۱۰ ذاکر ایرانی در مسابقه استعدادیابی مداحی کربلا برتر شدند


به گزارش ایکنا به نقل از فارس، حسن خانچی، داور مسابقات و سرپرست تیم ایران در مسابقات وجیها بالحسین کربلا در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: مسابقات مداحی وجیها بالحسین (ع) به میزبانی کشور عراق در شهر کربلای معلی برای سومین سال برگزار می‌شود که امسال برای اولین‌ بار به صورت بین‌المللی شکل گرفت و در زبان‌های فارسی و ترکی هم شرکت‌کننده پذیرفت.

حمزه محسن از عراق نفر برگزیده شد

وی ادامه داد: مرحله نهایی این مسابقات در روزهای پایانی ماه رمضان با حضور شرکت‌کنندگان ایرانی برگزار شد و در نهایت نفرات برتر مشخص شدند. حمزه محسن از کشور عراق در این مسابقات به عنوان برگزیده انتخاب شد.

اسامی نفرات برگزیده در ۳ بخش مسابقات

خانچی با اشاره به اینکه این مسابقات در ۳ بخش داخلی ویژه مداحان عراقی، بخش بین‌الملل با حضور مداحان سایر کشورها و بخش ویژه برگزار شد، گفت: در بخش بین‌الملل ایرانیان در رشته فارسی حسن حیدرزاده، امیر سلیمانی و میثم بهرامی به ترتیب اول تا سوم و در بخش ترکی ابوالفضل واعظی، امیرحسین باقری، مصطفی محمدی و الیاس شیرمحمدی به ترتیب اول تا چهارم و در نهایت در بخش عربی حسین الحریزی، مهدی دورقی و حسین جنامی موفق به کسب عناوین اول تا سوم این رقابت‌ها شدند.

سرپرست تیم ایران در مسابقات وجیها بالحسین کربلا در پایان خاطرنشان کرد: در این مسابقات که به صورت خصوصی و توسط شخص عماد الزبیدی مدیر شبکه الکمیل برگزار شده بود، به نفر اول حدود ۱۰۰ میلیون تومان، نفر دوم ٧٠ میلیون تومان و نفر سوم یک دستگاه گوشی آیفون هدیه دادند. به نفر برگزیده هم یک دستگاه خودرو به اضافه ٣٠٠ میلیون تومان و یک دستگاه گوشی آیفون هدیه شد.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر