آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟ در اینجا چیزی است که باید بدانید.


آیا نوشیدن آب لوله کشی شما بی خطر است؟ آیا باید از دستگاه تصفیه آب شیر استفاده کنید؟ Gaby Vaca-Flores ، RDN ، CLE ، تحقیقی

دسترسی به آب آشامیدنی تمیز برای سلامتی ضروری است. بسیاری از مردم برای تامین نیازهای آب رسانی خود به آب لوله کشی تکیه می کنند. و به دلایل زیست محیطی این روش در مقایسه با بطری های پلاستیکی یکبار مصرف بهتر است. اما به راستی آب لوله کشی شما چقدر ایمن است؟

قبل از اینکه حقیقت آب شیر را فاش کنیم. مهم این است که چند نکته را در نظر داشته باشید. در حالی که اکثر آمریکایی ها به آب آشامیدنی تمیز دسترسی دارند. اما بیش از 2 میلیون آمریکایی بدون آب آشامیدنی اولیه و بهداشت زندگی می کنند. علاوه بر این ، 44 میلیون آمریکایی تحت سیستم های آبی هستند که قانون آب آشامیدنی ایمن را نقض می کنند. اگرچه کارهای زیادی برای اطمینان از دسترسی مناسب همه به آب آشامیدنی تمیز مورد نیاز است. اما مرکز کنترل بیماری (CDC) نشان داد که ایالات متحده هنوز یکی از امن ترین سیستم های آب آشامیدنی را ارائه می دهد.

متأسفانه ، بسیاری بیش از 884 میلیون نفر در سال 2019 فاقد آب آشامیدنی تمیز بودند ، بنابراین در حالی که مهم است بدانیم آب تصفیه شده چقدر است ، اینطور نیست. اما بسیاری از آمریکایی ها بطور باورنکردنی خوش شانس هستند که آب آنها به عقب برگشته است.

بازگشت به بحث: آیا منبع آب شما سالم است؟

آب لوله کشی از کجا می آید؟

آب لوله کشی (که به آب شهری نیز معروف است) از یک شیر تامین آب به نام شیر جریان می یابد. این آب به طور معمول از تعدادی از سیستم های آب عمومی تامین می شود. شامل حوضچه ها ، دریاچه ها ، فاضلاب و مخازن.

منبع تا حد زیادی به موقعیت شما بستگی دارد. به عنوان مثال ، شهری مانند شیکاگو آب خود را از دریاچه میشیگان تامین می کند. برعکس ، منطقه ای مانند سان فرانسیسکو 100 درصد آب آشامیدنی خود را از مخازن خود تأمین می کند.

تصویری از آبهای زیرزمینی که به منبع آب خانه تبدیل می شود.

آیا نوشیدن آب لوله کشی بی خطر است؟

قبل از اینکه آب شیر به شیر آب شما تحویل داده شود. آب لوله کشی از منبع به تصفیه خانه برای پردازش و سرویس بهداشتی منتقل می شود.

چهار مرحله تصفیه آب وجود دارد:

 1. انعقاد و بارش: مواد شیمیایی مانند نمک های آلومینیوم و کربن فعال به آب اضافه می شوند تا تجمع ذرات ناخواسته را ترویج دهند.
 2. ته نشینی: لخته شدن زمانی اتفاق می افتد که ذرات ناخواسته معروف به floc انعقاد کامل داشته و به ته مخزن بیفتد.
 3. فیلترینگ: پس از تصفیه ، فلوک از منبع آب فیلتر می شود. لانه ها به طور کلی حاوی ذرات نامطلوب مانند باکتری ، گرد و غبار ، مواد شیمیایی و میکروارگانیسم ها هستند.
 4. بهداشتی: در نهایت ، آب بدون لخته با مواد شیمیایی مانند کلر ضد عفونی می شود. این فرایند به جلوگیری از گسترش عفونت های منتقله از طریق آب کمک می کند. در این مرحله ، برخی از شهرها فلوراید اضافه می کنند. این ماده معدنی است که برای جلوگیری از پوسیدگی دندان استفاده می شود

تمام فرآیندهای تصفیه آب توسط آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) تنظیم می شود. قانون آب آشامیدنی ایمن (SDWA) EPA را مسئول شناسایی و محدود کردن آلاینده های احتمالی در آب آشامیدنی می کند. بیش از 90 آلاینده از جمله سرب و سایر فلزات سنگین اندازه گیری شد. در آب آشامیدنی عمومی

احتمال آلودگی

حتی بعد از درمان آب لوله کشی عاری از همه آلودگی ها نیست. چندین راه برای نفوذ آلاینده ها به آب آشامیدنی وجود دارد ، از جمله:

 • نشت فاضلاب
 • مواد شیمیایی طبیعی و رواناب معدنی
 • روشهای کشاورزی (دام ، سموم دفع کود ، کود)
 • روشهای تولید (فلزات سنگین ، سیانور)
 • نقص در سیستم تصفیه فاضلاب (سیستم تصفیه فاضلاب)
 • حذف بد دارو (ضایعات پزشکی ، دارو)

قرار گرفتن در معرض آب آلوده می تواند منجر به تعدادی از مشکلات سلامتی شود ، از جمله:

خبر خوب؟ بیش از 92 درصد از منابع آب جمعیت ایالات متحده از سیستم های آب جامعه تامین می شود. این مطابق با تمام استانداردهای بهداشتی تعیین شده توسط SDWA است. بنابراین بعید است که منبع آب آنها تحت تأثیر سطوح مضر آلاینده ها قرار گیرد.

با این حال ، ممکن است همچنان از اقدامات بیشتری برای تصفیه آب آشامیدنی خود استفاده کنید.

آب لوله کشی فیلتر شده را در یک لیوان بریزید.

آیا به دستگاه تصفیه آب شیر نیاز دارید؟

یک فیلتر آب خانگی می تواند بیمه اضافی در برابر آلودگی های احتمالی ارائه دهد. اگرچه ممکن است فیلتر آب برای اکثر مردم ضروری نباشد ، اما حفاظت اضافی می تواند مزایا و آرامش خاطر بیشتری را ارائه دهد.

ملاحظات زیر را در نظر داشته باشید تا مشخص شود که آیا نیاز به فیلتر کردن آب لوله کشی خود دارید یا خیر.

موقعیت جغرافیایی

مناطق جغرافیایی خاص ، مانند جوامعی که به آبهای زیرزمینی متکی هستند خطر آلودگی بیشتر است.

آبهای زیرزمینی به راحتی توسط ناخالصی های طبیعی و مصنوعی آلوده می شوند. شورای دفاع از منابع ملی (NRDC) گزارش می دهد که وقتی سفره های آب آلوده می شوند ، چندین دهه کار نخواهد کرد. و ممکن است به سایر منابع آب سرایت کند در مناطق مجاور مانند نهرها ، دریاچه ها و اقیانوس ها متأسفانه بسیاری از مناطق روستایی برای نوشیدن فقط به آبهای زیرزمینی متکی هستند.

علاوه بر این ، SDWA فقط سیستم های آب عمومی را که به بیش از 10 هزار نفر خدمات رسانی می کند ، کنترل می کند ، سیستم های آب کم سرویس که هر پنج سال یکبار تنظیم می شوند ، به علاوه تنها 30 آزمایش آلاینده. آب در جوامع کوچک روستایی در معرض خطر بالای آلودگی است.

البته این بدان معنا نیست که جوامع کوچک همه زیستگاههای آبهای زیرزمینی دارای آب شیر آلوده هستند. اگر در مورد کیفیت آب خود س questionsالی دارید شما باید با بخش بهداشت شهرستان خود تماس بگیرید. این می تواند به شما کمک کند آب لوله کشی خود را برای رایج ترین آلودگی ها آزمایش کنید. از طرف دیگر ، می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید.

لوله کشی قدیمی

سیستم لوله کشی خانه یا آپارتمان شما نیز می تواند بر کیفیت تامین آب شما تأثیر بگذارد.

لوله ها محل رشد عوامل بیماری زای آب هستند که به دلیل رطوبت رشد می کنند. شایع ترین مجرای بینی یک ماده مخاطی به نام بیوفیلم است. این مخلوط چسب مانند باکتری ها ، قارچ ها و آمیب است.بیوفیلم در اطراف لوله سدی ایجاد می کند. از کارکرد مواد شیمیایی تصفیه آب جلوگیری کنید. همچنین به میکروب ها اجازه انتشار و تماس مستقیم با آب آشامیدنی را می دهد.در مقادیر زیاد ، عوامل بیماری زا از طریق آب می تواند منجر به تعدادی از بیماری ها شود.

حتی با سیستم آب عمومی اما عوامل بیماری زا از طریق آب می توانند در لوله ها وجود داشته باشند. اغلب در خانوارهایی رخ می دهد که شیر آب به مدت طولانی روشن نشده است یا طراحی ضعیفی دارد. آب راکد کند

علاوه بر این ، در حالی که لوله سرب در سال 1986 در سراسر کشور ممنوع شد ، اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید و لوله کشی تعمیر نشده است خطر آلودگی آب به سرب وجود دارد.

EPA توصیه می کند قبل از تصمیم گیری برای آزمایش آب ، چند عامل را در نظر بگیرید. سوالات مرتبط شامل:

 • نزدیکترین چاه شما به سیستم فاضلاب خانه شما چقدر است؟
 • ترکیب لوله کشی در خانه شما چگونه است؟
 • آیا بعد از نوشیدن آب لوله کشی احساس بیماری می کنید؟

باز هم اگر مشکوک هستید که منبع آب شما به خطر افتاده است. از اداره بهداشت شهرستان خود درخواست آزمایش کنید. همچنین می توانید با خط تلفن آب آشامیدنی ایمن تماس بگیرید. ممکن است بخواهید در زمینه تصفیه آب خانگی سرمایه گذاری کنید. بسته به نتایج آزمایش

عوامل اضافی

صرف نظر از مکان و لوله کشی ، افراد خاصی می توانند از سرمایه گذاری در دستگاه تصفیه آب سود ببرند. این افراد بیشتر در معرض آثار منفی آلاینده ها هستند.

نمونه ها شامل

علاوه بر این ، کسانی که آب را از منابع آب خصوصی مانند چاه های خانگی جمع آوری می کنند شما باید یک فیلتر آب را در نظر بگیرید. صاحبان خانه با منابع خصوصی مسئول تصفیه و آزمایش منابع آب خود هستند.

در نهایت ، افرادی که طعم آب شیر را دوست ندارند و/یا می خواهند استفاده از بطری های پلاستیکی یکبار مصرف را محدود کنند ، می توانند از فیلترهای آب استفاده کنند. تجهیزات تصفیه نیز می تواند به کاهش طعم کلر در آب لوله کشی کمک کند.

مردان از آب لوله کشی شده فیلتر می نوشند تا هیدراته و سالم بمانند.

در دستگاه تصفیه آب شیر به دنبال چه چیزی باشید

بر اساس گزارش EPA ، بیش از 40 درصد آمریکایی ها از واحدهای تصفیه آب در خانه های خود استفاده می کنند. با گزینه های بسیار زیاد در بازار محدود کردن گزینه های شما می تواند دشوار باشد.

هنگام خرید دستگاه تصفیه آب چند نکته را باید در نظر داشته باشید ، مانند کارایی ، هزینه ، نگهداری و صدور گواهینامه.تمیز کننده های تصفیه آب از کمتر از 20 دلار تا صدها دستگاه متغیر است. بسته به مدل نصب حرفه ای و نگهداری سالانه نیز هزینه هایی است که باید در نظر گرفته شود.

نوع و قیمت

دستگاههای ساده تر ، مانند فیلترهای آب مورد استفاده ، می توانند مستقیماً روی شیر آب نصب شوند. زیر سینک نصب شده است یا در کوزه نصب شده است این انتخاب خوبی برای افرادی است که می خواهند آب آشامیدنی و آشپزی خود را فیلتر کنند. در مقایسه با فیلترهای پیشرفته آب آنها کاملاً گران هستند. قیمت آنها بین 20 تا 500 دلار است.

از سوی دیگر ، هزینه آب در نقاط ورود و خروج می تواند گران تر باشد. این فیلترها با اتصال آنها به لوله اصلی آب ، کل سیستم آب خانه را تصفیه می کنند. مناسب برای خانه هایی که بیش از یک نقطه تامین آب دارند. زیرا نسخه پیشرفته تری است بدیهی است که این دستگاه تصفیه آب گران تر است. بین 500 تا 3000 دلار

گواهینامه

حتماً به دنبال فیلترهای آب لوله کشی باشید که دارای گواهینامه مطابقت یا فراتر از استانداردهای آب آشامیدنی EPA باشد.

سه برنامه صدور گواهینامه معتبر توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) وجود دارد. حتماً اینها را روی برچسب فیلتر توجه کنید:

 1. برنامه صدور گواهینامه تجهیزات تصفیه آب NSF
 2. آزمایشگاه های متعهد
 3. انجمن کیفیت آب

خط پایین

در نهایت ، آب شیر برای نوشیدن در بسیاری از مناطق ایالات متحده نسبتاً بی خطر تلقی می شود. اما کیفیت آب بسته به محل زندگی شما می تواند متفاوت باشد.

اگرچه این برای اکثر مردم ضروری نیست. اما فیلترهای آب لوله کشی فواید زیادی دارند. حفاظت بیشتر در برابر آلودگی ها و H2O خوشمزه تر می تواند دلیل قانع کننده ای برای سرمایه گذاری در دستگاه تصفیه آب شیر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *