12 عادت میکرو تقویت کننده سیستم ایمنی که اکنون می توانید انجام دهید


در مورد موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما در مورد 4 ستون مصونیت و عادات کوچک صحبت می کنیم. سالم برای هر فرد

بازگشت به مدرسه بازگشت به دفتر یا فقط می خواهید خود را برای تغییرات فصلی آینده آماده کنید؟ اکنون زمان خوبی است. با ارزیابی عادات روزانه خود و تغییرات کوچکی ایجاد کنید که می تواند به طور چشمگیری رفاه شما را بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون سلامت سیستم ایمنی را بررسی کرده و چند عادت را که متخصصان ما توصیه می کنند ، به اشتراک می گذاریم. که به راحتی می توانید اعمال کنید اینها را نوعی اعتبار اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی خواهد کرد!

عادات خرد برای مصونیت

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سیستم های دیگر در تعامل است. در بدن شما مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش بنابراین اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید روش شما باید پوشش داده شود. برای تقویت منظم سیستم ایمنی بدن حتماً به ارکان بهداشتی زیر توجه کنید.

بهتر است عادت های کوچک را ترکیب کنید. هر ستون را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا هر روز و در طول زمان بهترین نتایج را داشته باشید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین اما م effectiveثرترین روش ها برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک برنامه غذایی کامل با درشت مغذی ها مواد غذایی (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین) و ریزمغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می توانند تأثیر مفیدی بر عملکرد سلول های ایمنی داشته باشند.به نوبه خود ، کمبود تغذیه متعادل می تواند دفاع شما را تضعیف کند. بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات خرد برای غذا و تغذیه:

  • خوردن رنگین کمان را با خوردن حداقل یک وعده غذایی رنگارنگ در نظر بگیرید. چندین ویتامین ، مواد معدنی و فیبر می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • سعی کنید قهوه صبح خود را با اسموتی غنی از ویتامین C جایگزین کنید.
  • آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود مانند ویتامین C و گل بالایی در اولویت قرار دهید. برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی بدن

2. سلامتی

حدود 70 درصد سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند. سلامت روده را رکن واضح ایمنی قرار دهید.

محافظ قوی روده نه تنها بدن شما را در برابر میکروب ها محافظت می کند. اما همچنین آنتی بادی تولید می کند و به کاهش التهاب کمک می کند.

به طور خلاصه ، یک روده سالم عملکردهای ایمنی بیشتری را انجام می دهد.

عادات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • حتماً به اندازه کافی آب بنوشید تا سیستم گوارش شما به درستی کار کند. اگر برای هیدراته ماندن به یادآوری داخلی نیاز دارید یادآوری کنید که هر ساعت یک لیوان H2O بنوشید.
  • میان وعده های حاوی فیبر بالا مانند انواع توت ها ، ذرت بوداده و هوموس را در نزدیک خود نگه دارید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند هوس هوس را نیز مهار کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس هم در حال حاضر و هم در دراز مدت بر سلامتی ما تأثیر منفی می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشگامانه ای اشاره می کند که نشان می دهد شرکت کنندگان در آزمایش که در طول سه روز تحت استرس بودند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با میکروب ها داشتند. شروع استرس تقریبا تولید گاما اینترفرون تحریک کننده سیستم ایمنی را نیز متوقف کرد.

با گذشت زمان ، APA همچنین به استرس هشدار می دهد “می توان از بین بردن سیستم ایمنی بدن استرس پاسخ سلول T را کاهش می دهد. که جزء مهمی از ایمنی سازگار است

اگرچه کاهش استرس آسان تر از انجام آن است. اما گزینه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت وجود دارد.

عادات خرد برای مدیریت استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت یکی دیگر از ستون های ایمنی است.

خواب به طرق مختلف سلامت سیستم ایمنی را بهبود می بخشد ، به عنوان مثال با کاهش اثرات استرس. از تولید و عملکرد سلول های T پشتیبانی می کند و به کنترل التهاب کمک می کند. خواب مداوم با کیفیت مناسب همچنین می تواند شانس ابتلا به آنفولانزا را کاهش دهد.

میکروارگانیسم ها برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب خود بگذارید و قبل از خواب زمان استفاده از صفحه نمایش را محدود کنید. نور آبی دستگاه شما می تواند ترشح ملاتونین را مهار کرده و کیفیت کلی خواب را مختل کند.
  • در طول روز برای بهبود کیفیت خواب ورزش کنید. به همان شیوه فرصت های جدید پیدا کنید حرکت در صورت امکان ، مانند بالا رفتن از پله به جای استفاده از آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض بی خوابی مقابله کنید. در صورت امکان ، یک چرخه کامل خواب را هدف بگیرید. هر بار حدود 90 دقیقه طول می کشد.

خط پایین

سلامت ایمنی مستلزم تلاش تیم در چندین برج برای افزایش قدرت دفاعی است. در عوض ، هنگامی که احساس می کنید زیر آب و هوا هستید ، اقدامی انجام دهید. با دنبال کردن این عادات کوچک ، رویکردی پیشگیرانه برای افزایش مزایا در طول زمان داشته باشید.

هنگام استفاده از یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی شما می دانید که آزمون مدرسه ایمنی خود را گذرانده اید.

اگر برای ادامه عادات کوچک خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

اینفوگرافیک میکروبی برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *