به همین دلیل است که محصولات پروبیوتیک مراقبت از پوست و ترکیبات تخمیر شده باید در برنامه معمول شما باشد.


مشکل پروبیوتیک ها برای پوست چیست؟ ما فواید محصولات مراقبت از پوست پروبیوتیک و ترکیبات تخمیر شده را در دو فرمول موضعی و تغذیه آشکار خواهیم کرد.

اگر پروبیوتیک ها یک شعار دارند ، اینطور باشد. البته ، ما در مورد باکتری های خوب و بد صحبت می کنیم – و پروبیوتیک ها یکی از بهترین متحدان برای ارائه مزایای قابل توجهی برای روده ، پوست و سلامت کلی هستند.

شاید با پروبیوتیک های خوراکی آشنا باشید. اما مواد تخمیر شده و محصولات پروبیوتیک مراقبت از پوست نیز لحظات خود را دارند. اما این باکتری های خوب چگونه می توانند از بیرون به پوست شما کمک کنند؟ و آیا ارزش تلاش برای مقابله با مشکل خاص خود را دارد؟

با نگاهی دقیق تر به مزایای پروبیوتیک ها برای پوست و نحوه یافتن بهترین راه حل برای نیازهای خود ، این موضوع را دریابید.

مراقبت از پوست پروبیوتیک چیست؟

انواع مختلفی از محصولات پروبیوتیک مراقبت از پوست وجود دارد. این شامل محصولات موضعی و مکمل های خوراکی است. تا به نفع پوست شما باشد

پروبیوتیک ها برای میکروبیوم پوست شما مفید هستند. (در صورت استفاده موضعی) و میکروبیوم روده (هنگام بلع این یک اثر دومینو برای حمایت از پوست ، ایمنی ، خلق و خوی و غیره ایجاد می کند) زیرا به تعادل باکتری ها کمک می کند. برای بررسی سریع میکروبیوم گروهی از همه میکروارگانیسم ها – باکتری ها ، قارچ ها ، ویروس ها و غیره – است که در یک محیط خاص وجود دارند.

مردی که از کرم مرطوب کننده پروبیوتیک موضعی استفاده می کند

پروبیوتیک های موضعی و ترکیبات تخمیر شده در محصولات مراقبت از پوست

ترکیبات تخمیر شده به دلایل زیادی برای پوست مفید هستند.

پروبیوتیک های موضعی به بازیابی میکرو فلور پوست شما کمک می کند. همچنین به کنترل التهاب روی پوست شما کمک می کند. ”جنیفر مارتین-بیگر معاون علمی و آموزشی HUM گفت: “به طور طبیعی ، پوست شما دارای بسیاری از باکتری های مفید است. سطح pH مورد علاقه آنها حدود 5 است ، اما برخی از صابون های تند یا محصولات مراقبت از پوست دارای ارزش قلیایی بالایی هستند که می تواند به محیط طبیعی میکروبیوم پوست آسیب برساند.

برای مبتدی ها فرایند تخمیر مواد (مانند ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه) را به مولکول های کوچکتر تجزیه می کند. که پوست شما می تواند راحت تر جذب کند این فرایند همچنین غلظت ماده فعال را افزایش می دهد تا کارایی را افزایش دهد.

علاوه بر محصولات حاوی سویه های پروبیوتیک زنده مواد تشکیل دهنده تخمیر شده در محصولات مراقبت از پوست عبارتند از ، اما محدود به موارد زیر نیست:

  • اسید لاکتیک (شیر تخمیر شده)
  • کامبوچا (تخمیر چای سیاه)
  • اسیدهای آمینه و پپتیدها (عصاره مخمر تخمیر شده)
  • ساک (برنج تخمیر شده)

از آنجا ، این مواد خاص را در محصولات مراقبت از پوست پیدا خواهید کرد ، مانند:

  • پاک کننده
  • تونر
  • مرطوب کننده
  • ماسک

غذای پروبیوتیک

در همین حال مکمل های غذایی با سویه هایی وجود دارد که مزایای بالینی برای پوست دارند. که در زیر به تفصیل به آن می پردازیم.

همچنین می توانید باکتری های خوب را از طریق غذاها و نوشیدنی های تخمیر شده در رژیم غذایی خود قرار دهید ، مانند:

نمای نزدیک پوست فرد با آکنه و التهاب قبل از استفاده از پروبیوتیک ها.

فواید پروبیوتیک ها برای پوست

پروبیوتیک ها می توانند به طرق مختلف به پوست شما کمک کنند تا نگرانی ها را برطرف کنند. در اینجا مروری بر بزرگترین برتری هایی است که می توانید از پیروی از رژیم مراقبت از پوست پروبیوتیک انتظار داشته باشید.

1. پروبیوتیک ها به کاهش آکنه و التهاب کمک می کنند.

وقتی صحبت از پوست شما می شود پروبیوتیک ها بیشتر به دلیل توانایی آنها در ترویج پوست شفاف شناخته شده اند.

عوامل متعددی می توانند باعث ایجاد یا تشدید آکنه شوند. که ممکن است منجر به جوانه زنی شود P. آکنه باکتری های موجود در میکروبیوم پوست تحقیقات نشان می دهد که از گونه های خاصی از پروبیوتیک ها استفاده می شود ترموفیل های استرپتوکوکوس این می تواند تولید و عملکرد سرامید را افزایش دهد. فعالیت ضد باکتریایی که مانع تولید می شود P. آکنهدر نتیجه ، جوش های آکنه کمتری وجود دارد.

مکمل های پروبیوتیک خوراکی نیز می توانند با تأثیر مثبت بر فلور روده به روشن شدن پوست کمک کنند. هنگامی که انسداد روده مختل می شود باکتری های بد می توانند وارد جریان خون شوند و هموستاز پوست را مختل کنند. این ممکن است به شکل ترک خوردگی و تغییر در بافت و رنگ پوست ظاهر شود.

خوشبختانه ، پروبیوتیک های دوستدار روده از آلوستاز پوست (فرایندی که در آن هموستاز بازیابی می شود) برای تسکین شرایط التهابی مانند آکنه و به طور کلی از پوست سالم حمایت می کند.

2. پروبیوتیک ها از عملکرد مانع پوست جلوگیری می کنند

پروبیوتیک ها تأثیر مفیدی بر سد محافظ پوست دارند. این لایه محافظ بیرونی اپیدرم است که آب و مواد معدنی را در خود نگه می دارد. در حالی که از باکتری ها و سایر سموم جلوگیری می کند

باز هم ، عملکرد سد محافظ پوست با استفاده از محصولات قلیایی از بین می رود. این شامل محصولات خاصی است که برای کاهش جوش صورت ایجاد شده است. (میکروبیوم پوست سالم دارای pH متوسط ​​4.5 تا 5.0 است که کمی اسیدی است. (در حالی که درمانهای موضعی آکنه اغلب به طور چشمگیری افزایش می یابد) ، لایه برداری شدید و استفاده از برخی داروها می تواند عملکرد سد محافظتی پوست را تضعیف کند. مارتین بیگرز این استرس را اضافه کرد رژیم غذایی و سایر عوامل سبک زندگی بر تعادل میکروبیوم در پوست شما نیز تأثیر می گذارد.

باز هم ، چندین مطالعه نشان می دهد که پروبیوتیک های موضعی می توانند عملکرد سد محافظتی پوست را از طریق خواص ضد میکروبی و افزایش تولید سرامید افزایش دهند. سرامیدها جزء کلیدی سد محافظ پوست هستند. که به عنوان چسبی عمل می کند که به نگه داشتن سلول های سالم پوست در کنار هم کمک می کند آنها چربی های سالم را در اختیار پوست قرار می دهند تا عملکرد سد محافظتی پوست را بازیابی کرده و در نتیجه باعث شادابی و درخشندگی پوست می شود.

3. پروبیوتیک ها از پوست در برابر پیری زودرس و آسیب محافظت می کنند.

همانطور که در بالا دیدیم میکروبیوم پوست برای رشد نیاز به pH اسیدی (در مقابل قلیایی) دارد به نظر می رسد با فعال شدن فعالیت پروتئازها ، pH پوست با افزایش سن افزایش می یابد. مارتین بیگرز توضیح می دهد: “پروتئاز پروتئین ها را تجزیه می کند.” در واقع الاستین پوست شما را تجزیه می کند. که همراه با کلاژن به ساختن ساختار پوست شما کمک می کند. وقتی پوست از بین می رود ، سفت تر و کشش کمتری پیدا می کند. و مستعد ایجاد چین و چروک “زیرا پروبیوتیک ها محیط مناسب اسیدی را ترویج می کنند. بنابراین آنها به تعادل PH طبیعی پوست کمک می کنند و برای عادی سازی فعالیت پروتئاز مانند پوست سفت و سالم عمل می کنند.

علاوه بر این ، رادیکال های آزاد اضافی نیز باعث ایجاد استرس اکسیداتیو می شوند. که باعث افزایش سرعت پیری و سایر اشکال آسیب می شود در پوست و بدن شما خوشبختانه ، مطالعات نشان داده است که برخی از مکمل های غذایی لاکتوباسیلوس سویه ها می توانند با افزایش اثر آنتی اکسیدانی و محدود کردن تولید رادیکال های آزاد ، به کاهش پیری پوست کمک کنند.

این ویژگی نه تنها از آسیب UV و پیری جلوگیری می کند. بلکه عوارض جانبی فیزیکی استرس و آلودگی محیطی ، مانند دهیدراته شدن پوست.

آیا باید از محصولات مراقبت از پوست موضعی یا خوراکی پروبیوتیک استفاده کنید؟

اگر می خواهید آکنه را کاهش دهید تقویت پوست و/یا علائم پیری زودرس را کاهش دهد مراقبت از پوست پروبیوتیک نیز ارزش سرمایه گذاری دارد.

در مورد اینکه آیا باید به دنبال یک روش پروبیوتیک یا مکمل بود؟ اگر سیستم گوارش شما کار نمی کند و از اختلال گوارشی رنج می برید مکمل های پروبیوتیک خوراکی می توانند کار دوگانه ای در تعادل روده و پوست انجام دهند.

با این حال ، بارها گفته می شود که تنوع نام بازی در مورد پروبیوتیک ها است. بنابراین ، شما می توانید هر دو قالب را در نظر بگیرید. همانطور که در بالا دیدیم مزایای پروبیوتیک ها برای پوست تنها به یک روش محدود نمی شود. مانند هرگونه افزودنی در روال مراقبت از پوست شما بهتر است در یک زمان یک محصول جدید را وارد کنید – بهتر است اجازه دهید یکپارچه سازی مداوم برای مدت یک ماه انجام شود – برای ارزیابی دقیق نتایج

یک زن از تونر پروبیوتیک موضعی با ترکیبات تخمیر شده برای شفافیت پوست استفاده می کند.

بهترین پروبیوتیک ها برای پوست کدامند؟

لاکتوباسیلوس و بیفیدوباکتریوم آنها دو پروبیوتیک متداول برای سلامت پوست هستند. مارتین بیگر به یاد می آورد. “به نظر می رسد با ارائه مزایا از طریق واسطه التهاب پوست تأثیر می گذارد.”

چندین مطالعه نشان می دهد که این نوع پروبیوتیک ها به ویژه برای مکمل های خوراکی برای بیماریهای التهابی روده و/یا پوست مفید هستند. به دنبال فرمول هایی باشید که حاوی پروبیوتیک نیز هستند. که پتانسیل پروبیوتیک ها را نیز تحریک می کند)

خوشبختانه ، بالاترین کیفیت پروبیوتیک ها برای پوست و سلامت کلی شامل انواع وسیعی از گونه ها و سویه ها برای ارتقای تنوع میکروبیوم و کمک به رشد باکتری های خوب است.

بهترین محصولات پروبیوتیک و تخمیر شده برای مراقبت از پوست

در نهایت ، اگر می خواهید پروبیوتیک های خاص و ترکیبات تخمیر شده را به روال مراقبت از پوست خود اضافه کنید. شما گزینه های زیادی برای انتخاب دارید.

برای پوست های مستعد آکنه ، من پاک کننده پروبیوتیک شفاف ارگانیک شفاف (42 دلار) را پیشنهاد می کنم ، حاوی عصاره های دو مبارز شکست خورده محبوب: عصاره پوست بید (مشابه BHA سالیسیلیک اسید) و روغن درخت چای (یک عامل ضد باکتری عالی برای بنزوئیل پراکسید) ، و همچنین شیر تخمیر شده به شکل اسید لاکتیک ، یک لایه بردار شیمیایی.

برای تقویت عملکرد سد پوستی یک درمان آرامبخش و در عین حال م effectiveثر مانند سرم پروبیوتیک We Come in Peace from Good Light (24 دلار) را انتخاب کنید. حاوی لیزات تخمیر لاکتوکوک است که به تنظیم میکروبیوم پوست شما و همچنین آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی کمک می کند.

سرانجام ، برای پاکسازی منافذ ، کاهش لکه های تیره و جوان سازی پوست خود ، Youth to the People Kombucha + 11٪ AHA Exfoliation Toner (38 دلار) را امتحان کنید. کامبوچا قدرت پری بیوتیک تقویت کننده پوست را ارائه می دهد. استرس اکسیداتیو و اسید لاکتیک به آرامی با حلقه های تیره مبارزه می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *