۱۲ هزار هکتار از ساختمان های مسکونی تهران ناایمن است


12000 هکتار از ساختمان های مسکونی ناامن است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری، علی رضا زاکانی، شهردار تهران، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه امروز تهران بود و گزارشی از اقدامات انجام شده در پایتخت ایران ارائه کرد.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی آثار خطرناک خود را در سراسر جهان به جا گذاشته است، گفت: دشمنان پس از پیروزی انقلاب همواره تلاش کردند انقلاب را شکست دهند که البته در این راه ناکام ماندند. امروز تمام تلاش آنها بر این است که از دستیابی به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی مانند آزادی، استقلال و پیشرفت جلوگیری کنند.

وی ادامه داد: دشمن سعی دارد با آینده درخشان انقلاب اسلامی مردم را ناامید کند. امید مردم بسیار مهم است و این امید جز با خدمت و پیشرفت قابل تامین است.

زاکانی با اشاره به اینکه تهران به عنوان بزرگترین شهر غرب آسیا دارای ۹.۸ میلیون نفر جمعیت و جمعیت روزانه ۱۳ میلیون نفر است، گفت: وضعیت تهران تاثیر مستقیمی بر سایر نقاط کشور دارد. به گفته رهبر انقلاب، شهر تهران خود یک کشور است و توجه به نیازها و شرایط آن، خدمت به مردم و ساخت الگوی صحیح، این امکان را برای ما ایجاد می کند که در جهت تحقق اهداف انقلاب گام برداریم. یکی یکی.

۱۲۰۰۰ هکتار از ساختمان های مسکونی ناامن است

وی وضعیت امنیتی تهران را ضعیف دانست و گفت: بیش از ۱۲ هزار هکتار از ساختمان های مسکونی شهر تهران ناامن است. فاصله بین شمال و جنوب، اختلاف طبقاتی جدی و هرج و مرج در ترافیک و شرایط آب و هوایی آشکار است. این مسائل باعث ناراحتی مردم تهران شد.

شهردار تهران افزود: ۱۰ ماه پیش که این مسئولیت را بر عهده گرفتیم، شهرداری تهران بالغ بر ۷۵ هزار میلیارد تومان بدهی داشت و تا سال قبل شهرداری برای پرداخت حقوق کارکنان خود وام می گرفت. سه ماه. اکنون شورای شهر و شهرداری تلاش خود را برای تغییر چهره فیزیکی، روحی و جسمی شهر بسیج کردند و خیلی زود به ثبات مثبت در حوزه مالی رسیدیم.

وی ادامه داد: ۱۲۰۰ حساب در شهرداری تهران داشتیم که باعث فساد شد و از آنجایی که اراده قطعی در بین ما برای ریشه کنی فساد وجود داشت، امروز می توانم ادعا کنم که تسهیلات برای شهرداری ۱۶ هزار میلیارد تومان و در دادگاه است. اینطور بود، با تلاش ما علیه ما راه اندازی شد، این تسهیلات از شهرداری تهران برداشته نشد و هفت هزار میلیارد تومان هم بود که به شهرداری برگرداندیم.

شهردار تهران همچنین اعلام کرد: چهارشنبه هفته آینده برای دعوت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی و نهادهای مختلف برای مشارکت در ساخت شهر تهران از ۳۰۰ هزار میلیارد پروژه رونمایی می کنیم.

وی با بیان اینکه بزرگترین مشکل امروز تهران مشکل مسکن است، گفت: کمبود مسکن داریم و به همین دلیل مرکز پردازش مسکن در شهرداری ایجاد کرده ایم. صدور پروانه ساخت مسکن را به دو ماه کاهش دادیم. گلوگاه و چالش ما کمیسیون فضای سبز و نما است که در صورت رفع این موضوع زمان صدور مجوز کاهش می یابد.

زاکانی از ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی در قالب فعالیت های مدیریت شهری تهران خبر داد و گفت: ساخت این تعداد واحد مسکونی ۲۲ منطقه در تهران را هدف قرار داده است که بخشی از کار در سال جاری آغاز شده و بخشی از قرارداد در حال آماده سازی است. ، و در این زمینه به مردم مژده بدهیم.

واگذاری خانه های استیجاری شهرداری تهران به مردم

وی ادامه داد: شهرداری در زمینه اجاره بها تصمیم گرفته است به عنوان رکنی که نمی تواند در بسیاری از نقاط دنیا چشم بر مشکلات مردم ببندد، خانه های استیجاری شهرداری را در اختیار مردم قرار دهد.

شهردار تهران از تلاش برای ساخت شهر تهران در مسیری دیگر تا ده سال آینده و در حوزه حمل و نقل خبر داد و گفت: در محور انسانی، توسعه پیاده‌روها و پیاده‌روها و سپس زیربنای کار را گذاشته‌ایم. اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها را توسعه می‌دهیم و تلاش ما بر این است که ۲۲۵۰ اتوبوس دریافتی را با اضافه کردن ۳۳۵۰ اتوبوس تکمیل کنیم و مردم با نوسازی و بهبود امکانات ۱۵۰ درصد رشد اتوبوس‌ها را کسب کنند.

افتتاح ۱۲ ایستگاه مترو تا پایان سال

وی تصریح کرد: تمام تلاش خود را در زمینه مترو به کار گرفته ایم تا پایان سال ۱۲ ایستگاه مترو ایجاد می شود و تلاش بر این است که مسیر ۲۰ ساله ای که در سند حمل و نقل تهران دیده شده است، تکمیل شود. مترو تا پایان پنج سال با تکمیل ۱۱ خط و تکمیل ۳۲۵ خط ایستگاه و خدمات رسانی به مردم. اگر از آلودگی هوا و ترافیک گله داریم راهش افزایش حمل و نقل عمومی است.

زاکانی افزود: امسال ساخت دو بزرگراه و مجتمع راه روباز آغاز می شود. بزرگراه یادگار امام و بروجردی به جاده ساوه در غرب تهران و تونل متوسلیان شهید که از هفته گذشته مجوز آغاز به کار آن از انتهای شهید صیاد به آزادگان و سپس بزرگراه شهید شوشتری از رستگر به یاسینی، بزرگراه شهید شوشتری داده شد. خود ۵.۵ درصد از طرح های ما باعث کاهش بار ترافیکی در شرق تهران و یک و نیم درصد از ترافیک تهران می شود. از اواخر سال گذشته تعمیر ۹۸ تقاطع بزرگراهی را در دستور کار قرار دادیم تا راه ها را به مردم نزدیک کنیم.

وی درباره توسعه فضای سبز تهران نیز گفت: سال گذشته در مدت سه ماه فضای سبز را ۱۰ نقطه افزایش دادیم و رئیس جمهور در ۲۴ اسفند افتتاح کرد. امسال ایجاد ۱۵۰۰ هکتار فضای سبز در دستور کار است و مگا پارک های موضوعی و شهربازی را توسعه خواهیم داد.

تبدیل پارک گفتگو به نمایشگاه دائمی علم و فناوری

زاکانی یکی از ویژگی های شهر تهران را وجود دانشگاه ها و موسسات قوی برشمرد و گفت: تلاش کردیم تهران در خدمت مردم ایران، جوانان و فرهیختگان با هویت فناورانه باشد. پارک هیور هفته آینده به نمایشگاه دائمی علم و فناوری تبدیل می شود و با همکاری سایر نهادها پارک علم و فناوری را در غرب، شرق و جنوب تهران راه اندازی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: در زمینه مبارزه با مفاسد اجتماعی طرح شش ماهه جمع آوری معتادان متجاهر را با کمک نهادهای مختلف آغاز کردیم و اجرای شش ماهه دوم این طرح منجر به بسته شدن این پرونده برای تهران و سپس در خصوص کودکان کار و متکدیان در تلاش هستیم تا چهره شهر را از این شرایط پاک کنیم.

زاکانی همچنین از توسعه میدان های خالی خبر داد و گفت: ۲۶۰ میدان خالی وجود دارد و امسال به ۴۰۰ و در سال آینده به ۵۰۰ میدان می رسد. به ایجاد امکانات خدماتی گسترده در همه محلات ادامه خواهیم داد، بحث گردشگری و مسائل مختلف معیشتی در دستور کار است و کار جدی و اساسی همه این موارد بحمدالله انجام شده است.

وی گفت: تلاش جدی ما بر این است که بتوانیم مسئولیت پذیر باشیم و در زمینه های مختلف مورد نیاز شهر تهران باشیم.

شهردار تهران حوزه سلامت را یک حوزه مغفول در تهران دانست و گفت: با تعامل با وزارت بهداشت و مجموعه های مختلف تلاش ما بر این است که خدمات تخصصی در حوزه سلامت ارائه کنیم. سالانه ۵۲ جشنواره در تهران برگزار می شود که جشنواره ورزشی از این هفته آغاز شده و تا پایان سال ۶۰۰ هزار نفر در تهران به رقابت خواهند پرداخت.

انتهای پیام