HealthPopuli.com


بسیار مناسب به نظر می رسید که در روز ولنتاین ۲۰۲۲ با آبنر میسون، بنیانگذار SameSky Health ملاقات کردم. در حالی که ما از طریق زوم صحبت می کردیم، انرژی مثبت آبنر در طول ۵۶۰۰ مایل بین او در لس آنجلس و من در بروکسل، بلژیک – نه ساعت به لرزه درآمد. جدا، اما در همان اتاق ضرب المثل در گفتگو.

درخواست اولیه من از Abner این بود که درباره برندسازی مجدد ConsejoSano به SameSky Health صحبت کنم، اما ابتدا می خواستم داستان منشأ این مرد را بشنوم.

و خواهید آموخت که همه چیز مربوط به والدین دوست داشتنی، قدرت آموزش از سنین پایین، ذهن کنجکاو و قلبی باز در طول پیچ و خم های زندگی است.

آبنر در دورهام، کارولینای شمالی بزرگ شد. او در آن زمان متوجه این موضوع نبود، اما با نگاهی به گذشته متوجه می شود که از خانواده بسیار کم درآمدی آمده است. پدر و مادرش هر دو کار می کردند، اما او هرگز چیزی کم نداشت.

آبنر به یاد می آورد که والدین او “محیطی دوست داشتنی” ایجاد کردند که احساس امنیت را تقویت می کرد، مکانی که او احساس می کرد مورد نیاز است.

آبنر قدردانی کرده است: “این در اوایل بسیار مهم است.”

هدیه دیگری که والدین آبنر به او دادند، مربیان بودند – که به طور رسمی به این نام نامگذاری نشدند، اما افرادی را وارد زندگی مرد جوان کردند که موفق بودند و به چیزهایی دست یافتند که به قول آبنر «بزرگتر از دید من در آن زمان» بود. ایده ای مبنی بر اینکه شاید مدارسی فراتر از سیستم آموزشی محلی دورهام وجود داشته باشد.

من آموختم که یکی از نکات کلیدی برای ابنر این است که والدین او وقف آموزش فرزندان خود بودند. آنها خودشان در کالج شرکت نکردند و بر روی سه فرزند خود که شامل دو دختر و یک پسر بودند – Abner، کوچکترین خواهر و برادر، تمرکز کردند. هر سه بچه به دانشگاه رفتند. اما قبل از آن، در اینجا یک قطعه جذاب از سفر آموزشی Abner است…

هنگامی که او ۱۴ ساله بود، آبنر به پدر و مادرش مراجعه کرد تا در یک مدرسه شبانه روزی دور از خانه خود در دورهم شرکت کند. و به طرز شگفت انگیزی، در حالی که آنها اطلاعات کمی در مورد این مفهوم داشتند، والدین آبنر «نه» نگفتند.

هر سال، میسون ها از خانواده بزرگ خود که در شمال نیویورک زندگی می کردند دیدن می کردند، و بنابراین آبنر در یکی از این سفرها پیشنهاد کرد که از برخی از مدارس شبانه روزی در نیوانگلند بازدید کنند. هنگامی که آنها از آکادمی فرماندار در بایفیلد، ماساچوست بازدید کردند، آبنر احساس کرد یک ارتباط وجود دارد. در حالی که اینجا دنیایی از دانش‌آموزان ثروتمند بود، اما این امر آبنر را از هدف رفتن به مدرسه منصرف نکرد.

او با معلمان ملاقات کرد و فکر کرد: “این می تواند برای من خوب باشد.”

در کمال تعجب، والدینش گفتند: «بله». آبنر برای شرکت در ۱۰ بورسیه تحصیلی دریافت کردهفتم تا ۱۲هفتم نمره در آنجا

او گفت که این تجربه در قدیمی ترین مدرسه شبانه روزی که از سال ۱۷۶۳ به بعد در حال فعالیت مداوم بود، “تعجب کننده” بود.

در آکادمی، کلاس فارغ التحصیلی در سال ۱۹۸۰، او یکی از ۹ دانش آموز رنگین پوست – همگی مرد جوان – بود که هشت نفر دیگر برای مهارت های ورزشی خود به کار گرفته شدند.

بورسیه تحصیلی آبنر برای هدایای تحصیلی او بود.

پس از فارغ التحصیلی از گاورنر آکادمی، آبنر در هاروارد تحصیل کرد که یک بار دیگر “ذهن ورزی” بود. او با مردمی از تمام نقاط جهان آشنا شد، در رشته فلسفه علم تحصیل کرد و فکر کرد که ممکن است به دانشکده پزشکی برود.

سرنوشت چیزهای دیگری برای آبنر در نظر گرفته بود.

پس از فارغ التحصیلی، Abner اولین کار خود را با Bain & Company در برنامه آموزشی مشاور آغاز کرد و اتفاقاً در معرض مشتریان مراقبت های بهداشتی قرار گرفت و علاقه به جنبه مالی سلامت را برانگیخت.

او در انتهای جنوبی بوستون زندگی می کرد و یکی از دوستانش در براون استون برای نماینده ایالتی در ماساچوست نامزد می شد. آبنر در کمپین کمک کرد. در حالی که دوستش در مسابقه او پیروز نشد، ویلیام ولد برنده پست فرماندار شد و آبنر به دولت ایالتی تحت رهبری ولد پیوست.

ولد یک محافظه‌کار مالی و لیبرال اجتماعی حامی حقوق همجنس‌گرایان و زنان بود.

او به مدت ۱۵ سال در دولت ایالتی ماساچوست کار کرد.

تکامل Abner در دولت ایالتی در حمل و نقل آغاز شد، به سمت معاون وزیر رفت، سپس در تعدادی از نقش ها مشغول به کار شد و در نهایت به مشاور ارشد سیاست گذاری فرماندار پل سلوچی رسید. در نهایت، سلوچی در زمان پرزیدنت جورج دبلیو بوش، سفیر کانادا در کانادا شد. و سپس رئیس جمهور از آبنر دعوت کرد تا در شورای مشورتی ریاست جمهوری در مورد اچ آی وی/ایدز خدمت کند.

این سفر آبنر را به یک بیماری همه گیر آغاز کرد.

“ما زندگی می کنیم در [another] یکی در حال حاضر،» او گفت، اما HIV/AIDS کشنده تر بود.

آبنر در نقش خود به آفریقا رفت و شاهد مقیاس تکان دهنده مرگ در جوامع بزرگ در سخت ترین کشورهای جهان بود.

ایالات متحده در موقعیتی بود که می‌توانست کمک کند، و معجزه داروهای ضد ویروسی برای رسیدگی به حکم اعدام، یعنی ایدز در سال ۲۰۰۲، عمل کرد.

آبنر بخشی از یکی از بزرگترین تلاش های بشردوستانه در تاریخ ایالات متحده، PEPFAR بود که به انتقال داروهای ضد ویروسی به نیازمندترین بیماران در جهان کمک کرد.

آبنر سپس به مکزیک رفت و شاهد ظهور پزشکی از راه دور در آنجا بود. او همچنین به افزایش جمعیت اسپانیایی تبارها در ایالات متحده اذعان کرد که توسط سیستم مراقبت های بهداشتی کشور تحت خدمات رسانی قرار نگرفتند، و متوجه شد که وعده مراقبت مجازی می تواند تأثیر مثبتی برای این بیماران داشته باشد. او ConsejoSano را به عنوان یک شرکت پزشکی از راه دور تصور کرد که می تواند به این چالش رسیدگی کند و بودجه فرشته را جمع آوری کرد و حداقل محصول قابل دوام را ایجاد کرد.

چیزی که او در آن زمان متوجه نشد این بود که “ما شرکتی بودیم که در تلاش برای حل نابرابری های بهداشتی بودیم.”

اما در سال ۲۰۱۳، برابری سلامت در دستور کار کسی نبود.

وقتی آبنر در آن زمان با سرمایه‌گذاران جامعه سرمایه‌گذاری خطرپذیر ملاقات کرد، گفت: «مبارزه‌ای برای صحبت با مردم در مورد راه‌حلی است که بر افراد کم‌خدمت و Medicaid متمرکز است». آبنر درباره Medicaid صحبت می‌کرد، و جامعه VC نمی‌دانستند که Medicaid با پرداخت‌کننده چه چیزی کم یا اصلاً در معرض قرار نمی‌گیرد.

مردم تجربه خود را می دانند.

این یک مبارزه بود، اما به سرعت رو به جلو به امروز … و اکنون، در این دوره همه گیر دیگر، همانطور که Abner آن را می بیند، “یک فرصت در ۱۰۰ سال یک بار” داریم.

“توسط ذینفعان در تمام مراقبت های بهداشتی به رسمیت شناخته شده است که این وضع موجود کافی نیست… اما فقط به این دلیل که شما فرصت را دارید به این معنی نیست که از آن استفاده خواهید کرد.

با این حال، آبنر امیدوار است خوش بین باشد. افراد بیشتری در مورد تغییر سیاست – تغییرات سیستمی و پایدار صحبت می کنند. برای مثال، Abner اکنون می بیند که هر RFP Medicaid دارای عدالت سلامتی است. او می‌گوید: «مردم به گونه‌ای مورد بازخواست قرار می‌گیرند که قبلاً نبودند.

سپس به سؤال اولیه من رسیدیم: چرا استراتژی برندسازی مجدد، از «ConsejoSano» به «SameSky Health» حرکت می کند؟

با شنیدن داستان مبدا و سفر شغلی Abner، اکنون می توانید پاسخ این سوال را احساس کنید.

آبنر توضیح داد: «ما شروع به خدمت به لاتین زبان‌ها و اسپانیایی‌ها کردیم… اما رفتار یکسان با آنها کارساز نیست. تفاوت هایی وجود دارد که در بین جمعیت لاتین و در واقع در بین همه جمعیت ها معنی دار است.

با استفاده از انواع داده‌ها – داده‌های عمومی، داده‌های بهداشتی، داده‌های ادعاها و غیره، باید با مردم مانند آنچه هستند رفتار کنیم.

«هیچ کس نمی‌خواهد با او طوری رفتار شود که چه کسی هستند، مهم نیست. ما می توانیم به همه خدمت کنیم.»

و همه ما زیر یک آسمان زندگی می کنیم، اینطور نیست؟

این شرکت متوجه شده است که فرهنگ مهمتر از یک زبان است، اگرچه در SameSky Health، تیم حداقل ۳۰ زبان را نمایندگی می کند.

بنابراین نام جدید نشان می دهد که “همه ما سزاوار یک سیستم مراقبت بهداشتی هستیم که برای همه ما کار کند.”

“این نام این دیدگاه آرزومند را نشان می دهد که ما به هم متصل هستیم.”

نکات داغ Health Populi: شماره فوریه ۲۰۲۲ از امور بهداشتی با مضمون «نژادپرستی و سلامتی» است. در این نشریه جذاب، مقالاتی خواهید یافت که نژادپرستی سیستمی و ساختاری، عامل جغرافیا و «مکان» (فکر کنید: کد پستی بیشتر از کد ژنتیکی بر سلامت تأثیر می‌گذارد) و خط‌مشی عمومی را پوشش می‌دهد.

علاوه بر این، برخی از بینش‌های تازه و انتقادی در مورد نقش تعصب نژادی در پرونده سلامت الکترونیکی و در یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی «اکنون» به‌ویژه به موقع و قابل رسیدگی است.

همانطور که آبنر می‌گوید، اکنون این است: «ما داده‌ها، فناوری، ابزارها و منابع را داریم…[but] آیا از این فرصت استفاده خواهیم کرد تا سیستم مراقبت های بهداشتی خود را برای همه کارامد کنیم؟»

من می‌دانم که آبنر و تیمش روی همین موضوع کار می‌کنند و خوش‌بینی خودم را نیز تقویت می‌کنند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر