کلسترول خون و درمان کلسترول خون بالا بهترین درمان


کلسترول خون و درمان کلسترول خون بالا

ممکن است هنگام مراجعه به متخصص قلب با این مشکل روبرو شوید و در حین آزمایش به شما گفته شود که کلسترول خون شما بالا است و شما نیاز به درمان دارید و همچنین این یک نگرانی جدی است.

اما نگران نباش نگرانی زمانی است که شما رعایت نمی کنید و این کلسترول همچنان بالا است. اما اگر از رژیم غذایی پیروی کرده و شیوه زندگی خود را تغییر دهید کلسترول شما قطعاً کاهش می یابد و خطر ابتلا به بیماری های قلبی کمتر می شود.

در بسیاری از موارد ، پزشک عمومی ممکن است دارویی برای درمان کلسترول شما تجویز نکند. اما باید از رژیم غذایی پیروی کنید و فعالیت بدنی را افزایش دهید. بنابراین می توانید این کلسترول بالا را برای داشتن یک قلب سالم کنترل کنید. در این مقاله ، ما نکاتی را به شما ارائه می دهیم که به شما کمک می کند سطح کلسترول خود را متعادل کنید.

کلسترول خون

اما کلسترول چیست؟

کلسترول یک ماده چربی است که توسط کبد در بدن ایجاد می شود. از اعصاب محافظت می کند و به بازسازی سلول های بافتی و تولید خوشه های خاص کمک می کند.

مصرف زیاد کلسترول برای بدن مضر است و برای سلامتی مضر است. بدن از خوردن غذاهای خاصی مانند تخم مرغ ، گوشت و محصولات لبنی حاوی کلسترول چربی می گیرد.

اما به روش بد ما هم کلسترول داریم و هم کلسترول بد. بقیه این مقاله را به تفصیل توضیح می دهیم:

کلسترول خوب و کلسترول بد چیست؟

نوعی کلسترول به نام LDL وجود دارد که باعث ایجاد پلاک در شریان های بدن ما می شود. که منجر به بیماری عروق کرونر قلب می شود این نوع کلسترول نامیده می شود “کلسترول بد” ، اما در مقابل این کلسترول ما همچنین کلسترول خوب داریم. HDL HDL معروف است که به بدن ما کمک می کند کلسترول بد یا LDL را از خون خارج کند.

احتمالاً می دانید که باید کلسترول بد را کاهش دهید و کلسترول خوب را افزایش دهید ، اما چگونه LDL را کاهش داده و HDL را افزایش دهیم؟ اگر به آن فکر می کنید شما باید بتوانید رژیم غذایی خوبی را شروع کرده و از آن پیروی کنید.

همانطور که می دانید بدن انسان برای عملکرد صحیح به کلسترول بسیار کمی نیاز دارد. اما ممکن است با خوردن غذاهای خاص و رساندن چربی اشباع و کلسترول به بدن ، سطح کلسترول LDL را افزایش دهیم.به همین دلیل رژیم غذایی نقش مهمی در ایجاد تعادل بین کلسترول بد و کلسترول خوب ایفا می کند.

سطح مناسب کلسترول خون

کلسترول خون من باید چقدر باشد؟

اگر سطح کلسترول خون شما زیر 200 باشد ، عالی است و جای نگرانی نیست و می توان گفت کلسترول خوب بیشتری در بدن شما وجود دارد.

اگر کلسترول بد شما کمتر از 130 باشد خوب است ، اما این با خطر بیماری قلبی شما در ارتباط است.

• اگر کلسترول خوب شما 60 یا بیشتر باشد ، دیگر نگران بیماری های قلبی نباشید زیرا در این مدت خطر ابتلا به آن کاهش می یابد.

توجه به این نکته ضروری است که میزان تری گلیسیرید باید کمتر از 150 میلی گرم در دسی لیتر باشد.

اما شاید برای شما این سال پیش آمده باشد که چگونه می توان غذا را در برنامه غذایی اندازه گیری کرد و با اندازه گیری درست غذا کلسترول را کاهش داد؟

برای کنترل میزان غذایی که می خورید کمک بگیرید.

بسیاری از ما در مورد خوردن و نوشیدن یک رفتار آرام داریم.

آمریکایی ها دقیقاً همین رفتار را دارند. آنها دو برابر آنچه که باید غذا می خورند. که باعث افزایش وزن می شود و در نهایت کلسترول بالا داریم. و بسیاری از مشکلات قلبی برای ما پیش خواهد آمد.

اما چگونه برای سلامتی خود غذا بخوریم ما یک روش ساده را معرفی می کنیم. برای کنترل مصرف غذا
به راحتی می توانید غذای کامل را با دست اندازه گیری کنید. یا اگر می خواهید 30 گرم نان بخورید ، باز هم اندازه کف دست شماست.یک تکه میوه تازه به اندازه یک مشت است.

علل بالا بودن کلسترول خون

چه چیزی باعث افزایش کلسترول خون می شود؟

همانطور که قبلا ذکر شد کبد کلسترول را در بدن تولید می کند. و عملکرد آن محافظت از بافت ها و سلول ها است. اما ما با خوردن غذاهای خاص کلسترول را وارد بدن می کنیم.

به عنوان مثال ، خوردن غذاهای چرب سطح کلسترول را در بدن ما افزایش می دهد.
اگر جزو افرادی هستید که اضافه وزن دارند به احتمال زیاد سطح تری گلیسیرید خون شما بالا است. که می توانید در آزمون پیدا کنید

اگر فعالیت بدنی خود را افزایش نمی دهید ، انتظار نداشته باشید که سطح کلسترول خوب شما تغییر کند. به دلیل بالا بودن تری گلیسیرید خون و عدم ورزش ، سطح کلسترول خوب بدن کاهش می یابد.

کلسترول خون نیز می تواند ارثی باشد. این بدان معنی است که اگر بستگان (عضو سطح اول) در خانواده شما سابقه کلسترول بالا دارد همچنین ممکن است چربی خون شما بالا باشد.

علاوه بر این ، استفاده از دخانیات مانند سیگار و الکل کلسترول را در بدن شما کاهش می دهد و شما را بیمار می کند.


ممکنه برات مفید باشه: علائم و پیامدهای چربی خون بالا

علائم کلسترول خون بالا

علائم و نشانه های کلسترول بالا چیست؟

خبر بد این است که کلسترول بالا هیچ علامتی ندارد ، به عنوان مثال ، ممکن است فردی دارای کلسترول خون بالا باشد اما این را نمی داند. اگر کلسترول بالا در خون دارید بدن شما چربی زیادی را در عروق ذخیره می کند. که بسیار خطرناک است

شریان ها شریان هایی هستند که خون را از قلب به بقیه بدن ما منتقل می کنند. هنگامی که کلسترول در عروق ما ذخیره می شود ، به آن پلاک می گویند.

در طول زمان وقتی این پلاک ها در جریان خون ما تجمع می یابند سخت خواهند شد تنگ شدن عروق و آنها را در دراز مدت مسدود کنید مانند سنگ های خرد شده ، آنها در عروق جمع می شوند و هنگامی که بیش از حد تجمع می یابد ، عروق به طور کامل بسته می شوند.

تجمع پلاک از تجمع کلسترول در بدن ممکن است تجزیه شود. هنگامی که پلاک تجزیه می شود ، لخته هایی ایجاد می کند که جریان خون را متوقف می کند.

گرفتگی یا گرفتگی عروق یک نگرانی و خطر جدی است زیرا ممکن است مسدود شود. بروز حملات قلبی در افراد افزایش می یابد و با انسداد این عروق ، خون ممکن است به درستی به مغز نرسد و سکته مغزی رخ دهد. احتمالاً شنیده اید که سکته یا حمله قلبی اتفاق می افتد.

اما ، همانطور که قبلاً ذکر شد ، افزایش کلسترول نشانه این نیست که فرد زودتر متوجه می شود و درمان را شروع می کند ، و تنها در صورتی که بفهمد یکی از بیماریهای فوق را دارد.

بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات بنابراین ، بهتر است افراد در هر سنی هر شش ماه یا هر سال به ملاقات خود بیایند و خودآزمایی کنند ، علاوه بر این ، بهترین اقدام پیشگیرانه رعایت رژیم غذایی مناسب و ورزش منظم و اجتناب از تنبلی است.

کلسترول بالا چگونه تشخیص داده می شود؟

در بالا گفتیم که کلسترول بالا علامتی ندارد. آیا باید دست به دست هم دهیم تا سکته یا سکته قلبی انجام دهیم تا بدانیم کلسترول خون ما بالا است یا خیر؟ عدد.
کلسترول بالا بدون آزمایش تشخیص داده نمی شود. با یک آزمایش خون ساده می دانید که کلسترول خون شما بالا است یا خیر. مردان بالای 35 سال و زنان بالای 45 سال باید هر شش ماه تا یک سال به طور منظم کلسترول و آزمایش خون انجام دهند.

—– این مقاله ممکن است برای شما مفید باشد: س questionsالات و پاسخهای مهم در مورد معاینات فیزیکی دوره ای

همچنین ، اگر بیش از 20 سال سن دارید و اعضای خانواده شما مبتلا به بیماری قلبی هستند. همچنین اگر نوجوان و زیر 20 سال هستید ، اما داروهای خاصی مصرف می کنید ، باید چربی خون خود را چک کنید. یا فشار خون بالا دارید شما همچنین باید آن را بررسی کنید.

وقتی به پزشک مراجعه می کنید و متوجه می شوید که چربی خون بالایی دارید. حتماً از پزشک خود بپرسید که چند وقت یکبار باید آزمایش شوید. علل کلسترول بالا عبارتند از:

• سیگار کشیدن

• فشار خون بالا

پیر و قدیمی

• وراثت

• اضافه وزن

• عدم ورزش.

درمان و کنترل کلسترول خون بالا

کلسترول بالا چگونه درمان می شود؟

اما اگر کلسترول بالا دارید چگونه باید این بیماری را درمان کرد؟ برای حل این مشکل شما باید سبک زندگی خود را تغییر دهید. اگر سیگار می کشید و الکل می نوشید شما باید ترک کنید و یک برنامه ورزشی روزانه داشته باشید.

اگر اضافه وزن دارید برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی باید به متخصص تغذیه مراجعه کرده و وزن خود را کاهش دهید. این امر سطح کلسترول خون شما را متعادل می کند. مطمئن شوید که میوه و سبزیجات ، ماهی و غلات کامل مصرف می کنید.

کجا می توانم برای آزمایش لیپید خون مراجعه کنم؟

شاید فکر کنید انجام آزمایش خون و کسب اطلاعات در مورد چربی خون با مراجعه به آزمایشگاه آسان است. اما این همه ماجرا نیست.

اندازه گیری چربی خون و کلسترول باید با رژیم پیشگیرانه و گاهی درمان همراه باشد. بنابراین ، اگر این نوع چربی زیاد است با متخصص تغذیه و پزشک مربوطه مشورت کنید.

مرکز اکسیر قلب و دیابت در حال حاضر نیازهای افرادی را که به دنبال راه هایی برای کاهش چربی خون هستند ، به دلیل تمرکز بر بیماری های قلبی عروقی برآورده می کند. می توانید از این مرکز دیدن کنید و برنامه غذایی دریافت کنید برای کاهش این نوع چربی خون اقدامات خاصی را انجام دهید.

با پزشک مجرب مشاوره رایگان بگیرید و با مرکز اکسیر قلب و دیابت وقت بگیرید. الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان 18 ، پ. NS

-۸۸۰۶۷۱۷۵

-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *