گرامیداشت هفته وحدت در بقاع متبرکه البرز


حجت الاسلام سید عباس مسعودی معاون فرهنگی اوقاف البرز

حجه الاسلام سید عباس مسعودی معاون اوقاف و امور خیریه البرز در گفت و گو با قنا از البرز، با اشاره به برگزاری جشن های هفته وحدت در بقاع متبرکه در استانداری اظهار داشت: حول محور می چرخد. برگزاری سمینارهای قرآنی، سخنرانی، نمایشگاه و مسابقات قرآنی و رویدادهای فرهنگی برگزار می شود.

با اشاره به اینکه جشن های میلاد رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه السلام در بقاع متبرکه با خطبه و تلاوت همراه است. همزمان با هفته واحد اعمال می شود. توسعه و اعتلای فرهنگ وقف یکی از موضوعاتی است که در جامعه اسلامی به آن تاکید ویژه ای می شود و در این راستا مردم باید نسبت به برکات وقف بیشتر آگاه شوند.

نماینده فرهنگی اوقاف البرز، وقف را ماندگارترین چیزی دانست که پس از مرگ باقی می ماند و سرآغاز دستیابی انسان به ارزش های والای انسانی است و افزود: نمایشگاه تصاویر و پوستر در بقاع متبرکه برپا می شود. البرز شاخص وقف است».

این مسئول این ایام را فرصت مغتنمی برای دستیابی به وحدت کامل برای مسلمانان جهان برای مقابله موثر با تلاش های غرب در مسیر اسلام ستیزی دانست و بر ضرورت وحدت جهان اسلام در برابر هجمه های اسلام گرایان تاکید کرد. ضد اسلام گرایان

مسعودی تاکید کرد: رسول اکرم بر تقویت احساسات مشترک بین مسلمانان و ایستادگی در برابر دشمنان ملت‌های اسلامی و لزوم پیروی مسلمانان از دستورات رسول خدا برای حفظ وحدت تاکید کردند.

وی تصریح کرد: حدیث رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم عامل و عامل وحدت مسلمانان است و قرآن کریم بر پیروی از دین مبین اسلام و نه سایر ادیان تاکید دارد، لذا هفته وحدت فرصتی برای ملت های اسلامی است. برای رسیدن به نکات و اهداف مشترک اسلامی.

انتهای پیام