چرا بیش از حد غذا می خورم؟ 5 دلیل رایج


آیا تا به حال خود را متعجب کرده اید

اگر یک رویداد پرخوری را تجربه کرده اید که در آن احساس می کنید از کنترل خارج شده اید یا نمی توانید غذا را متوقف کنید. شاید شما این ایده را داشته باشید.

در طول سالهای مربیگری برای من روشن شد که پرخوری بیش از آن چیزی است که اکثر مردم تصور می کنند.

پرخوری یکی از شایع ترین چالش هایی است که بسیاری از اعضای ما قبل از پیوستن به روش تغذیه ذهن آگاه تجربه می کنند ، چه آن را به صورت هفتگی و چه در موقعیت خاصی تجربه کنند. آنها گیج ، غرق شده و مطمئن نبودند که چه اتفاقی در حال رخ دادن است. چرا این اتفاق افتاد؟ و چگونه می توان به جلو حرکت کرد تا رابطه آنها با غذا متعادل شود.

وقتی بفهمید چه چیزی به شما انگیزه می دهد ، به احتمال زیاد پرخوری می کنید. برای جلوگیری از آن می توانید اقدامی انجام دهید. رابطه خود را با غذا حفظ کنید. و تعادل مورد نظر خود را بازیابی کنید

پرخوری چیست؟

قبل از اینکه در مورد علت ایجاد آن صحبت کنیم. ما باید از طریق آنچه واقعی است و آنچه واقعیت ندارد عبور کنیم.

اول ، دو سطح پرخوری وجود دارد. ما اختلال نوشیدن داریم. سپس علائم ، عادات یا تمایل به پرخوری داریم.

اختلال پرخوری

اختلال پرخوری به این صورت تعریف شده است “هنگام خوردن مقدار زیادی غذا بارها و بارها احساس از دست دادن کنترل در طول نوشیدن زیاد الکل بعداً احساس خجالت ، ناراحتی یا احساس گناه می کنید. ”

بخصوص مشخصه آن خوردن مقدار زیادی غذا است که در مدت 2 ساعت یا کمتر طبیعی تلقی می شود. مردم در طول این قسمت ها عدم کنترل را تجربه خواهند کرد. آنها ممکن است احساس کنند که نمی توانند جلوی خود را بگیرند یا قصد غذا خوردن ندارند.

این قسمت های توصیف شده به طور متوسط ​​رخ می دهد. مطابق NEDA حداقل هفته ای یک بار به مدت 3 ماه اختلال پرخوری را در نظر بگیرید

علاوه بر این ، اختلال پرخوری شایع ترین اختلال خوردن در آمریکا است. تحقیقات نشان می دهد که 1.25 women از زنان و .42 of از مردان دارای اختلال پرخوری هستند.

هنگام نوشیدن

فرض کنید شما علائمی دارید که ما به تازگی آنها را تجربه کرده ایم. شما از غذاهایی استفاده می کنید که از اندازه معمولی بزرگتر هستند. از دست دادن کنترل و ممکن است احساس خجالت یا احساس گناه بعد از این واقعیت داشته باشد

اما برعکس شما کمتر از این رویدادها را تجربه می کنید تا در بالا توضیح داده شود. یا ممکن است خشونت کمتری داشته باشد

حتی اگر اختلال پرخوری ندارید اما شما هنوز از مستی رنج می برید.

چرا بیش از حد غذا می خورم؟

پس چرا چنین شد؟ دلایل مختلفی برای این قسمت ها وجود دارد. شما ممکن است به یکی از این دلایل یا ترکیبی از آنها به این شکل غذا بخورید.

اجازه دهید برخی از رایج ترین علل پرخوری را که من به عنوان مربی بهداشت و متخصص تغذیه ثبت نام می کنم ، مورد بحث قرار دهیم.

5 دلیل برای پرخوری

1. به اندازه کافی غذا نخوردن

یکی از شایع ترین دلایلی که افراد علائم پرخوری را تجربه می کنند ، نتیجه عدم خوردن کافی یا محدود کردن مصرف غذا است.

محدودیت های عمدی

محدودیت ها می تواند در شرایط مختلف بسیار متفاوت باشد. برای مثال ، ممکن است شامل محدود کردن تمام وعده های غذایی باشد. برخی از اقلام غذایی یا فقط اندازه بخش ها را محدود کنید

این اغلب نتیجه رژیم های مزمن است که منجر به تکرار چرخه شروع و توقف می شود. این اغلب از قوانین و مقررات مربوط به غذاهای خانگی ناشی می شود.

تا درک بهتری از زمینه داشته باشید هنگامی که بدن به طور منظم مواد مغذی کافی دریافت نمی کند. بدن در نهایت به نقطه شکستگی خود می رسد. برای محدود کردن بدن از غذای مورد نیاز و نیاز به اراده نیاز است. چون اراده محدود است این اراده سرانجام تمام می شود و دریچه های سیل باز می شود.

اندازه قطعه از پشت بام منفجر می شود و خودکنترلی به کنار جاده می رود. بدن سعی می کند کمبود مواد مغذی دریافت شده را جبران کند.

در پایان این قسمت ها مردم تمایل دارند بیش از حد احساس سیری ، نفخ ، خجالت و تحریک پذیری کنند. این باعث می شود آنها در تلاش خود برای “جبران” یا “رفع” آخرین قسمت اشتباه شده به حد مجاز بازگردند.

محدودیت ناخواسته

همچنین لازم به ذکر است که برخی افراد به طور تصادفی به اندازه کافی غذا نمی خورند.

یکی از اعضای ما برای امتحان حقوق درس می خواند که مستی شبانه را تجربه کرد. پس از بررسی شخصیت او متوجه شدیم استرس او اشتهای او را سرکوب می کند. او را از خوردن چیزی جز میله های پروتئینی در طول روز منع کنید. وقتی سرانجام پس از یک روز طولانی کار ، از کتابخانه بازگشت. او گرسنه بود و بدن او چیزی را که دریافت نکرده بود جبران کرد.

به جلو حرکت کن او غذا را نزد خود نگه می دارد و یادآوری هایی را برای خوردن انجام می دهد تا مطمئن شود که مواد مغذی مورد نیاز خود را در طول روز دریافت می کند.

2. تعهد اخلاقی به غذا و نگرشی مستأصل

چه محدود باشید چه نباشید وقتی اخلاق بازی می کند پرخوری اغلب همراه با آن است.

وقتی نوبت به اختصاص دادن اخلاق به غذا می رسد منظور من اینجاست تعیین خوب یا بد بودن یک غذا ، درست یا غلط ، درست یا غلط

اخلاق گرایان غذایی اغلب از آن به عنوان خوب یاد می کنند و به مصرف آن افتخار می کنند. آنها در درجه اول به سرگرمی غذاهایی اشاره می کنند که به اندازه بدشان مغذی نیستند. سپس هنگام خوردن این غذاهای سرگرم کننده احساس گناه یا خجالت می کنند.

وقتی این نوع اخلاق را به غذا اختصاص می دهیم اقلام غذایی که در دسته “بد” قرار می گیرند جذابیت خاصی دارند. هنگام مصرف این غذاها ممکن است احساس کمبود یا فوریت وجود داشته باشد. عدم تفکر ممکن است شما را به این باور سوق دهد که “نباید” این مواد غذایی را داشته باشید. بنابراین این غذاها باید سریعتر یا در مقادیر بیشتر از حد معمول مصرف شوند.

عقلانیت ناشی از این ایده است که این تنها “شانس” شما برای داشتن یک ماده غذایی است. یا ممکن است به خود بگویند این است در “آخرین باری” که آنها چنین کالایی را مصرف می کردند. بنابراین آنها باید کارهای زیادی انجام دهند “حداکثر استفاده را از تجربه ببرید”

این افکار می تواند منجر به مستی یا اختلال پرخوری در طول زمان شود.

3. عدم رعایت رژیم متعادل

ما همیشه در مورد تغذیه متعادل و تغذیه کننده در Nutrition Stripped صحبت می کنیم! برای توصیف و انتقال آسان این غذاها ، ما از سیستم بنیادی پنج استفاده می کنیم. تو می توانی راهنمای رایگان ما را بارگیری کنید برای آشنایی با سیستم پنج پایه ای ما برای ایجاد یک غذای متعادل که می توانید این هفته از آن برای تهیه غذا یا طبخ تازه استفاده کنید!

پنج وعده غذایی اصلی شامل تمام منابع اصلی پروتئین است. کربوهیدرات ها و قندهای نشاسته ای کربوهیدرات های غیر نشاسته ای ، چربی ها و عوامل مزه ای

هر عنصر به طرق مختلف حیاتی بدن را تغذیه می کند. وقتی گروه های غذایی خاصی نداریم پرخوری (عمدی یا ناخواسته) می تواند منجر به پرخوری شود.

بدن اساساً به این اجزا نیاز دارد زیرا به بدن کمک می کند احساس سیری و انرژی داشته باشد. به بدن خود کمک کنید در بهترین حالت کار کند!

وقتی رژیم غذایی یک فرد عمدتاً شامل غذاهای فرآوری شده است یا دائماً در آنها کمبود دارد ، ممکن است کنترل رژیم غذایی خود را از دست بدهند و مقادیر بیش از حد مصرف کنند.

گاهی اوقات این می تواند با گرسنگی ایجاد شود. اما اغلب از نقطه گرسنگی و سیری عبور می کند. این امر آن را در دسته قسمت های پرخوری قرار می دهد.

4. احساسات حل نشده یا استرس

وقتی مکانیسم های مقابله سالم و موفقی برای افزایش خلق و خو یا استرس ایجاد نشده باشد. در عوض ، افراد می توانند در پاسخ به غذا دسترسی پیدا کنند.

استرس و خوردن احساسی بسیار رایج است. اما وقتی برای مدت طولانی بدون مراقبت رها می شود می تواند شروع به ساختن و تبدیل شدن به یک گلوله برفی برای خوردن مست کند

در این موقعیت غذا خوردن راهی است که آنها را از احساسات یا استرس هایی که دارند ، منحرف می کند. آنها نیازی به غذا ندارند زیرا گرسنه هستند. بنابراین علائم پری را نیز نادیده بگیرید. تقریباً راهی بی حس کننده است.

هنگام غفلت کامل از گرسنگی و سیری مقادیر زیادی غذا را می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی مصرف کرد.علاوه بر این ، عدم کنترل می تواند رخ دهد زیرا اساساً ارتباط ذهن و بدن بسته شده است.

اگر متوجه شدید که مکانیسم های مقابله با استرس و افزایش خلق و خو را ندارید. این ممکن است دلیلی باشد که شما با این روش غذا می خورید.

5. عزت نفس پایین یا تصویر بد

بسیار معمول است افرادی که در این قسمت ها شرکت می کنند دارای عزت نفس پایین یا تصور بد از خود هستند. ارتباط بین این دو اغلب نتیجه تا حدی خرابکاری است.

اگر متوجه شدید که به دنبال غذا هستید و به عنوان مثال به خود می گویید: “من دیگر از بدن خود راضی نیستم. بنابراین ممکن است من بیشتر بخورم “،” همه چیز خیلی بد است چه کسی اهمیت می دهد که من بیش از حد غذا بخورم “یا” تغذیه سالم هرگز تفاوتی نمی کند. بنابراین من باید هر چه می خواهم بخورم و هر چقدر که می خواهم بخورم. ”شما ممکن است این غذا را به عنوان راهی برای آسیب رساندن به خودتان بخورید.

غلبه بر پرخوری

برای جلوگیری از پرخوری اولین قدم این است که رابطه خود را با غذا حفظ کنید.

ایجاد یک رابطه متعادل با غذا به شما کمک می کند تا یک رژیم غذایی سالم و متعادل داشته باشید و استرس و احساسات را مدیریت کنید. این به شما کمک می کند تا به علائم گرسنگی و سیری خود گوش دهید و همچنین از چرخه غذایی خود خارج شوید. شما نسبت به خود و بدن خود احساس قدردانی و دلسوزی خواهید کرد.

این همان چیزی است که ما به هر یک از ما می آموزیم که چگونه در رویکرد آگاهانه خود به تغذیه عمل کنیم. ما شما را از طریق مراحل عبور می دهیم. برای حفظ رابطه خود با غذا ما به شما می آموزیم که چگونه روابط جدیدی ایجاد کنید که به رشد ، تثبیت و حمایت کمک کند.

می توانید از کارگاه های آموزشی رایگان ما دیدن کنید تا یاد بگیرید چگونه بین انتخاب های غذایی خود تعادل ایجاد کنید. بنابراین لازم نیست در مورد غذا و خوردن وسواس داشته باشید. وزن خود را متعادل نگه دارید و با غذا و بدن خود رابطه مثبت ایجاد کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *