گلستان رنگین کمان مردم ایران است


به گزارش این خبرگزاری به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر پنجشنبه پنجم آبان ماه در مراسم اختتامیه ناحیه پانزدهم موسیقی. این جشنواره که در تالار اسعد گورجانی استان گلستان با حضور جمعی از هنرمندان اقوام موسیقی برگزار شد. مناطق مختلف کشور با تاکید بر سیاست های دولت مردمی در تحقق عدالت فرهنگی گفت: فرهنگ و هنر کشور دارای استعدادهای شگرفی در شاخه های مختلف در تمامی مناطق کشور است به طوری که هر منطقه و نقطه ای از سرفراز ایران دارای گرانبهایی است. پیشینه در عرصه موسیقی و تمام نقاط ایران سرشار از استعدادهای هنری شگفت انگیزی است که می تواند در جشنواره هایی مانند جشنواره موسیقی نواحی حضور یابد.

وی با بیان اینکه جشنواره موسیقی نواحی یکی از مهم ترین عوامل پیوند فرهنگی ایران عزیز محسوب می شود، گفت: شعر و موسیقی از یادگارهای ارزشمند سرزمین کهن ایران است که نه تنها مناطق مختلف ایران را به هم پیوند می دهد. . حتی خارج از مرزهای جغرافیایی و کشور ما یکی از مهم ترین عوامل همگرایی منطقه ای است.

یکی از اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه موسیقی یکی از مهمترین نمادهای وحدت فرهنگی در داخل و خارج از کشور است، گفت: وزارت فرهنگ در دوره جدید تاکید ویژه ای بر ترویج و گسترش موسیقی دارد. از مناطق و اقوام ایرانی و در قالب سفرهای منطقه ای تمام تلاش خود را می کنیم تا با پیشکسوتان این عرصه از نزدیک دیدار و گفت و گو کنیم تا زمینه رشد و توسعه بیش از گذشته در این زمینه فراهم شود. با گوش دادن به نظرات و علایق موسیقی ساکنان مناطق.

وی ادامه داد: چیزی که مردم ایران را به هم پیوند می دهد فرهنگ و هنر است و نباید فراموش کرد که آنچه قلب های ما را به هم نزدیک کرد میراث غنی و تاریخ متمدن شگفت انگیز این سرزمین کهن است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به برپایی شگرف برنامه های هفته کتاب در نقاط مختلف کشور اشاره کرد و گفت: بیش از ۲۰ هزار برنامه مختلف همزمان با هفته کتاب در سراسر کشور اجرا شد و مردم در عمومی. بخش‌هایی از کشور مانند همیشه در همه فعالیت‌ها پرشور بودند، فرهنگ و هنر حضور داشتند، زیرا هسته مردم هسته‌ای فرهنگی است که بر اساس یک پیشینه فرهنگی شگفت‌انگیز شکل گرفته است.

با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک انقلاب فرهنگی است، خاطرنشان کرد: بیش از ۴۳ سال است که دوران شکوفایی جدیدی را در عرصه های مختلف فرهنگی در کشور عزیزمان شاهد هستیم و فرهنگ و هنر متعالی برخاسته از روحیه دینی انقلابی ماندگار شد. . کشورمان را به کشوری برجسته تبدیل کنیم و در منطقه الگو شویم.

وی افزود: دشمنان و متعصبان نمی توانند این رونق و آبادانی را در کشور ببینند و بذر ناامیدی را در بین مردمی که به دنبال تفرقه و اختلاف در جامعه ایران هستند می کارند. دشمن رویاهای شومی برای ملت ایران دیده است و تمام تلاش خود را می کند تا صفوف یکپارچه ملت را بر هم بزند زیرا طاقت شادی مردم ایران را ندارند. اما به یاری خدا در هر فتنه ای با شکست بدی مواجه می شوند.

اسماعیلی در ادامه تاکید کرد: مردم ایران به راحتی به وحدت و انسجام ملی دست پیدا نکردند تا جایی که این وحدت در برابر تروریسم رسانه ای شبکه های صهیونیستی و غربی از هم پاشید.

وی گفت: این روزها که مدافعان امنیت در راه پاسداری از میهن به مقام والای شهادت نائل می شوند، یقین داریم که راه تعالی و بالندگی سرزمین ما بدون وقفه ادامه خواهد یافت و به اوج نوین اسلامی خواهد رسید. تمدن.”

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خاتمه درباره استان گلستان گفت: این استان نیز مانند رنگین کمان مردم ایران مملو از استعدادهای فراوان است و در سفر قبلی به استان گلستان قول پروژه های جدید در این استان داده شد. گرگان و سایر شهرها. به زیرساخت های فرهنگی این استان اضافه می شود و انشالله این وعده محقق خواهد شد.

انتهای نامه