چگونه ردیاب های تناسب اندام باعث کاهش وزن می شوند


بیشتر و بیشتر مردم از ردیاب های غذا و فعالیت برای ثبت مصرف غذا و ورزش استفاده می کنند. “شما نمی توانید آنچه را که اندازه گیری نمی کنید مدیریت کنید” و هنوز به نظر می رسد که آن را معکوس می کند.

من ایمیل هایی را از طریق افرادی دریافت کردم که از این ردیاب ها استفاده می کردند و نمی فهمیدند چرا وزن خود را کاهش نمی دهند. آنها به هر ظرف غذا می دهند و هر فعالیتی را ثبت می کنند. به گفته پیروان آنها باید بتوانند دو یا سه پوند در هفته وزن کم کنند. اما ترازو هنوز تکان نمی خورد – یا در واقع وزن اضافه می کرد!

مشکل خالص کالری

این ردیاب ها به این شکل عمل می کنند: شما هر روز را با تعداد کالری که شروع می کنید شروع می کنید. این تعداد به قد ، وزن ، سن ، جنسیت ، سطح فعالیت و اهداف شما بستگی دارد – خواه در حال تلاش برای کاهش وزن ، افزایش یا حفظ وزن فعلی خود هستید.


چند کالری نیاز دارم؟

هنگامی که وعده های غذایی خود را در طول روز در ردیاب مصرف غذا ثبت می کنید ، کالری از موجودی شما کسر می شود. در اصل آن روز خیلی زود به صفر نمی رسید ، اما اگر به آن رسیدید ، راه حلی وجود دارد. فرض کنید ساعت 5 بعد از ظهر است و من با 400 کالری آخر باقی مانده ام. اما صبر کن! می توانم عصرها بدوم وارد برنامه شوید و حالا من 840 کالری برای صرف شام دارم! چقدر عالی است؟

اصل کلی در اینجا سالم است: هرچه بیشتر حرکت کند ، بهتر است. با این حال ، در عمل این محاسبات “خالص کالری” نادرست و گمراه کننده است. و اجازه می دهم توضیح دهم و مردم را به خوردن کالری زیاد جذب می کند.

چگونه تمرین ورود به سیستم شما را گم کرد؟

اگرچه برنامه های ردیابی غذا می توانند به شما کمک کنند تا تصویری دقیق از میزان کالری دریافتی خود دریافت کنید. اما این برنامه ها در تعیین میزان کالری که می سوزانند بسیار کمتر قابل اعتماد هستند. سه راه وجود دارد که اغلب آنها اشتباه درک می شوند.

اشتباه شماره 1: مبانی شما بسیار بالاست برای محاسبه کالری مورد نیاز خود شما باید سطح فعالیت خود را مشخص کنید: کم تحرک ، کمی فعال. نسبتاً فعال یا بسیار فعال این بدان معنا نیست که چقدر ورزش می کنید. (بیایید در مورد آن صحبت کنیم.) این فقط در مورد سطح فعالیت روزانه شما است. و حدس بزنید چه؟ اکثر مردم سطح فعالیتی را انتخاب می کنند که یک یا دو نوع بالاتر از سبک زندگی آنها باشد. مگر اینکه روزی هشت ساعت به گاوها غذا دهید. ممکن است به سبک زندگی شما توجه نشود “بسیار مشتاق”

اگر از ردیاب تناسب اندام پوشیدنی مانند Fitbit یا Apple Watch یا حتی یک گام شمار یا گام شمار با فناوری پایین استفاده می کنید. می توانید از آن برای انتخاب دسته مناسب برای سبک زندگی خود استفاده کنید. در اینجا یک تقلب ساده وجود دارد:

  • کمتر از 1000 قدم در روز کم تحرک است.
  • سبک فعال ، کمتر از 10000 قدم ، یا حدود 4 مایل در روز.
  • 10 تا 23000 پله یا 4 تا 10 مایل در روز فعال است.
  • پیاده روی بیش از 23000 قدم یا 10 مایل در روز

اگر برای ورزش پیاده روی می کنید یا می دوید در صورت تمایل می توانید آن مراحل و/یا مایل را تا سطح فعالیت اصلی خود حساب کنید. اما دیگر نمی توانید وارد تمرین شوید. آنها شمارش شده اند.

اشتباه شماره 2: کالری سوزانده شده از فعالیت های اضافی اغلب بیش از حد تخمین زده می شود. اکثر برنامه های ردیاب رژیم غذایی جایی برای شما برای ثبت دستی فعالیتها و تمرینات خود ، مانند کلاسهای چرخشی ، باغبانی یا رقص در سالن ، دارند. پوشیدنی هایی وجود دارند که حرکت و تغییرات ضربان قلب را حس می کنند. به هر وسیله ممکن است نتوانید آنقدر که برنامه شما فکر می کند کالری بسوزانید. درست مثل خواندن تجهیزات هوازی در باشگاه. ردیاب های رژیم غذایی و تناسب اندام ممکن است بین 10 تا 25 درصد کالری سوزانده شده را بیش از حد تخمین بزنند.

از یک جهت ، هرچه بیشتر ورزش کنید. هر چه بدن شما این حرکت را کارآمدتر انجام دهد. در نتیجه کالری کمتری می سوزانید. اولین باری که هشت دقیقه دویدم. احتمالاً کالری بیشتری نسبت به صدمین بار دویدن هشت دقیقه ای سوزاندم.

نه تنها که اما وقتی کالری زیادی از ورزش می سوزانیم. بدن ما با سوزاندن کالری کمتر در طول بقیه روز سازگار می شود. یک مطالعه جدید نشان می دهد که بدن فرد مناسب ممکن است با سوزاندن کالری کمتر در زمان استراحت ، تا 28 درصد از کالری های سوخته از ورزش را “بازیابی” کند. به طور شگفت انگیزی ، بافت چربی بیشتری دارید. این تأثیر فقط بیشتر خواهد بود زیرا جان اسپیکمن محقق توضیح می دهد.،

هنگامی که ساعت هوشمند شما به شما می گوید 300 کالری در یک حرکت سوزانده اید. ممکن است درست باشد (احتمالاً نه) ، اما حتی آن هم درست است. نباید گول بخورید که می توانید 300 کالری بیشتر بخورید. ”

اشتباه شماره 3: ممکن است برخی کالری ها را دوبار حساب کنید اگر یک ساعت جلوی کامپیوترم نشسته بودم و این پادکست را می نوشتم ، من حدود 100 کالری می سوزانم. این کالری های غیر فعال در کالری روزانه من گنجانده شده است. اگر به جای آن یک ساعت دیگر را با دوچرخه ثابت گذراندم. من 500 کالری می سوزانم ، یعنی 400 کالری بیشتر از آنچه در حال حاضر می سوزانم. اما اگر دوچرخه سواری هایم را در ردیاب رژیم غذایی خود ثبت کنم ، چه می شود؟ این مقدار 400 کالری به میزان مجاز من اضافه نمی کند … اساساً 500 کالری اضافه می کند. این 100 کالری اساسی را دو بار محاسبه می کند.

هرچه فعالیتهای بیشتری در دفتر خاطرات ورزشی خود انجام دهید ، بهتر است. هرچه بیشتر خطای غوطه وری تکرار شود. این امر به ویژه اگر در حال ضبط بسیاری از فعالیتهای کم شدت مانند نظافت خانه یا یوگا هستید ، صادق است.

من اخیراً از یک شنونده Nutrition Diva شنیدم که می گفت روزانه 3000 کالری می سوزاند ، فقط 2500 می خورد. او نمی داند چرا وزنش افزایش می یابد. البته ، او از برنامه ای برای پیگیری رژیم غذایی و ورزش خود استفاده می کند.

با توجه به برنامه او ، کالری مورد نیاز او حدود 1800 کالری در روز است. سپس او فعالیت ها را یادداشت کرد. تقریباً در هر ساعت از روز ، مانند تخت خواب ، تا کردن لباس ، بارگیری ماشین ظرفشویی. کلاس یوگا سگ را برای پیاده روی ببرید ، مواد غذایی بخرید ، در ماشین استخر کنید ، از شر علف های هرز باغ خلاص شوید ، پیانو بنوازید ، شام بپزید ، لباس ها را تا کنید و موارد دیگر ، او را دنبال کنید. همه این فعالیتها 1200 کالری اضافی در روز می سوزاند ، که به او می دهد او فکر می کند با مجموع 3000 کالری در روز ، می تواند 2500 کالری در روز بخورد و همچنان وزن خود را کاهش دهد.

در واقع ، تمام فعالیت های روزانه او می تواند چند صد کالری بیش از حد اولیه خود بسوزاند. به جای اینکه روزانه 500 کالری کمتر از آنچه می سوزاند بخورد ، 500 کالری بیشتر از هر روز می سوزاند.عجب نیست که وزن خود را کم نکرده است!

چگونه از تله های کالری خالص اجتناب کنیم

ردیاب فعالیت ها راهی عالی برای پیگیری میزان فعالیت شما است. اما در برآورد میزان کالری خود بسیار دقیق نیست. افزودن “کالری سوزانده شده” به میزان کالری روزانه می تواند منجر به افزایش ناخواسته وزن شود ، بنابراین توصیه می کنیم تمرینات بدن و سایر فعالیت های خود را ضبط نکنید. به یک ردیاب غذا خوردن یا ردیاب تناسب اندام پوشیدنی خود را با گزارش غذایی خود همگام سازی کنید. علاوه بر این ما توصیه می کنیم که فکر نکنید ورزش آسان است. برای سوزاندن کالری یا یافتن غذا در عوض ، روی مزایای دیگری که ارائه می دهد تمرکز کنید. توصیه های Get-Fit Guy را در مورد نحوه استفاده بیشتر از برنامه تمرینی خود بررسی کنید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *