یک کودک زنده در یک جعبه کفش پیدا شد


فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان از پیدا شدن نوزادی در کنار صندوق جمع آوری زباله در یکی از خیابان های شهر زاهدان خبر داد.

سرهنگ محمود السعادتی گفت: در پی تماس نظافتچی شهرداری زاهدان با فوریت های پلیسی ۱۱۰ و اعلام پیدا شدن کودکی در کنار سطل زباله در یکی از خیابان های شهر، بلافاصله ماموران کلانتری به محل اعزام شدند.

وی گفت: با حضور ماموران در محل و در بررسی های میدانی مشخص شد رفتگر محله که مشغول جمع آوری زباله های شهر بود، متوجه صدایی از داخل جعبه کفش پشت سطل زباله شد و با بازکردن جعبه متوجه یک عدد کودک با پارچه قرمز پوشانده شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان با اشاره به وضعیت سلامت جسمانی این کودک خاطرنشان کرد: کودک رها شده برای اقدامات بیشتر و شناسایی والدینش به بهزیستی استان تحویل داده شد.

در ماه‌های اخیر موارد بسیاری از رها شدن کودکان در کنار زباله‌دان‌ها یا مکان‌های دیگر در شهرهای مختلف گزارش و منتشر شده است. مشهورترین آنها که احساسات عمومی را بسیار آزرده خاطر کرد، نوزادی بود که در نازی آباد تهران در سطل زباله انداخته شد و توسط مردم پیدا شد و به بیمارستان منتقل شد.

پس از انتشار این خبر، سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که بیش از ۱۷ هزار خانواده برای فرزندخواندگی این کودک درخواست داده اند و منتظر سازمان بهزیستی هستند.