۷ ترفند جالب در گوشی های اندرویدی که نمی دانستیدبا قدرتمندتر شدن تلفن های هوشمند اندرویدی، وظایف بیشتری به آنها محول شد و آنها بازی های بیشتری را در صحنه فناوری برای ما انجام می دادند. به عنوان مثال، شما می توانید از دوربین دیجیتال، پخش کننده MP3، ناوبری GPS، چراغ قوه و موارد دیگر خود استفاده کنید و نیازی به خرید سخت افزار اصلی مربوط به هر یک از این کاربران ندارید.

از طرف دیگر، کافی است به فروشگاه برنامه های شخص ثالث مانند گوگل پلی استور بروید و برنامه های مورد نظر را همراه با قابلیت های گوشی به ترکیب اضافه کنید تا این گوشی های کوچک قدرت بیشتری داشته باشند.

با این مقدمه، اجازه دهید شما را با برخی از ترفندهایی که خودمان برای کارآمدتر کردن تلفن همراه شما از همیشه استفاده می کنیم، آشنا کنیم.

۱. جستجوی صوتی با صفحه بسته

همه این را نمی‌دانند (و همه توانایی فعال کردن آن را ندارند)، اما برخی از تلفن‌های هوشمند اندرویدی به شما امکان جستجوی صوتی با کلمه کلیدی «OK Google» را حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است، می‌دهند. بسیاری از گوشی‌ها وقتی صفحه نمایش روشن است، قابلیت جستجو از هر صفحه‌ای را دارند، اما تنها چند گوشی با قابلیت گوش دادن اختصاصی می‌توانند حتی زمانی که صفحه نمایش خاموش است، جستجو کنند.

برای اینکه ببینید آیا تلفن شما می‌تواند این کار را انجام دهد، به تنظیمات Google > جستجو > صدا > OK Google Detection > بروید و آن را همیشه روشن بگذارید. اما به یاد داشته باشید که ابتدا باید گوگل را آموزش دهید که صدای شما را تشخیص دهد (گزینه های این مورد در همان صفحه تنظیمات صدا موجود است). گوشی‌هایی که از این ویژگی پشتیبانی نمی‌کنند، به‌جای گزینه «همیشه روشن»، گزینه «Any Screen» را خواهند داشت.

۲. تلفن گم شده خود را از راه دور قفل یا پاک کنید

هیچ چیز بدتر از از دست دادن تلفن همراه شما نیست، اما اینکه بدانید ممکن است کسی به داده های شما دسترسی داشته باشد. این نه تنها ناامید کننده است، بلکه بسیار خطرناک است.

آیا می دانستید که گوگل یک ویژگی جالب به نام Android Device Manager دارد که به شما امکان می دهد در صورت گم شدن گوشی خود را ردیابی و کنترل کنید؟ پس هر چه سریعتر به قسمت تنظیمات بروید و این امکان را فعال کنید.

۳. برنامه های اندروید را به کارت SD منتقل کنید

همیشه بهتر است برنامه های اندروید را روی کارت SD نصب کنید. با این حال، اگر برنامه ها را روی گوشی خود نصب کنید، چه کاری می توانید انجام دهید؟ نگران نباش! تلفن های اندروید راهی را ارائه می دهند که می توانیم برنامه های خود را به کارت SD منتقل کنیم.

برای انتقال برنامه ها به کارت SD، مراحل زیر را دنبال کنید: به تنظیمات > تنظیمات برنامه > مدیریت برنامه ها > بروید و برنامه مورد نظر را انتخاب کنید. در این مرحله گزینه “Move to SD Card” را مشاهده خواهید کرد.

۴. دسترسی آسان به رمزهای عبور

وقتی وارد کروم می‌شوید، وقتی یک برگه جدید راه‌اندازی می‌کنید، گزینه «برگه‌های اخیر» را در پایین سمت راست خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا آدرس‌های باز را در سایر دستگاه‌های وارد شده ببینید و به سرعت به هر یک از آنها دسترسی پیدا کنید. اگر با این توضیحات نمی توانید رمزهای عبور را دریافت کنید، کافی است این جزئیات را از قسمت راهنمای گوگل مرورگر خود به دقت بخوانید.

۵. اگر گوشی گم شد، روش بعدی را امتحان کنید

این روش برای افرادی که تمایل دارند وسایل خود را سر جای خود نگه دارند یا برای کسانی که عادت بدی به گذاشتن گوشی خود روی میز رستوران دارند، یک نکته عالی است. اگر تلفن شما گم شده است و مشکوک هستید که ممکن است شخصی آن را داشته باشد، می توانید پیامی را روی صفحه قفل قرار دهید که به یاب تلفن خود بگویید چگونه با شما تماس بگیرد.

اگر قبلاً تلفن خود را گم کرده‌اید، می‌توانید با Android Device Manager به همین کار دست پیدا کنید، اما این گزینه می‌تواند از قبل به عنوان یک اقدام امنیتی انجام شود. برای افزودن شماره تلفن، ایمیل یا دستورالعمل‌های بازگشت، به تنظیمات > امنیت > پیام صفحه قفل بروید.

۶. تماس ها را ساده کنید

گاهی اوقات جستجو در لیست مخاطبین خود برای برقراری تماس کمی بیشتر از آن چیزی است که می خواهید انجام دهید. بنابراین یک دکمه شماره گیری سریع را به صفحه اصلی خود اضافه کنید تا تماس با مادر یا پیتزا فروشی در خیابان آسان شود.

برای افزودن یک عدد، روی صفحه اصلی خود و جایی که می خواهید آن را اضافه کنید، فشار دهید و نگه دارید. منو نمایش داده خواهد شد. از آنجا، Shortcuts، سپس Call را انتخاب کنید و به پایین بروید تا شماره ای را که می خواهید اضافه کنید انتخاب کنید.

۷. اسکنر اسناد

در روزهای اولیه دیجیتالی کردن اسناد و عکس ها، برای دیجیتالی کردن اسناد و مدارک فیزیکی نیاز به رسید داشتم. اما در حال حاضر می توانید از دوربین گوشی هوشمند خود به عنوان یک اسکنر موقت استفاده کنید. اگرچه کیفیت خوب نیست، عملیات بسیار ساده تر است. بنابراین اگر می خواهید از گوشی خود در این راه استفاده کنید، گزینه های زیادی وجود دارد.

شما فقط می توانید یک سند را بردارید و آن را به عنوان یک تصویر ذخیره کنید، در حالی که Google Drive می تواند اسکن ها را به PDF تبدیل کرده و متن داخل آنها را بخواند. مانند CamScanner و Evernote عالی هستند.

منبع: آی تی ایران