۴۵۲ گروه جهادی در رزمایش مقتدرانه جهادی مشارکت دارند


مهمانسرای سپاهسردار عوضعلی فقیری، معاون هماهنگ کننده سپاه سلمان امروز ۱۵ اردیبهشت، در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج سازندگی با هدف تشریح برنامه‌های هفته بسیج سازندگی در مهمانسرای سپاه سلمان در زاهدان برگزار شد، گفت: در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که از سوی مقام معظم رهبری اعلام شده، سند اعتلای ۱۰ ساله بسیج به عنوان دستورالعمل اجرایی بیانیه گام دوم  به تصویب فرمانده معظم کل قوا رسیده‌ و به ستاد کل نیروهای مسلح نیز ابلاغ شده است.

وی با اشاره به این مطلب که یکی از مهمترین راهبردهای سند اعتلای بسیج محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال است که باید توسط بسیج انجام شود، افزود: محور تمام امورات سازمان بسیج سازندگی است و تنها رده‌ای از سپاه و بسیج که در بودجه، برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها ردیف بودجه‌ دارد و ‏می‌تواند برای رفع محرومیت‌ها برنامه جدی داشته باشد، بسیج سازندگی است .

سردار فقیری ادامه داد:‌ هم افزایی، همکاری و کمک به دولت در جهت محرومیت‌زدایی و اشتعال‌زایی از رسالت‌های بسیج سازندگی است که گروه‌های جهادی ابزار بسیج سازندگی است که در تمامی عرصه‌ها به محرومین و نیازمندان خدمت‌‎رسانی کنند.

وی افزود: فراخوان و تجمع گروه‌های جهادی در قالب رزمایش «جهادگران ‏فاطمی»، بازدید هیئت مدعو از پروژه‌های جهادگران، ‏افتتاح پروژه‌های محرومیت‌زدایی با محوریت شهرستان مهرستان، افتتاح پروژه‌های اقتصاد ‏مقاومتی با محوریت شهرستان ایرانشهر، افتتاح پروژه‌های جهادی و محرومیت‌زدایی با ‏محوریت شهرستان نیکشهر، جلسه با جهادگران شهرستان قصرقند، برگزاری همایش ‏جهادگران سواحل مکران و شروع به کار پروژه‌های آبرسانی روستاهای هدف قرارگاه ‏محرومیت‌زدایی بسیج سازندگی از مهترین برنامه‌های هفته بسیج سازندگی در استان است.‏

سردار فقیری ادامه داد: اهم اقدامات جهادی این هفته با اولویت نقاط حاشیه‌نشین انجام می‌شود که توزیع سبدهای معیشتی و بهداشتی، توزیع جهیزیه، توزیع لوازم سرمایشی، توزیع آرد و نان و غذای گرم، توزیع پوشاک و کفش، ویزیت ‏رایگان بیماران و توزیع تانکر آب از اقدامات گروه‌های جهادی در قالب این رزمایش است.

این مسئول تصریح کرد: برگزاری رزمایش مقتدرانه ‏جهادی توسط ۴۵۲ گروه جهادی همزمان با هفته بسیج سازندگی از ۱۷ تا ۲۷ اردیبهشت‌ماه در سطح استان در دستور کار ‏قرار دارد که در قالب آن گروه‌های جهادی به خدمت‌رسانی در اقصی نقاط ‏استان اقدام می‌کنند.

فقیری تصریح کرد: ‏۱۳۵ گروه جهادی ویژه، ۴۸۰ گروه فعال و یک‌هزار و ۷۹۸ گروه عادی در سامانه اطلس گروه‌های جهادی در سیستان و بلوچستان به ثبت رسیده است که ۴۰ گروه جهادی در عرصه فرهنگی، بیش‌از ۱۰۰ گروه تخصصی در عرصه عمرانی، ۸۰ گروه جهادی تخصصی در عرصه بهداشت و درمان، ۱۲۰ گروه جهادی در عرصه اقتصاد مقاومتی، یک‌هزار و ۳۱۲ گروه در عرصه محرومیت‌زدایی و ۹۰ گروه جهادی در عرصه تخصصی و آموزشی در سیستان و بلوچستان مشغول به فعالیت هستند.

معاون هماهنگ‎کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: گروه‌های مهاجر از سایر استانهای کشور نیز در ایام مختلف بویژه تعطیلات نوروزی با توجه به مشکلات سیستان و بلوچستان برای انجام فعالیت‌های جهادی به این استان هجرت می‌کنند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: سپاه استان قرارگاه پیشرفت و آبادانی دارد که جدای از گروه‌های جهادی در زمینه رفع محرومیت در منطقه مشغول به فعالیت است.

وی ادامه داد: بحث انتقال آب از چاه نیمه چهار به سوم و از ۲ به چاه نیمه یک توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه سیستان و بلوچستان در حال انجام است.

سردار فقیری اظهار رد: آبرسانی به یک‌هزار و ۷۵۱ روستای سیستان و بلوچستان در قالب ۱۱ مجتمع آبرسانی روستایی با محوریت قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق طی مدت ۳۰ ماه اجرا می شود و هم‌اینک این طرح حدود ۲۰درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی بیان کرد: ۴۵۲ گروه جهادی در رزمایش مقتدرانه جهادی به مناسبت هفته بسیج سازندگی از ۱۷ تا ۲۳ اردیبهشت در سراسر سیستان و بلوچستان مشغول انجام کارهای جهادی هستند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت: غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدا، نشست با استاندار، تجمع گروه‌های جهادی، ارسال کمک‌های مومنانه، افتتاح ۱۰۰ پروژه محرومیت‌زدایی و بازدید از پروژه‌های جهادی از مهمترین برنامه‌های گرامیداشته هفته بسیج سازندگی است.

وی اظهارداشت: ۷۵۸ سری جهیزیه و ۷۷۵ تانکر ذخیره آب توسط سپاه در سال گذشته بین محرومان سیستان و بلوچستان توزیع شده است.

سردار فقیری افزود: یک میلیون و ۵۷۸ پرس غذای گرم از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون در میان اقشار ضعیف سیستان و بلوچستان توسط سپاه توزیع شده است.

وی ادامه داد: ۱۰۷ میلیارد تومان در قالب کمک‌های مؤمنانه در بخش‌های مختلف از جمله بسته‌های حمایتی و بهداشتی و سایر بخش‌ها توسط سپاه در بین اقشار نیازمند سیستان و بلوچستان کمک شده است.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه سلمان سیستان و بلوچستان گفت:در زمینه اقتصاد مقاومتی ایجاد ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی در این استان توسط سپاه برنامه‌ریزی شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر