از دست دادن آنها باشد و امیدوار باشد که برای آخرین بار آنها احساس تنهایی کنند.

اما وقتی زمان دریافت واکسن COVID-19 فرا رسید ، دارویی که مقامات وعده داده بودند سرانجام درد شیوع را تسکین می دهد ، وی متوقف شد.

“این بدن من است ، این معبد من است و هیچکس [has] این حق است که من را مجبور به انجام کاری کند که نمی خواهم انجام دهم.

اکراه شدید او تجلی یک روند کوچک اما قابل توجه در بین کارکنان مراقبت های بهداشتی است. حتی قبل از وقوع COVID -19 ، میزان واکسیناسیون متفاوتی برای واکسن سالانه آنفولانزا مشاهده شد – با پزشکان که بیشترین پوشش را داشتند و پس از آنها پرستاران. بر اساس داده های مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، پرستاران و امدادگران واکسن آنفلوآنزا را تقریباً یک چهارم پزشکان و پرستاران دریافت می کنند.

واکسن کووید -19 این تردید را به یک پایه اصلی تبدیل می کند. از آنجا که معرفی واکسن ها در صنعت امکان پذیر شده است ، و در حال حاضر واقعیت ، اعتراضات مکرری در میان کارکنان بهداشت وجود دارد. قبل از ماموریت نیویورک ، بیش از نیمی از پنج نفر واکسینه نشده بودند و میزان تردید در بین کارکنان پرستاری بیشتر بود.

اعتراض شدید برخی از کارکنان بهداشت و درمان این س questionsال را ایجاد کرده است که چرا افراد حرفه ای مبتنی بر علم ، که آثار مخرب اولین شیوع را مشاهده کرده اند ، می توانند از درمان اجتناب کنند. متخصصان بهداشت ترکیبی از عوامل را ذکر می کنند ، مانند اینکه متخصصان سطح پایین مراقبت های بهداشتی از فرایند تصمیم گیری در محل کار کنار گذاشته می شوند.

سایر عوامل کلیدی شامل گسترش اطلاعات غلط در مورد واکسن ها و نیاز به بازنگری برنامه های درسی پزشکی – به ویژه در پرستاری – برای مقابله با اطلاعات غلط است. در بهار امسال ، انجمن پرستاری کالج آمریکا صدور کمک مالی 100،000 دلاری را که توسط CDC تأمین می شود ، برای تقویت منابع آموزش واکسن برای دانش آموزان و ارائه دهندگان ، آغاز کرد.

بلیما مارکوس ، پرستار سرطان در واحد شیمی درمانی شیمی درمانی و مربی پرستاری در دانشگاه هانتر ، می گوید: “پرستاران درست مانند متخصصان غیر پزشکی طعمه اطلاعات نادرست می شوند.”

همین امر در مورد سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی مانند Meertens صادق است. Meertens می گوید با وجود این واقعیت که این واکسن ده ها سال تحقیق را پوشش می دهد ، نگران سرعت ساخت واکسن ها است. او گفت که ویدئویی را که در WhatsApp منتشر شده است مشاهده می کند که ادعا می کند عوارض جانبی واکسن COVID-19 را نشان می دهد. ویدئوی دیگری که او ارسال کرد مربوط به بلندگوی کمپین ضد واکسن بود که به دلیل انتشار اطلاعات غلط حتی قبل از شیوع بیماری مشهور بود.

هشت ماه بعد ، او هنوز آنجا بود که ایالت در اواسط آگوست اعلام کرد که کارکنان بهداشتی مانند او مجبور به واکسیناسیون خواهند شد. علی رغم تزریق صدها میلیون دریافت کننده نشان داد که این دارو بی خطر و مثر است ، او عصبانی شد.

مرتنس گفت: “من از این واقعیت که آنها ما را مجبور به انجام کارهایی می کنند که ما نمی خواهیم انجام می دهیم ، متنفرم.”

واکسن بزنید چون می دانیم آنها کار می کنند. ما می دانیم که آنها می توانند زندگی را نجات دهند.

بلیما مارکوس ، پرستار سرطان ، دانشگاه هانتر

مارکوس مدتهاست که در تلاش برای مقابله با چنین کمپین های ضد واکسن قرار دارد ، مانند شیوع بیماری جذام در سال 2019 ، هنگامی که اطلاعات غلط جوامع سنتی یهودی در شهر نیویورک و راکلند را فرا گرفت. شیوع اخیر کار او را تشدید کرده است ، و او بیشتر وقت آزاد خود را صرف مبارزه با اطلاعات غلط در مورد واکسن COVID-19 می کند که بین همکارانش در فیس بوک در حال انتشار است.

در تئاترها و کلینیک هایی که در آن کار کرده است و در سراسر شبکه حرفه ای خود ، مارکوس متوجه الگوهای قصه گویی خطرناک تردید واکسن در خطوط حرفه ای و سیاسی شده است. در بهار امسال ، گروه سیاست های بهداشتی KFF روند مشابهی را نسبت به کارکنان خدمات درمانی خط مقدم ثبت کرد: اعتقادات واکسن در میان دموکرات ها بیشتر است. کسانی که دارای مدرک کارشناسی هستند ؛ و کسانی که سفید یا اسپانیایی زبان هستند. بر اساس مطالعه ای که به طور همزمان در مجله Community Health منتشر شد ، شایع ترین نگرانی در میان کارکنان بهداشت مردد بر ایمنی ، اثربخشی و عوارض احتمالی واکسن COVID-19 متمرکز است.

این تقسیمات در طول تابستان ادامه داشت ، اگرچه تغییر در مثلث موارد بیشتر و ورودی های بیشتری ایجاد کرد. یک نظرسنجی سراسری از کارکنان بهداشت و درمان ، که در ماه آگوست توسط برنامه ایالات کووید منتشر شد ، نشان داد که میزان واکسیناسیون در بین کارکنان بهداشتی با حقوق و تحصیلات بالاتر بیشتر است. همچنین زباله ها را در میان کادر پزشکی که به عنوان دموکرات شناخته می شوند جمع آوری می کند – گروهی که میزان واکسیناسیون آنها بیش از 80 درصد است. گزارش کارگران بهداشت جمهوری خواه بیش از 70 درصد است. به طور جداگانه ، KFF یافته های مشابهی را برای عموم مردم به دست آورد.

مارکوس گفت که نگران است که آموزش پزشکی در مقطع کارشناسی به روز نشده باشد تا عدم قطعیت واکسیناسیون را منعکس کند. هنگامی که او بین سالهای 2008 تا 2010 دانشجوی پرستاری بود ، استادانش در موضوعاتی مانند علم ، واکسن یا اپیدمیولوژی تحقیق نکردند و یا سوالات آموزش علوم را آموزش نمی دادند. آن درسها به کلاسهای کارشناسی ارشد و دکتری او نرسید.

تفاوت های انرژی که ما در این موسسات می بینیم بی اعتمادی را تشدید می کند.

دکتر یاسمین تراورز ، استادیار ، کالج پرستاری نیویورک روری مایرز

“واکسن ها تأیید زیادی دریافت می کنند زیرا می دانیم که آنها کار می کنند. ما می دانیم که آنها می توانند زندگی را نجات دهند. این به سادگی تایلنول است. شما نیازی به درس ندارید که چرا تایلنول کار می کند. ” مردم به اطلاعات بیشتری احتیاج دارند و البته به این اطلاعات نیز دسترسی دارند ، اما این بدان معناست که آموزش و پرورش باید برای این ارائه دهندگان تغییر کند. “

دکتر یاسمین تراورس ، استادیار دانشکده پرستاری Rory Meyers در دانشگاه نیویورک ، علاوه بر تغییر برنامه های درسی و انجام بهتر کارها ، می گوید که جراحان مانند دستیاران پرستاری و پیراپزشکان باید در دسترس باشند. نکات بهداشتی. او از مثال “داشتن سفیر پرستاری پرستاری” استفاده می کند که مدیران کارخانه می توانند به طور مرتب برای یافتن نگرانی در بین کارکنان مشورت کرده و ایده هایی در مورد نحوه برخورد با آنها ارائه دهند.

تراورس می گوید: “اختلاف قدرتهایی که ما در داخل این نهادها می بینیم بی اعتمادی را که در این گروه ها مشاهده می کنیم تشدید می کند.” آنها باید در تیم تصمیم گیرنده باشند. “

با ورود نیویورک و کشور به پاییز و مواجه شدن با موج دیگر ، کمک های مالی به گزینه ای برای بهبود میزان ایمن سازی در بین کارکنان بهداشت تبدیل می شود. داده های اولیه نشان می دهد که تقاضای نیویورک برای کارکنان بهداشت و درمان تا حد زیادی با هدف افزایش نرخ ایمن سازی مطابقت دارد. هفته گذشته ، پس از اجرایی شدن این قانون ، حدود 90 درصد از کارکنان بیمارستان و پرستاران واکسینه شدند ، در حالی که این میزان در ماه و نیم قبل از اعلام قوانین ، 75 درصد بود.

Meertens ، که اکنون در Brokdale Brookdale کار می کند ، تا آخرین ثانیه ماند. او که نمی تواند شغل خود را از دست بدهد ، اولین واکسن COVID-19 خود را در 27 سپتامبر ، همان روزی که لازم الاجرا شد ، واکسینه کرد. اما او از این موضوع راضی نبود.

او گفت: “ما قهرمانان سال گذشته بودیم و امسال هیچ چیز نداریم.” آنها به تصمیم ما احترام نمی گذارند. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *