چگونه واژن سالم داشته باشیم؟ (12 ترفند ساده)

زن سالم


خشکی واژن یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی است که ممکن است برای هر فردی رخ دهد. اگر در تابستان امسال قصد سفر دارید ، نباید اجازه دهید واژن خشک تعطیلات شما را خراب کند. کنار آمدن با درد واژن و خارش خارج از خانه ایده خوبی نیست ، به خصوص اگر هوا گرمتر از قبل باشد.

مهمترین نکته ای که همیشه باید به خاطر داشته باشید این است که مطمئن شوید از بدن خود درست مانند شکل چشم های خود مراقبت می کنید. همانطور که از پوست و موی خود مراقبت می کنید و از پاک کننده ها و مرطوب کننده ها برای مراقبت و تغذیه پوست و موهای خود استفاده می کنید ، باید از سلامت واژن خود نیز مراقبت کنید.

5 مورد از بهترین واژن های واژن جین در ایران

واژن یک اندام فوق العاده است. این اندام دارای مکانیسم داخلی برای خود پاکسازی است. از طرف دیگر ، واژن آنقدر سخت و سفت است که می تواند در برابر سختی های زایمان مقاومت کند و در عین حال آنقدر حساس است که از رابطه جنسی ما را خوشحال می کند. اما گاهی اوقات مشکلات واژن می توانند واقعاً آزاردهنده باشند. به همین دلیل است که ما باید از اندام های حیاتی مراقبت کنیم و از سلامت آنها غافل نشویم.

دکتر نیگهات عارف اخیراً در حساب اینستاگرام خود گفت: “همانطور که صورت خود را مرطوب می کنیم تا شاداب و شاداب بماند ، می خواهیم واژن خود را نیز مرطوب نگه داریم.”

نکات مهم در مراقبت از واژن

از آنجا که مقاله امروز ما در مورد چگونگی داشتن واژن سالم است ، در اینجا 10 بهترین راه برای مراقبت از واژن شما آورده شده است. این روشها مخصوصاً برای شما در تابستان و تابستان مفید است.

1- از رژیم غذایی سالم پیروی کنید

با نوشیدن مایعات فراوان ، به ویژه در روزهای گرم ، و همچنین خوردن غذاهای پرچرب مانند خیار و خیار ، می توانید به مرطوب و هیدراته نگه داشتن واژن خود کمک کنید. چای سبز همچنین دارای خواص فوق العاده زیادی است و علاوه بر مرطوب کننده واژن ، از عفونت های دردناک مجاری ادراری نیز جلوگیری می کند.

علاوه بر اینها ، نباید غذاهای پروبیوتیک مانند ماست ساده ، کیمچی و میسو را نیز فراموش کنید. این غذاها به حفظ تعادل باکتری های سالم در بدن ما کمک می کند. باکتری های سالم از آلوده شدن بدن به عفونت قارچی یا BV (عفونت باکتریایی یا باکتریایی واژن) جلوگیری می کنند.

2. واژن را با صابون نشویید

پاکسازی واژن تعادل باکتری های سالم و سطح pH در این اندام را متعادل می کند. می توانید قسمت بیرونی و پاهای خود را با صابون بشویید ، اما از صابون برای تمیز کردن واژن خود استفاده نکنید. واژن به خودی خود می تواند قسمت داخلی را تمیز کند و شما مجبور نیستید کاری انجام دهید.

همچنین ، هرگز نباید از شوینده واژن استفاده کنید ، زیرا این کار باکتری های خوب داخل واژن را از بین می برد و منجر به عفونت شما می شود.

3- رابطه جنسی بیشتری داشته باشید

بله شما آن را درست خواندید! ترشحاتی که واژن هنگام تحریک ایجاد می کند به حفظ رطوبت و قابلیت ارتجاعی پوست تعبیه شده در این اندام کمک می کند. این امر از انقباضات واژن ، به ویژه در زنان یائسه جلوگیری می کند. برخی تحقیقات همچنین نشان می دهد که رابطه جنسی می تواند به تقویت شکم و جلوگیری از تکثیر واژن کمک کند. همچنین ، هرچه رابطه جنسی بیشتری داشته باشید ، میل جنسی شما نیز بیشتر می شود. در واقع ، این یک بازی دو طرفه است!

4- از حمام های حبابی معطر زیاد استفاده نکنید

در حالی که رطوبت مدت زیادی طول می کشد و در حمام حبابی واقعاً خوشایند است ، استفاده مکرر از کف ، مانند صابون و بزاق در واژن ، باعث ایجاد تعادل pH در واژن می شود و منجر به عفونت هایی مانند مخاط یا واژینوز باکتریایی می شود.

5. تمام موهای ناحیه تناسلی خود را تراشیدن نکنید. موهای خارجی واژن شما را از خط و خش در هنگام رابطه جنسی محافظت می کند

شاید این آن چیزی نیست که شما دوست دارید ، اما واقعیت این است که موهای تناسلی برای سلامت واژن و اندام تناسلی شما ضروری است. این موها از بافت نرم اطراف ورودی واژن و دستگاه تناسلی در برابر مالیدن یا خراشیدن در هنگام رابطه جنسی محافظت می کنند. بنابراین ، اگرچه طرفداران بیشتری بیکینی به سبک “هالیوود” اضافه می کنند ، مراقبت از موهای تناسلی بهتر و بسیار سالم تر است. بهتر است به جای بافتن یا برداشتن تمام موها ، آنها را تمیز و مرتب نگه دارید و موهای این ناحیه را تمیز و مرتب نگه دارید.

6- از روان کننده طبیعی استفاده کنید

هیدراته و سالم نگه داشتن پوست بخش مهمی از روال روزانه مراقبت از پوست ما است. اما آیا به کاشت تاول یا دست و پا در مقابل واژن توجه می کنید؟ واژن ما در طول ماه ترشحات طبیعی مختلف و تغییرات ایجاد می کند. اما تغییرات هورمونی ناشی از استرس ، بارداری ، قاعدگی و عوامل مختلف دیگر می تواند باعث عدم تعادل این ترشحات و خشکی واژن شود.

بنابراین ، وقتی از پوست صورت و دستان خود مراقبت می کنید ، سعی کنید از روغنهای با کیفیت خوب با pH مناسب به عنوان بخشی از فرایند مراقبت روزانه واژن خود استفاده کنید. همچنین ، ناحیه خارجی واژن را فراموش نکنید. خشکی واژن نه تنها قسمت داخلی بدن ، بلکه لب ها و کلیتوریس را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین بدیهی است که از روان کننده استفاده می شود (روان کننده های روغنی به نام) برای مرطوب نگه داشتن این قسمت ها مناسب است. روان کننده چیست؟ عوارض جانبی و 6 کاربرد جالب که باید بدانید!

7- حوله های خود را مرتب عوض کنید

استفاده طولانی مدت از پوشک می تواند باعث ناراحتی ، بوی بد دهان و شوک سمی شود. البته ، این بسیار نادر است و فقط 1 تا 17 نفر از هر 100000 زنی که در دوران قاعدگی شوک سمی را تجربه می کنند.

اگر حوله ها را به آرامی عوض کنید ، واژن شما خشک و خارش دار می شود. اگر این اتفاق افتاد ، چند ساعت را بدون ماسک بگذرانید و از یک نوار بهداشتی و حتی کمی روان کننده استفاده کنید تا احساس راحتی کنید. شما باید حوله ها را حدود 4 تا 5 بار در روز عوض کنید. بهتر است یک شب پوشک نپوشید و از پد برای حفظ سلامت واژن خود استفاده کنید.

برای پمپاژ خون به واژن ورزش کنید

همه می دانند که ورزش برای سلامتی بدن مفید است. اما آیا می دانید ورزش باعث تقویت سلامت واژن می شود؟ ورزش باعث افزایش جریان خون به واژن می شود و نه تنها به سالم ماندن آن کمک می کند ، بلکه شکل واژن را نیز حفظ کرده و از کوچک شدن آن جلوگیری می کند. ورزش منظم همچنین در حفظ تعادل هورمونی که سلامت واژن را ارتقا می بخشد مثر است.

9-تقویت شکم

اگر متوجه شدید که لباس زیر شما بعد از سرفه یا عطسه یا بعد از ورزش به دلیل خارج نشدن ادرار خیس می شود ، وقت آن است که یک تمرین تقویتی روی زمین را دنبال کنید. این تمرینات کنترل مثانه را بهبود می بخشد و برانگیختگی شما را در هنگام رابطه جنسی افزایش می دهد.

وقتی به دستشویی می روید می توانید جریان ادرار را متوقف کنید ، درست است؟ برای انجام این کار ، عضلات شکم را منقبض می کنید. حالا برای تقویت کف باید همین کار را انجام دهید. یعنی ماهیچه های شکم را 10 تا 15 بار پشت سر هم پایین بیاورید. فشار دادن عضلات شکم را فراموش نکنید ، نه عضلات شکم یا ران.

12. دستگاه تناسلی خود را بشناسید

واژن هر کس متفاوت است و هیچ دو نفر دقیقاً شبیه هم نیستند. مانند بزرگ کردن منظم سینه ، باید داخل واژن خود را برای علائم واضح مانند خونریزی ، حالت تهوع ، بوی بد دهان ، ترشحات غیر طبیعی یا خارش بررسی کنید. در صورت داشتن هر یک از این موارد به پزشک مراجعه کنید.

علاوه بر این ، باید به بیرون و خارج واژن توجه کنید و توده ، جوش یا توده را بررسی کنید. همچنین می توانید به پشت دراز بکشید و از عینک خود برای مشاهده کامل قسمت های آلت تناسلی خود استفاده کنید. اگر این کار را به طور منظم انجام دهید ، می توانید بلافاصله در صورت بروز مشکل یا ناهنجاری متوجه شوید.

حتما بخوانید: مواد مغذی مورد نیاز زنان در هر سنی و شرایط مختلف برای سلامتی

امیدواریم مطالب این اطلاعیه برای شما مفید واقع شده باشد. انشالله همیشه شاد و سلامت باشید.

منبع 1 منبع 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *