چه کسی به حقوق بشر آمریکایی اهمیت می دهد؟


 محمدعلی نکونام امام جمعه شهرکردبه گزارش ایکنا از شهرمحال و بختیاری، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی نکونام نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرکرد در دهمین روز جمعه نمازگزاران را به تقوا و در تشریح خطبه ای قرآنی توصیه کرد. آیات ۹۴ و ۹۵ سوره اعراف کردی: خداوند در این آیات شریعت و سنت خود را برای همه بشر بیان می کند و نگاه ما را به حوادث اصلاح می کند.

وی ادامه داد: دنیا پر از حوادث است و مردم گاهی خود را در رفاه و گاهی در سختی می بینند و نحوه مواجهه با این شرایط نیز ممکن است باشد. ناهمسان؛ و قرآن تصدیق می‌کند که نظر ما در این سختی‌ها و آسانی‌ها این است که بدانیم آنچه به ما می‌رسد، چه نیک و چه منفور، خارج از اعمال ما نیست، پس باید بیاموزیم و از غفلت بیدار شویم. بلاها و اتفاقات منفی باعث می شود که اعمال خود را اصلاح کنیم و باید به سمت کارهای خیر حرکت کنیم.

نکونام گفت: انسان ها می توانند وقایع زندگی خود را تجزیه و تحلیل کنند و بر اساس اعمال خود نتیجه گیری کنند و در زندگی جمعی نیز می توان همین را تعمیم داد. پس از هیچ حادثه ای بدون تحلیل قرآن و ایمان عبور نکنیم و همیشه به دور از نگاه مادی به قدرت خداوند در این حوادث خوب و بد بنگریم.

گرامیداشت اول ذی الحجه و تبریک سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و حضرت زهرا (س) . در این ماه عبادات نیز معرفی شده است که دو رکعت نماز در ده شب اول ماه و بین نماز مغرب و عشا با مناسک و ذکرهای خاص بسیار مستحب است. روزه و بسیاری از عبادات دیگر که در مفتاح الجنان ذکر شده، دل را نورانی و دل را پاک می کند.

وی با اشاره به سالروز ازدواج آسمانی این دو پیامبر گفت: این ازدواج الگوی کامل و کامل برای همه جوانان است. ازدواج در اسلام بسیار سفارش شده است و پیامبر صلی الله علیه و آله آن را سنت خود نامیده است. در قرآن کریم بر ازدواج که جزء سبک زندگی دینی است، تأکید فراوان شده است.

نماینده فقیه در استان گفت: امروز دشمنان از اهمیتی که اسلام برای ازدواج قائل است کم کرده و آن را بی اهمیت و بی اهمیت جلوه داده اند و بر مشکلات این حوزه تاکید کردند تا ازدواج در جامعه مسلمانان بیش از پیش کاهش یابد.

نکونام با یادآوری عواقب بد ازدواج نکردن با تاکید بر اینکه اصل ازدواج به عنوان یک سنت دینی باید مورد توجه جامعه باشد، افزود: زمینه ازدواج باید برای جوانان فراهم شود.

امام جمعه شهرکرد ضرورت تسهیل ازدواج جوانان توسط خانواده ها را یادآور شد و گفت: کمک های مادی و معنوی برای جوانان در این مقوله باید حتی در صورت امکان گسترش یابد و زمینه های مختلف اجتماعی برای ازدواج فراهم شود. هنگام عقد ازدواج، خانه‌ها باید به مکان مناسبی برای عبادت و بندگی خداوند تبدیل شود، زیرا زن و مرد هر دو بندگان خدا هستند و هر یک از مقام و منزلت انسانی بالایی برخوردارند، باید به یکدیگر احترام بگذارند، برای یکدیگر ارزش قائل شوند و زندگی را پاکیزه کنند. کودکان می توانند این کار را انجام دهند. تا سالم و تناسب اندام بزرگ شوند.

وی در ادامه سخنان خود ماهیت حقوق بشر آمریکایی را یادآور شد و گفت: عده ای که قدرت تحلیل کمتری دارند و یا آگاهی از حقوق بشر دینی و اسلامی ندارند، تحت تاثیر تبلیغات استکبار جهانی و دغدغه حقوق بشر آمریکایی و آنان هستند. فریب و تلقین ایدئولوژیک. آنها معتقدند اسلام برنامه های سازنده، عزت و کرامت انسانی در همه جهات دارد و حقوق بشر سرلوحه اسلام است و ما در همه ابعاد به آن پایبند هستیم.

نکونام با بیان اینکه ما قربانیان حقوق بشر و تضییع حقوق خود توسط مدعیان حقوق بشر هستیم، ادامه داد: آنها بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم بی گناه مردم ما را کشتند و شهید صدوقی ما را در ۲۰ تیرماه ۶۱ به شهادت رساندند. یک هواپیمای مسافربری در ۲۱ تیر ۱۳۶۷، ۲۹۸ ایرانی به شهادت رسیدند. حقوق بشر آمریکایی تبعیض نژادی، انباشت ثروت و نقض حقوق بشر است.

انتهای پیام