۱۴۰ روحانی در عملیات کربلای ۴ به شهادت رسیدند


حجت‌الاسلام جواهی، رئیس تفکر سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح

به گزارش آیکنا از استان مرکزی به نقل از روابط عمومی سپاه ناحیه محله، حجت الاسلام عبدالعلی جواهی رئیس عقیدتی سیاسی ستاد کل نیروهای مسلح در یادواره شهدای مدافع حرم برپا شد. این شهر که در جوار شهدای گمنام قرار دارد با اشاره به اهمیت جایگاه شهدا به ویژه شهید شیخ فضل الله محلاتی از شهدای برجسته محله گفت: این شهید عزیز امام مومن و صدای شهدا، انقلابی که با آن آغاز نهضت اسلامی شکل گرفت».

وی گفت: بیش از ۴۰۰۰ شهید روحانی تقدیم انقلاب کرده ایم که همگی از شاگردان مکتب امام صادق (علیه السلام) هستند که خود را فدای انقلاب کردند. در عملیات کربلای ۴ بیش از ۱۴۰ روحانی در یک روز به شهادت رسیدند که همگی بعد از مدرسه جعفری وارد میدان شدند. بالغ بر ۱۷۰۰۰ روحانی رزمی و ۷۰۰۰ روحانی جانباز داریم که همگی در دوران دفاع مقدس صادقانه وارد میدان جنگ شده اند. اینکه امروزه تبلیغات گسترده ای علیه این قشر از جامعه انجام می شود در بین اعراب جایی ندارد.

شاهد افزود: ما مدیون امام صادق (علیه السلام) هستیم; امام بابدلی، منشأ برکات فراوان برای فرقه شیعه است. اگر امروز به کربلا، شیعه بودن، علوی بودن، مهدوی بودن و فاطمی بودن افتخار می کنیم. همه مدیون این امام هستند. فقه شیعه و اعمال و برکات شیعه را به ما آموخت و امروز افتخار مراکز علمی و مؤسسات دینی ما این است که مکتب تشیع را ترویج می کنند.

وی افزود: امام جعفر صادق علیه السلام مروج مکتب تشیع در شرایط سخت و مخفی هستند و املاکی غنی تشکیل دادند که شامل ۴۰۰۰ طلبه است که هر کدام مراحل مهم دینی، عقیدتی و علمی را طی کردند. . کمالات امام صادق (علیه السلام) بسیار بالاست و سخنانش عالم را به حیرت وا می دارد. شاگردان مکتب او مانند جابر بن نهیان در عرصه علم گام های بلندی برداشتند. امروز جامعه به علم شیمی نیاز دارد و ما این علم را مدیون امام صادق (علیه السلام) هستیم. برای هر دو علم است. شاگردان را به صورت حرفه ای تربیت کرد. همه برکات جامعه امروزی می تواند مدیون مکتب جعفری امام صادق (علیه السلام) باشد.

شاهد به مقام شامخ شهدا اشاره کرد و گفت: امنیت جامعه و انسانیت و کرامت شهدای امروز را مدیون هستیم. آنچه شهدا انجام دادند در راه و هدف امام حسین علیه السلام بود. بلکه می توان گفت عزت و اعتبار شهدای امروز از شهدای آن زمان بالاتر است. شهیدی که در رکاب امام حسین (علیه السلام) به شهادت رسید، امام زمان خود را دید و شناخت، اما شهدای ما دعوت نایب امام زمان خود را رد کردند و در راه الگوی آن حضرت جان خود را فدا کردند. دیدن امام زمانش زمان. شهدای کربلا ندای امام حسین علیه السلام را شنیدند و به شهادت رسیدند، اما شهدای ما در راه امام زمان (عج) بدون شک به شهادت رسیدند.

وی همچنین به ترور شهید سلیمانی و خدایی اشاره کرد و ادامه داد: شهیدی که امروز ترور شد با شهیدی که در راه امام حسین (علیه السلام) به شهادت رسید هیچ تفاوتی ندارد. شهید سلیمانی و شهدای دیگری مانند شهید خدایی از یاران امام زمان هستند و در این شکی نیست. وقتی نایب امام ما گفت من تا دیروز برای سردار سلیمانی احترام قائل بودم و امروز در مقابل او سر تعظیم فرود می‌آورم. این جمله بیانگر جایگاه ویژه اوست که در تشییع پیکرش نیز شاهد آن بودیم.

جواهی در پایان خاطرنشان کرد: مردم در حال حاضر تحت فشار شدید اقتصادی هستند و همه دولت در تلاش است تا این فشار را کم کند تا اقشار آسیب پذیر کمترین آسیب را ببینند، اما دشمن فکر نکند این آسیب ها مردم را از این وضعیت خارج می کند. صحنه.” . این افراد اگر وقتش برسد کار می کنند و به میدان می آیند و از دین و کشورشان دفاع می کنند.

انتهای پیام