۱۸۳۲ دانش آموز کلاس اولی در کردستان دانش آموز عقب مانده هستند


طالب محمدی، رئیس اداره تعالی آموزش و پرورش اقلیم کردستان

طالب محمدی رئیس اداره تعالی آموزش و پرورش اقلیم کردستان در گفت و گو با قنا از کردستان گفت: از مجموع ۳۱ هزار و ۵۳۳ دانش آموزی که در برنامه ملی سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی دانش آموزان شرکت کردند. اقلیم کردستان ۳ هزار و ۴۵۱ نفر در مرحله اول آمادگی به حد نصاب قانونی هستند که حد نصاب لازم را کسب نکرده و به مرحله تخصصی اطلاعات معرفی شدند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۸۳۲ نفر دیر یادگیری هستند، افزود: ۱۳۹۳ نفر مشکلی ندارند، ۳ نفر به مراقبت های اجتماعی ارجاع شدند، ۱۱ نفر برای سال آینده مورد ارزیابی قرار گرفتند، ۱۴۵ نفر به مدارس غیردولتی ارجاع شدند. ۶۷ نفر قبلاً مرحله تخصصی را نشان دادند انجام نشد

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان تصریح کرد: دانش آموزان (مرزی) نیاز به تمرین و تکرار بیشتری دارند و باید در کلاس های با شدت کمتر حضور داشته باشند تا معلم بیشتر با آنها تمرین کند.

وی ادامه داد: ادغام این دانش آموزان و ثبت نام آنها در مدارس عادی راهی برای شکوفایی توانمندی های بالقوه آنهاست بنابراین باید برای مناسب سازی تحصیلی آنها برنامه ها و تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شود و اجرا شود.

محمدی با اشاره به اینکه هوش دانش آموزان دیرآموز معمولاً یک انحراف معیار کمتر از هوش عادی است، افزود: اطلاع رسانی به والدین، بهره مندی از خدمات مشاوره ای، ارائه خدمات ویژه آموزشی و شایستگی معلمان خطر حذف این دانش آموزان از تحصیل را کاهش می دهد. برای درمان.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه پایه اول دبستان در سال های تحصیلی پایه است، تصریح کرد: عدم شناسایی به موقع و عدم توجه به مشکلات جسمی و روحی کودکان می تواند سلامت کودکان را به خطر بیندازد و مشکلات تحصیلی و رفتاری را به همراه داشته باشد. .

وی در خاتمه یادآور شد: نقش آموزش و پرورش در رشد شخصیت دانش آموزان مهم است و بعد از خانواده، مدرسه و معلم از ارکان اصلی آموزش و پرورش هستند که به توانایی ها، ضعف ها، نقاط قوت، نیازها و مهارت های خود واقف هستند.

انتهای پیام