۵۰۰ خانواده از زندانیان تیباد در انجمن حمایت از زندانیان


انجمن حمایت از زندانیان 500 خانواده در تیباد را تحت پوشش داردجعفر صدیقی، دادستان عمومی و انقلاب تباد در گفت وگو با ایکنا از خراسان رضوی، گفت: خانواده زندانیان اغلب پس از دستگیری سرپرست خانواده مجبور به امرار معاش هستند و به دلیل شخصیت خود آسیب پذیرتر هستند. و محل سکونت.» خطر ارتکاب جرم وجود دارد، بنابراین حمایت از این گروه آسیب پذیر یک موضوع انسانی و معنوی محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۵۰۰ خانواده از زندانیان تیباد تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان هستند، افزود: در صورت عدم حمایت از این خانواده ها افزایش چشمگیری در موارد طلاق همسران زندانیان و ترک تحصیل، اجتماعی خواهد داشت. و روانی هر اقدامی انجام دهید افزایش خانواده های اسیر در آینده باید به عنوان یک هشدار جدی تلقی شود.

صدیقی گفت: منابع درآمدی در جامعه حمایت از زندانیان از دو منبع اصلی اموال، منقول و غیرمنقول اجاره داده شده مستقیم به قوه قضائیه و یا کمک های نقدی و غیرنقدی خیران و نیکوکاران تامین می شود.

دادستان کل شهرستان تیباد با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۰ شمسی در مجموع ۱۵ میلیارد ریال کمک نقدی و غیرنقدی از منابع مختلف برای حمایت از زندانیان و خانواده های آنان در تیباد جمع آوری شد، گفت: نقدی و غیر نقدی که بیشتر آن صرف تامین نیازهای خانواده زندانیان از قبیل معیشت، معالجه و غیره می شد.

وی افزود: در سال گذشته با کمک خیرین شهرستان ۱۸ زندانی جرائم غیرعمد به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال آزاد شدند که در پنج مرحله ۴۴ زندانی جرائم غیر عمد و جرایم غیر عمد در تیباد آزاد شدند. به مبلغ ۳ میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال در طرح “قول هشتم”.

طی ۶ مرحله در سال گذشته بیش از ۳۰۰۰ بسته معیشتی به ارزش ۹ میلیارد ریال از کمک های مردمی و منابع مالی انجمن حمایت از زندانیان بین خانواده های جامعه هدف توزیع شد.

وی افزود: در همین مدت ۲۱۰ خانواده نیازمند برای دریافت خدمات درمانی و دارویی به مراکز طرف قرارداد معرفی شدند و در مجموع ۲۵۰ میلیون ریال هزینه از طریق انجمن حمایت از خانواده زندانیان پرداخت شد.

صدیقی تصریح کرد: در سال گذشته کمک های غیرنقدی شامل پنج میلیارد ریال لوازم اولیه خانوار، ۵۰۰ بسته فرهنگی با حمایت خیران در استانداری قم به ارزش بیش از یک میلیارد ریال و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال بوده است. کمک های نقدی و پرداخت . از این ۳۰ فقره وام، اشتغال و خوداشتغالی در اختیار خانواده ها قرار گرفت و ۳۵ نفر از مددجویان پس از آزادی به مراکز منتخب کاریابی معرفی شدند و کارگروه صلح و سازش ۳۲۰ پرونده را مختومه و حدود ۴۰۰ زندانی را آزاد کرد.

وی گفت: علاوه بر اقدامات مالی، ۶۳ چالش خانوادگی اجرا شد و در این بازدیدها یک میلیارد و ۲۶۰ میلیون ریال کارت هدیه و بسته معیشت به ارزش یک میلیارد و ۸۹۰ میلیون ریال از زندانیان به خانواده ها اهدا شد.

صدیقی گفت: امروز به مناسبت روز نسیم مهر و حمایت خانواده های زندانیان، خیران چهار زندانی را آزاد و مورد عفو قرار گرفتند و سال گذشته ۲۵ زندانی جرائم غیرعمد با پرداخت ۱۰ میلیارد ریال از زندان آزاد شدند. در کمک به موسسات و موسسات خیریه و ستاد والدین وی برای استان علاوه بر مساعدت انجمن که مجموع بدهی آن بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کمک های خیرین در ماه مبارک رمضان امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته که مبلغ هشت میلیارد و ۲۳۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان پرداخت شده بود دو برابر شده است.

انتهای پیام

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر