چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد

چگونه می توان خودآگاهی در مورد سلامت پستان را از نظر متخصصان بهداشت زنان تمرین کرد


در حالی که ممکن است به نظر برسد که سرطان سینه بیش از هر زمان دیگری شایع است – و سالانه زنان بیشتری را تحت تأثیر قرار می دهد – در واقع امید چندانی برای زنان در هر سنی وجود ندارد. با این حساب ، این درست است که این یک تشخیص رایج است – “” از هر هشت زن یک نفر مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود و پنج تا ده درصد از این موارد به عوامل ژنتیکی مربوط می شود. ” تارا اسکات ، دکترسه بار پزشک دارای مجوز OB / GYN ، پزشک داروی م andثر و پزشک یکپارچه ، CMO و بنیانگذار گروه پزشکی Revitalize در Fairlawn ، اوهایو ، که به FitOn گفت که بیماران بیشتر از همیشه مرطوب هستند. به همین دلیل است که خودآگاهی در مورد سلامت سینه بسیار مهم است.

دکتر اسکات معتقد است رژیم غذایی ، شیوه زندگی و عوامل محیطی در این افزایش نقش دارند ، اما ما ابزارهای پیشگیری ، تشخیص و کاهش سرطان سینه را با موفقیت باورنکردنی به دلیل تحقیقات ، آموزش و پیشرفت های پزشکی در اختیار داریم.

همین حالا شروع کنید: بهداشت پستان. مراقبت از سینه ما بخشی از رویکرد 360 ما برای سلامتی و رفاه است. ما از پوست خود مراقبت می کنیم ، برنامه ورزشی منظم ما قفل شده است … اما مراقبت منظم از سینه ما چطور؟ پیش از این ، دو فرد مشهور در زمینه سلامت زنان (از جمله Dr.

چه زمانی باید تمرین سلامت سینه خود را شروع کنید؟

سالهاست که زنان معتقدند که باید تا 40 سالگی صبر کنند (برخی حتی متوجه می شوند که در 50 سالگی هستند) تا غربالگری سالیانه شیردهی خود را آغاز کنند – اما کارشناسان می گویند خودآگاهی در مورد سلامت پستان باید در نوجوانی شما شروع شود. دکتر.

سوفیا الفو ، MD ، MS ، FACS، مدیر جراحی سینه در بیمارستان Good Samaritan ، بیمارستان سنت فرانسیس و بیمارستان Mercy در نیویورک موافق هستند. دکتر فو می گوید: “بهتر است” خودآگاهی پستان “را از سنین پایین و در سنین پایین شروع کنیم.” “این کار با دانستن آنچه در سینه شخص از ماه به ماه می گذرد انجام می شود تا دیرتر به شما برسد.”

آیا راهی وجود دارد که بتوانید سلامت پستان را تمرین کنید؟

تعدادی روش ساده وجود دارد که می توانید شیوه زندگی و شیوه زندگی خود را برای تمرکز بر دو بخش مهم سلامت پستان تنظیم کنید: پیشگیری از بیماری های پستان و تشخیص زودهنگام مشکلات.

و آنچه بسیار هیجان انگیز است این است که این روشهای غربالگری و پیشگیری در سالهای اخیر به طرز چشمگیری بهبود یافته است. “ما تکنیک ها و روش های غربالگری را برای تشخیص سرطان در دوره قبل از سرطان و غیره بهبود بخشیده ایم [we have] پیش بینی های بهتر با استراتژی های درمانی پیشرفته ما ، ”دکتر فو گفت. ماموگرافی سه بعدی ، MRI ، تصویربرداری مولکولی پستان (فقط در بیمارستان مرسی موجود است) و ماموگرافی کنتراست ، غربالگری و تشخیص سرطان سینه و سایر بیماری های پستان را افزایش می دهند. “

چک ماهانه (بررسی اولیه)

همانطور که دکتر فو اشاره می کند ، با یک بررسی ماهانه شروع می شود. این کمی متفاوت از چیزی است که ممکن است قبلاً با آن آشنا باشید. او توضیح می دهد: “آنچه متفاوت به نظر می رسد شبیه آنچه ما قبلاً خود معاینه سینه می نامیدیم ، که دیگر توصیه نمی کنیم ، زیرا متفاوت نشان داده نمی شود.

شکل و فرم آنها را بشناسید. وقت خود را در آینه بگذرانید ، خودتان را بررسی کنید. هدف این است که – اساساً – سینه های خود را مانند پشت دست تشخیص دهید. به این ترتیب ، می توانید تعیین کنید که کدام بینایی تغییر می کند. فو گفت: “سیگنال های بصری که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل تغییرات در ایمپلنت ، افتادگی پوست ، کشیدن نوک سینه و آزاد شدن نوک سینه است.”

از آنجا ، ممکن است بتوانید موقعیت خود را دوباره بررسی کنید (در همان زمان بیشتر). دکتر فو می گوید: “یافته های فیزیکی که ممکن است نشان دهنده چیز جدی تری باشد شامل توده ، تورم غدد لنفاوی در استخوان ، ترقوه یا گردن است.” “دانستن آنچه در سینه شخص از ماه به ماه می گذرد تا دیرتر به شما برسد.”

غربالگری پزشک و آزمایش ژنتیک (تشخیص اولیه + پیشگیری)

ملاقات منظم با شما – از جمله توصیه های شما – می تواند به تشخیص زودهنگام و پیشگیری کمک کند. مهم است که یک پرونده کامل ثبت شود و سابقه خانوادگی بررسی شود ، به ویژه در مورد انواع رایج سرطان. “دانستن سابقه خانوادگی افراد مبتلا به سرطان ، به ویژه سینه ، تخمدان ، سرطان سینه ، سرطان سینه ، سرطان سینه پیشرفته ، سرطان سینه مردان ، سرطان روده بزرگ یا سرطان معده ، برای تعیین نیاز به غربالگری زودهنگام یا آزمایش ژنتیکی مهم است.” گفت دکتر فو.

اکثر زنان فکر نمی کنند این دیدارها را تا اواسط تا اواخر 40 سالگی شروع کنند ، اما دکترها. انجام شده سابقه سرطان در خانواده داشته باشید. “مراجعه به جراح جراح پستان یا متخصص 25 ساله برای ارزیابی رسمی خطر ، توصیه می شود نوع خطر و توصیه های خاص خود را در مورد زمان شروع آزمایش و بهترین تحقیق برای شما مشخص کند.” او گفت.

آزمایش ژنتیکی BRCA چطور؟ به دلیل دسترسی به آزمایش ژنتیک در خانه ، این موضوع اخیراً به طور فزاینده ای محبوب شده است. که گفت ، مال آن را توضیح دهید تنها 5 تا 10 درصد موارد سرطان سینه به دلیل وراثت استبه “اگر سرطان سینه در خانواده شما وجود دارد ، بله ، من فکر می کنم که غربالگری و دانش می تواند به شما در سالم ماندن کمک کند. اگر نه ، من آن را توصیه نمی کنم. “

با این حال ، برای این آزمایش ها بسیار مثر است. “آزمایش ژنتیک تأثیر زیادی بر نحوه تشخیص و درمان سرطان سینه و سایر سرطان های مرتبط دارد و در تعداد زیادی ، با انجام اقداماتی برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه یا سرطان سینه ، آنها را در تشخیص سرطان در آینده نجات می دهد. برای جلوگیری از’.” حتی آنچه اتفاق افتاده است ، ”دکتر فو گفت.

آزمایش هورمون (پیشگیری)

شکل دیگری از پیشگیری ، ຣ. این کوچکتر است و بهتر است با کمک و راهنمایی شما انجام شود.

“مشکلات هورمونی [are linked] خطر ابتلا به سرطان است. ” وی گفت: [in the medical community] که استروژن سرطان سینه را تغذیه می کندبه بنابراین اگر شما دارای بیماری های مرتبط با استروژن بالا هستید (مانند اندومتریوز ، فیبروم یا یائسگی شدید) ممکن است در معرض خطر بیشتری باشید. ”

در این مورد چه می کنید؟ او توصیه می کند برای بررسی موقعیت خود ، آزمایش آزمایشگاهی انجام دهید. “آزمایش هورمون ها در آن شرایط و تعیین اینکه آیا سطح شما بالا یا نامتعادل است توصیه می شود.” او توضیح می دهد که این بیشتر از این است روشهای ترکیبی، و به عنوان یک متخصص پزشکی ، نحوه این کار به شرح زیر است او با بیماران کار می کند برای پیشگیری از سرطان

شیوه زندگی سالم از سینه (پیشگیری)

هر دو متخصص بر انتخاب شیوه زندگی سالم خاصی (مانند رژیم غذایی ، BMI و شیوه زندگی کلی) تمرکز می کنند که خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش می دهد. به گفته دکتر فو ، این امر “تعدیل عامل خطر سازگار” نامیده می شود. (واقعیت جالب: هر دوی اینها اراده خواهند کرد همچنین به کنترل هورمون ها کمک کنید … و به طور کلی سلامتی!).

خوردن غذاها

هر دو متخصص رژیم غذایی را توصیه می کنند که برای سلامت کلی و پیشگیری از سرطان مفید است. از فیبر و ویتامین D استفاده کنید و در صورت امکان ، گوشت قرمز و شیر را محدود کنید تا تغذیه سالم پستان را بهینه کنید.

مطالب مرتبط: راهنمای نهایی تغذیه سالم

BMI

به شما توصیه می شود که در این مورد تصویر بدن و BMI سالم را برای اهداف پزشکی حفظ کنید. برخی از مکانهای زیر BMI 27 (در برخی موارد 25) ایده آل هستند ، به عنوان دکتر. فو توضیح داد ، “ثابت شده است که چاقی با افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه مرتبط است.

سبک زندگی

انتخاب شیوه زندگی سالم که تقریباً برای هر شرایط سلامتی مناسب است ، هنوز در اینجا صدق می کند. کوشش در این زمینه می تواند تا حد زیادی پیش برود! این سند از شما می خواهد که سیگار را ترک کنید ، مصرف الکل خود را به یک یا دو نوشیدنی در هفته محدود کنید و ورزش کنید (نکته مورد علاقه ما!).

آنها هر دو 150 دقیقه در هفته ورزش با شدت متوسط ​​را توصیه می کنند (و برای ترخیص پرواز با شما و پزشک و / یا متخصص قلب مشورت کنید).

سوتین چطور؟

نکته زیر در مورد داشتن لباس زیر وجود دارد که نشان دهنده سلامت پستان است (یا اگر آنها ممکن است باعث سرطان پستان شوند). دکتر اسکات می گوید نگران هیچ چیز نباشید. “این مطالعه توسط انجمن تحقیقات سرطان آمریکا منتشر شده است به آن نگاه کنید [bras and breast cancer] و دریافت که هیچ ویژگی پوشیدن لباس زیر ، لباس زیر و لباس زیر وجود ندارد [or wire-free] به سلامت سینه کمک کنید. با این حال ، من توصیه می کنم برای راحتی از سیم استفاده نکنید. ” اگر می خواهید ، به دنبال آرامش باشید ، اما روی فشار زیر سیم مورد علاقه خود که باعث سرطان می شود تمرکز نکنید.

اخبار مثبت در مورد سلامت سینه

دکتر فو می گوید: “تکنیک ها و استراتژی های درمان سرطان پستان به طور مداوم در حال بهبود است.” در نتیجه ، امید به بیماران بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. او گفت: “پیش آگهی کلی بهتر از انواع دیگر سرطان است.” “میزان بقای پنج ساله همه مراحل با هم 93 درصد است. [and] برای مرحله اول ، 99 درصد است. “

او می گوید برخی از اینها ناشی از “در دوره درمان فردی” است که “بر اساس بیولوژی تومور بر اساس فرد طراحی شده است”. این کار از طریق نوع خاصی از آزمایش انجام می شود که می تواند بیمار را بدون درمان فوری یا جدی رها کند. فو گفت: “آزمایش ژنتیک به شناسایی رفتار تک تک تومورها کمک کرده است ، بنابراین ما می دانیم که شیمی درمانی ممکن است مفید باشد یا خیر ، و بسیاری از زنان را در شیمی درمانی غیر ضروری که در گذشته انجام داده بودند ، نجات می دهد.” دکترها علاوه بر محدود کردن شیمی درمانی ، “ما می توانیم میزان تابش و افرادی که به تابش نیاز دارند را به داده های تحقیق بیشتر محدود کنیم.”

این پیشرفت ها در پزشکی مدرن بسیار سودمند بوده و امکان درمان مستقیم ، تهاجمی (و پیشگیرانه!) را فراهم کرده است. حتی جراحی هم بهتر شد. دکتر فو می گوید: “ما با کاهش قطر غدد لنفاوی و استفاده از این تکنیک ، مسیر خروج غدد لنفاوی را افزایش داده و احتمالاً آنها را مجدداً متصل می کنیم تا تخلیه از بازوی پشت ایجاد شود.”

خط پایین

امید بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. ترکیب استراتژی های پیشگیری و تشخیص زودهنگام می تواند به شما این اطمینان را بدهد که نه تنها از سینه های سالم بلکه از بدن (و زندگی) سالم بهترین شانس را دارید. بنابراین خودآگاهی از سلامت پستان را در برنامه مراقبت از خود قرار دهید و این موضوع را به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *