یک مدیر موزه در امارات خواستار همزیستی با صهیونیست ها شد


به گزارش ایکنا به نقل از عربی ۲۱، روزنامه اسرائیلی «جروزالم پست» در گزارشی نوشت: احمد عبید المنصوری، مؤسس موزه تمدن «چهارراه» در دبی، نخستین مسلمان عرب بود که در مراسم شورای جهانی صهیونیسم در دبی شرکت کرد. بازل، سوئیس

بر اساس این گزارش، دو هزار شرکت کننده از این که فهمیدند یکی از سخنرانان اصلی مسلمان و اولین کسی بود که نمایشگاهی را برای بزرگداشت هولوکاست در جهان اسلام و حمایت از یهودیت در امارات برگزار کرد، شگفت زده شدند.

المنصوری در صد و بیست و پنجمین سالگرد اولین کنگره صهیونیستی، نامه ای دست نویس از تئودور هرتزل، بنیانگذار جنبش صهیونیستی، به شرکت کنندگان در کنفرانس ارائه کرد که در موزه خود نگهداری می کند.

المنصوری در گفت و گو با این روزنامه اسرائیلی گفت: من برای اسرائیل، دوستان یهودی، برادران و خواهران و پسر عموهایمان احترام زیادی قائل هستم. ما باید از یهود ستیزی، ضد صهیونیسم و ​​تلاش برای مشروعیت زدایی از اسرائیل جلوگیری کنیم. مردم باید به جلو حرکت کنند و پل بسازند [بین مسلمانان و صهیونیست‌ها] برای امتحان

به گفته المنصوری، مشترکات زیادی بین اعراب و یهودیان و امارات و اسرائیل وجود دارد. اسرائیل و امارات کشورهای نوظهور هستند اما هویت خود را حفظ کرده اند.

موزه المنصوری در سال ۲۰۰۶ در منزل وی تأسیس شد تا اینکه در سال ۲۰۱۱ توسط دولت به عنوان موزه ای ارزشمند مورد تأیید و توسعه قرار گرفت. در این موزه بخشی به اسناد تاریخی مربوط به یهودیان اختصاص دارد و سعی می شود یهودیان را اینگونه تعریف کند. یک جمعیت محلی و بخش مهمی از منطقه.

انتهای پیام