Chikarashi Isso FiDi با غذاهای لذیذ ژاپنی باز می شود

Chikarashi Isso FiDi با غذاهای لذیذ ژاپنی باز می شود


این سفر کاملاً برای چیکاراشی ایسو بود. در پایان سال 2019 ، رستوران Rector Street با یک تجربه کاپو سطح بالا (145 دلار برای منوی چشیدن) افتتاح شد ، سپس در مارس 2020 مانند سایر افراد بسته شد. این نه ماه به عنوان یامیکاس یاکیتوری در بووری ظاهر شد ، و اکنون ، سرانجام ، خانه خود را در خانه اصلی FiDi با سرآشپزی از توکیو ، هیدکی کوبایاشی باز کرد. منو به سبک ایزاکایا در شب ؛ و همه ظروف چیرشی و دانبوری ظهر موجود است.

در طول روزهای هفته ، دومین مکان ساحلی بزرگ لوکس چیکاراشی یک نقطه سریع در جاده کانال است که در خوردن ماهی خام یا برنج کبابی تخصص دارد. شما می توانید با سفارش در پیشخوان ، نگاهی به آشپزخانه یا نشستن در اتاق ناهار خوری کامل در رستوران کوچک اما شیک Isso ، ظروف خود را به اینجا بیاورید.

“کاسه های چیراشی ژاپنی که بر هاوایی هاوایی تأثیر می گذارد” ، همانطور که آیوی تسانگ ، شریک چیکاراشی آنها را نامیده است ، همه عالی هستند و ناهار را با قیمت کمتر از 20 دلار تهیه می کنند. شامل هاماچی تند ، ماهی واسابی مایو ، ماهی قزل آلا سیچوان ، و انتخاب من در اوایل این هفته ، کاسه ماهی قزل آلا ایکورا چیراشی با ماهی تازه و مروارید چسبیده در دهان است. نان خوب است و افزودن مواد افزودنی مانند نوری ، پانکو کنسرو شده خوب و برگ های شیسو هم طعم و هم بافت را می افزاید.

اگر می خواهید شناگر شما آشپزی کند ، نیمی از گزینه های دونبوره از جمله غذاهای کبابی Unagi یا غذای قلیه ماهی وجود دارد. شماره Cod Black بو داده با سرکه سیاه ؛ و یک غذای “ممتاز” Seared Aburi Otoro با ماهی خال مخالی. من در Hamachi Kama ، یقه زرد کبابی با پوست ترک خورده در بالای کوهی از برنج ، خیار ، و ترشی دایکون ، با یک طرف ژله پونزو غوطه ور شدم.

اما ایسو ، همانطور که تسانگ توضیح می دهد ، “بیشتر معنی می دهد” ، بنابراین برای شام نیمی از آن در پیشخوان پنهان می شود ، چراغ ها خاموش می شوند و این مکان به رستورانی مجلل برای ایزاکایای ژاپنی تبدیل می شود. “وقتی از او پرسیدم که چرا او و شریک زندگی اش سلوین چان تصمیم گرفتند وارد یک بازی خوب غذا خوردن شوند ، پاسخ کوتاه این بود که این فضا برای سرآشپز مایکل جونگ لیم (در Isso 1.0) ، سپس سرآشپز آتسوشی کونو (در پنجره باز yakitori) ، و در حال حاضر سرآشپز کوبایاشی بهترین کاری را انجام می دهد.

در مورد کوبایاشی ، سو به سوکیاکی گفت ، و ظرفی که برای ایسو آوردید عالی بود. گوشت گاو یک دسر است که با روغن شسته می شود ، به صورت نوارهای نازک بریده می شود و عسل غنی یا واریشیتا بعد از این که سرآشپز آب نبات روی میز شما را ذوب کرد ، بیشتر می شود. قارچ ، سبزیجات تلخ و توفو لذت کلی را از غذا می برند ، اما خوردن گوشت های چرب ، آب دهان ، تازه از جوش همراه با حباب و جاری شدن از غوطه وری در آب خام است. تخم مرغ ، که من مدتها در مورد آن فکر می کردم.

پیکان

Flounder Tempura (26 دلار)

اسکات لینچ / Gothamist

کوبایاشی همچنین به تمپورای خود معروف است ، که با دستان سبک آن را می زند و سرخ می کند. گزینه های زیادی در منو وجود دارد ، از جمله میگو ، تمام تمر هندی و سبزیجات ، با موضوع جودو ، و شگفت انگیز – و خوشمزه – Flounder Tempura ، که در آن ماهی های کوچک ظریف را در قطعات بزرگ داخل “کاسه” ساخته شده از پوست ترک خورده قرار می دهد. به خوردن سر را فراموش نکنید!

برندگان دیگر عبارتند از آنکیمو ، دو ورقه چربی جگر ماهی قرمز که در سس پونزو نشسته اند ، و اگر به معنی ساشیمی هستید ، Tuna Trio – با آکامی قرمز روشن ، چوترو چرب و زیبا ، گوشت گاو ، مطمئناً شما را خوشحال خواهد کرد. با این وجود ، صادقانه بگویم ، کوبایاشی با غذاهای پخته بسیار خوب است ، ای کاش می توانستم به جای آن همکاتسو سرخ کرده یا سوپ گوشت گاو میسو قرمز یا حتی مرغ کارائج را امتحان کنم.

Chikarashi Isso تازه با شروع بسته شدن در سال 2020 شروع به سر و صدا می کند ، بنابراین خوب است ببینیم که با وجود 18 ماه تاریکی ، اکثر میزها در اوایل این هفته ، تقریباً نیم هفته پس از بازگشایی ، به طور کامل برای شام ذخیره شده اند. با این قیمت ها ، قطعاً تقریباً برای همه ما یک شام مناسبتی خاص است – اگرچه ناهار هنوز هم دشوار است – اما وقتی کلمات از کیفیت غذای خوب اینجا آگاه می شوند ، به نظر می رسد دوباره میز سختی باشد.

Chikarashi Isso در 38 Rector Road ، بین جاده های غربی و واشنگتن واقع شده است ، و اکنون برای ناهار از ساعت 11:30 صبح تا 3 بعد از ظهر و دوشنبه تا شنبه برای شام از ساعت 5 بعد از ظهر تا نیمه شب باز است. یکشنبه تعطیل (646-596-8298 ؛ chikarashiisso.com)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *