۱۲۰۰ نفر از خراسان جنوبی به حج مشرف می شوند


ابوالفضل ناورستی مدیرکل حج و حج خراسان جنوبیبه گزارش خبرگزاری ایکنا از خراسان جنوبی، ابوالفضل نوارستی، مدیر کل حج و عمره خراسان جنوبی امروز، هفتم خردادماه در دیدار با نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، گفت: اعزام می شود. امیدوارم در این سفرهای زیارتی و معنوی موفق باشیم.

وی گفت: امسال ۱۲۰۰ نفر از خراسان جنوبی به حج مشرف می شوند و ۹ کاروان در این راستا فعال هستند و همه کاروان ها به جز یک کاروان از مدینه منوره حضور دارند.

مدیرکل حج و عمره خراسان جنوبی ادامه داد: پروازها از ۱۴ و ۱۵ تیرماه از فرودگاه بین المللی کافه شهید بیرجند انجام می شود و امسال ممکن است برخی افراد به دلیل منفی بودن تست PCR با مشکل مواجه شوند.

نوروزی گفت: امسال زائران باید زیر ۶۵ سال باشند و در بین ثبت نام کنندگان بالای ۶۵ سال ناامیدی وجود داشت که با کمک ائمه جماعات برطرف شد و این الزام فقط در سال جاری اعمال می شود.

مدیرکل حج و حج خراسان جنوبی با بیان اینکه طول سفر زائران امسال بین ۲۷ تا ۳۰ روز است، هنوز راه های زمینی منتهی به عتبه عالیات باز نشده است و مردم دلیل این بلندی را می خواهند. هزینه مسیرهای هوایی و در صورت باز شدن مسیرهای زمینی حداقل ۵۰ هزار نفر از خراسان جنوبی به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

انتهای پیام