۸۷ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان های فارس بستری شدند


آمار کرونا در استان فارس به گزارش ایکنا از فارس، روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین مورد ابتلا به ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا امروز جمعه ۱۹ تیرماه ۱۴۰۱ را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۲ میلیون و ۱۶۰ هزار و ۳۷۹ آزمایش تشخیص مولکولی و معاینات سریع در آزمایشگاه های استانداری تهیه شده و با بررسی نمونه ها ۶۲۹ هزار و ۵۹۵ بیمار مثبت شناسایی شدند.

از مجموع آزمایشاتی که از ابتدای شیوع تاکنون انجام شده است، یک میلیون و ۷۶۹ هزار و ۲۶۷ آزمایش تشخیص مولکولی انجام شده است که از این تعداد ۵۱۸ هزار و ۹۳ مورد مثبت بوده و از ابتدای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی. وی افزود: تاکنون ۳۹۱ هزار و ۱۱۲ مورد شناسایی، معاینات سریع و ۱۱۱ هزار و ۵۰۲ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری شدن ۲۱ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، در حال حاضر ۸۷ بیمار مثبت و مشکوک بدون علامت در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۱۲ بیمار به دلیل وخامت وضعیت جسمانی در بخش مراقبت های ویژه تحت مراقبت های ویژه قرار دارند. بخش ها

خوشبختانه طی ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی جدید بر اثر کووید ۱۹ در فارس ثبت نشد و مجموع جان باختگان کووید ۱۹ از ابتدای شیوع تاکنون به ۸ هزار و ۳۶ نفر رسیده است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری، ۶۲۱ هزار و ۲۵۶ شهرستان مبتلا به کووید-۱۹ بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده و یا در انزوا در خانه رها شده اند.

در حال حاضر مجموع دوزهای تزریقی واکسن کرونا در شهرهای دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب سه دوز، هشت میلیون و ۹۴ هزار و ۳۳۵ دوز است که سه میلیون و ۴۲۰ هزار و ۹۸۱ دوز آن اولین. ۳ میلیون و ۱۲۸ هزار و ۱۳۵ دوز دور دوم و یک میلیون و ۵۴۵ هزار و ۲۱۹ دوز دور سوم واکسن.

انتهای پیام