آمار کروناویروس: بر شیوع بیماری در نیویورک نظارت کنید

آمار کروناویروس: بر شیوع بیماری در نیویورک نظارت کنید


از روزهای اولیه شیوع ، اتاق خبر WNYC / Gothamist از داده ها برای ایجاد مدل پوشش COVID-19 ما استفاده می کند. ما آمار COVID-19 خود را تجدید نظر کرده ایم تا بر مهمترین معیارهای سال دوم همه گیری تمرکز کنیم: واکسن ها ، متغیرها و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده نسخه اصلی را پیدا کنید. WNYC / Gothamist تلاش های عظیمی را که جیک دوبکین ، کلاریسا دیاز و زک گوتهرر کوهن برای حفظ رکورد در 16 ماه اول انجام داده اند ، تحسین می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس NYC در اینجا بررسی کنید.

آیا نیاز به اندازه گیری متفاوتی در این سطح دارید؟ لطفاً س questionsالات یا نظرات خود را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اصلی COVID در شهر نیویورک در 90 روز گذشته را نشان می دهد. تابستان امسال ، واکسیناسیون عفونت ها ، میزان مثبت ، بستری شدن و مرگ و میر را به پایین ترین حد خود از زمان شروع شیوع بیماری در مارس 2020 رسانده است. اما پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، با انتقال مثلث ، نرخ مثبت افزایش یافته است. این شهر اولین مورد ابتلا به کووید را در 14 آگوست ثبت کرد. بستری شدن و مرگ و میر هر دو افزایش یافته است.

این نقشه با توجه به رتبه مثبت نشان می دهد که اخیراً کجا شیوع ویروس کرونا وجود داشته است. نرخ مثبت معیاری از تعداد آزمایشاتی است که عفونت را نشان می دهد. یک مثبت بالا می تواند این تصور را ایجاد کند که ویروس بسیار سریع در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت / انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بالای 5 – – همچنین می تواند نشان دهد که سایت دارای آزمایشات کافی برای رسیدن به موارد شدید اما نه شدید است. تا 23 سپتامبر ، این احتمال در بسیاری از نقاط شهر بیشتر است. شهردار در 2 اوت گفت که این شهر دیگر از چشم اندازهای مثبت برای هدایت تصمیمات سیاستی استفاده نمی کند.

این نقشه ورود COVID-19 COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بالای ثبت نام در برخی از نقاط شهر که مردم در برابر ویروس H5N1 واکسینه می شوند بیشتر است.

تقریباً تمام اطلاعات شهر نیویورک سه روز بعد منتشر شد. معمولاً اطلاعات آخرین روز موقت است. دپارتمان داده های مربوط به تاریخهای قدیمی را هر چه بیشتر می شود بررسی می کند ، بنابراین ارقام مربوط به هر روز ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

مصونیت ازدحام زمانی اتفاق می افتد که بیماریهای واگیر به دلیل محافظت بالای جامعه دیگر قابل انتقال نباشند. این هدف برای COVID-19 شناخته نشده است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از هر روستا ، شهر ، ایالت یا کشور در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و سلامت روان ارائه می دهد.

فرایند واکسیناسیون در شهر نیویورک با لرزش قبلی شروع شد ، که عمدتاً به دلیل بدی آب و هوا و محدودیت در دسترس بودن واکسن های Moderna و Pfizer بود. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم های دوستیابی آنلاین برای نیویورک های قدیمی که صاحبان آنها بر واکسیناسیون تمرکز دارند ، پیشرفت ها را با مشکل مواجه کرده است. صدور متمرکزتر است ، با انواع کد پستی در روزهای اولیه. نرخ واکسیناسیون نیز در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 در بخشهای بروکلین تا 100 in در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورکی هایی که کاملاً واکسینه شده اند تنها 1 of از موارد COVID و مرگ و میرهای ثبت شده بین ژانویه تا اواسط ژوئن را تشکیل می دهند.

واکسیناسیون روزانه به سرعت در اواخر فوریه افزایش یافت ، که تا حدی با انتشار واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه ایجاد شد. تعداد پذیرفته شدگان جدید پس از پایان ماه مارس افزایش یافت زیرا افراد جدید برای افراد بالای 50 سال و سپس برای افراد بالای 16 سال آزاد بودند. جهش مشابهی پس از تزریق واکسن به نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 اوت ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط واکسن COVID-19 برای سومین بار بودند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واکسیناسیون را برای بزرگسالان ، افرادی که در معرض بیماری جدی قرار دارند و افرادی که دارای شغل هستند ، گسترش داد و شانس ابتلا به این ویروس مانند معلمان و کارکنان بهداشت را افزایش داد.

تقاضا پس از هر دور توسعه واجد شرایط بودن افزایش و سپس کاهش می یابد. این الگو در تبلیغات واکسن معمولی است. افرادی که بسیار مشتاق واکسیناسیون هستند ، فقط تردید باقی می ماند ، افرادی که دسترسی ندارند یا منابع لازم برای بازدید از سایت واکسیناسیون را ندارند. تعلیق فدرال واکسیناسیون جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز منجر به کاهش شد ، اگرچه علت (لخته شدن غیر طبیعی خون) در نهایت بسیار نادر بود. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با یک مورد از سندرم گیلن باره ، یک بیماری عصبی مرتبط کرد. مانند سکته های غیرطبیعی ، Guillain-Barré بسیار نادر است و تنها 100 مورد از واکسن جانسون و جانسون بیش از 12 میلیون بار گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد اعتماد به واکسن جانسون و جانسون در حال کاهش است اما برای واکسن های فایزر و مدرنا همچنان بالاست.

پس از واکسیناسیون در اوایل تابستان امسال ، تعداد افرادی که برای اولین بار واکسینه شدند – از کمی بیش از 8200 نفر در روز 10 جولای به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر افزایش یافت. زمان نشان می دهد که چگونه مشوق های نقدی ، دستورات و سایر تصمیمات سیاستی بر میزان واکسیناسیون در مقایسه با ترس عمومی از افزایش رودخانه تأثیر می گذارد. تا 24 آگوست ، بیش از 100،000 نیویورکی برای دریافت اولین واکسیناسیون خود یک کارت نقدی پیش پرداخت 100 دلاری دریافت کرده بودند.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال میلیون ها نفر را در برابر کووید -19 واکسینه کرده اند ، فاصله زیادی برای تعداد قابل توجهی از مردم باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 79 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما این حدود 12 درصد کمتر از نرخ مشاهده شده در انگلستان است. واکسیناسیون سیاه نیویورکی ها همچنان ادامه دارد ، در حالی که میزان واکسیناسیون نیویورکی اسپانیایی از سفیدپوستان فراتر رفته است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، نزدیک به 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یکبار با واکسن COVID-19 واکسینه می شوند. کودکان زیر 12 سال واجد شرایط نیستند.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس سطوح بالایی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این ایمنی طبیعی ترکیبی از حفاظت ارائه شده توسط واکسن ها برای جلوگیری از موارد ، بستری شدن و مرگ و میر است.

طبق مطالعات پیش دبستانی ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و واکسن ها ماه ها ، اگر نه سالها دوام بیاورند. اما متغیرها تمایل دارند از مصونیت طبیعی که در بهبودهای اخیر مشاهده شده است اجتناب کنند ، در حالی که سپرهای واکسن ثابت می مانند.

متغیرها

ویروس ها مانند میکروارگانیسم ها یا موجودات حامل هر دو ژن جهش می یابند. تا زمانی که میزان عفونت به صفر نرسد ، جهش در ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای کسانی است که واکسینه نشده اند.

متغیرهای دلتا در چند ماه گذشته تسلط داشته اند و در حال حاضر 99 درصد از کل موارد را در دنباله ای که از 5 سپتامبر تا 11 سپتامبر اجرا می شود ، تشکیل می دهند. این شهر همچنین B.1.621 را که سازمان بهداشت جهانی “mu” نامیده است به مانیتورهای خود اضافه کرد. این نژاد کلمبیایی است که متغیر مورد علاقه در اروپا محسوب می شود.

تا به امروز ، واکسن COVID-19 در مطالعات آزمایشگاهی توانسته است همه متغیرها را از بین ببرد ، اگرچه تحقیقات نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از جهش های دلتا بی اثر باشد. بستری شدن و مرگ در افرادی که کاملاً واکسینه شده اند شایع است.

اپیدمی نیویورک در طول زمان

این نمودارها نشان می دهد که موارد و ثبت نام در سراسر منطقه تکامل یافته است.

شیوع COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

زیرمجموعه نیویورک در خارج از پنج شهر تحت تأثیر موج دوم ایالت ها نسبت به ایالت اول ، که شبیه نیوجرسی و کانکتیکات است ، قرار گرفت. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت با افزایش گسترده واکسن ها کاهش چشمگیری یافته است ، اگرچه در حال حاضر دوباره احیا شده است. از 23 سپتامبر ، مراجعه به جامعه در همه شهرستانها در سه ایالت بالا بود ، و کل منطقه را برای برداشت معمولی آبهای زیرزمینی بسیار پایین تر از CDC قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *