۱۸ میلیارد ریال کسر برای بیمارستان اوقاف یزد برای بیماران نیازمند


مرضیه فیصل، رئیس بیمارستان وقف گودرز یزدبه گزارش ایکنا از یزد، مرضیه فیصل، رئیس بیمارستان موقوفه جودارز یزد، ۱۸ مهرماه در جمع خبرنگاران، این بیمارستان را یکی از قدیمی ترین مراکز درمانی دانست و گفت: این بیمارستان موقوفه تنها بیمارستان است. در بخش اعصاب بخش اعصاب وی آی پی وجود دارد که عمدتاً از جانبازان تشکیل شده است و از خدمات آن در دوران دفاع مقدس بهره مند می شوند.

وی با اشاره به تعداد پزشکان همکار با این بیمارستان به حدود ۱۵۰ نفر گفت: علاوه بر ارائه خدمات درمانی و بهداشتی به مردم مجموعه واقف در این بیمارستان، از نوعی کارآفرینی نیز برخوردار است به نحوی که در حال حاضر وجود دارد. . بیش از ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و در مجموع حدود دو هزار نفر به صورت غیر مستقیم از طریق این مرکز امرار معاش می کنند.

فیصل از اعطای تخفیف چهار میلیارد تومانی از محل اجرای نیت واقف به بیماران نیازمند در سال گذشته خبر داد و گفت: این مبلغ از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۱.۸ میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به پیشرفت این بیمارستان و تخریب ساختمان های این مرکز درمانی، توسعه و بازسازی این مجموعه را که در بافت تاریخی یزد قرار دارد ضروری دانست و خواستار همت اوقاف شد. علوم پزشکی، محافظه کارانه و محافظه کارانه در این زمینه.

فیصل با اشاره به اینکه برای ساماندهی ورودی این بیمارستان نیازمند مشارکت شهرداری و سایر سازمان ها هستیم، گفت: با توجه به قرار گرفتن این مرکز درمانی در بافت تاریخی، ساماندهی ورودی آن هم اکنون با مشکلاتی همراه است که باید برطرف شود. تنظیم آن در اسرع وقت، لذا همکاری و مشارکت دستگاه های ذیربط مورد انتظار است.

رئیس بیمارستان وقف یزد گودرز با اشاره به افتتاح کلینیک شبانه کودکان در این بیمارستان گفت: بیمارانی که به این درمانگاه مراجعه می کنند با هزینه های خیریه درمان می شوند.

انتهای پیام