آیا متفورمین یک قرص کاهش وزن است؟


علاوه بر این ، مصرف دارو بدون پیروی از سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود افرادی که رژیم غذایی سالمی داشتند و در حین مصرف متفورمین ورزش می کردند بیشترین وزن خود را از دست دادند.

علاوه بر این ، هر گونه کاهش وزن ممکن است تا زمانی که دارو مصرف می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که در صورت قطع مصرف متفورمین به احتمال زیاد به وزن اولیه خود برمی گردید. و حتی زمانی که هنوز در حال مصرف دارو هستید ممکن است به تدریج برای کاهش وزن برگرد

در حقیقت هیچ نتیجه واضح و مشابهی برای متفورمین وجود نداشت. نشان داده شده است که در برخی افراد وزن خود را کاهش می دهد. اما در دیگران نیست یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود. حتی اگر باعث کاهش وزن نشود

آیا پزشک متفورمین را برای کاهش وزن تجویز می کند؟

اگر مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید. و دارای اضافه وزن یا چاقی هستند ممکن است پزشک متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند. این که آیا متفورمین به کاهش وزن شما کمک می کند در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند. حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

این نوع متفورمین هنگامی که دیابت یا پیش دیابت ندارید ، توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی FDA متفورمین به عنوان داروی کاهش وزن تایید نشده است. این به این دلیل است که اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن برای کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین اجتناب کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای متفورمین به طور کامل شناخته نشده است. و این یک قرص رژیم نیست.

مژده رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک زیبایی و لاغری آرمونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *