بیش از نیم ماه پس از ایدا ، خانواده ای که همه چیز را از دست داده اند هنوز بی خانمان هستند

بیش از نیم ماه پس از ایدا ، خانواده ای که همه چیز را از دست داده اند هنوز بی خانمان هستند


اسکار گومز اعلامیه ای برای یک آپارتمان زیرزمینی در چراغ چراغ در کوئینز دید.

در سال 2011 ، او یک آپارتمان برای خود ، خواهرش و دختر 10 ساله اش ، لیتیزی پیدا کرد که گومز در تربیت آنها کمک کرد. هر سه نفر به همراه یکی دیگر از اعضای خانواده بزرگ خود در خانه ای که در وودساید اجاره کرده بودند زندگی می کردند. اما صاحبخانه ملک را فروخت و خواستار خارج شدن آنها شد.

یافتن مکانی برای زندگی دلسرد کننده است. مالکان مستاجر به مهاجران قبلی بدون سند اجاره می دهند. اما صاحب آپارتمان طبقه پایین با یک سند نسبتاً شلوغ از آنها استقبال کرد ، شاید به این دلیل که به کد بستگی نداشت. سقف خیلی کم است. عدم وجود نور طبیعی و تهویه مناسب. تنها چیزی که آنها می خواهند نقل مکان کنند اخطار کتبی از صاحبخانه قبل از استخدام و اثبات اشتغال است.

گومز اتاقی با پنجره کوچک روی دیوار آپارتمان قرار داد که متناسب با یک تخت دونفره کوچک است. لیتی و مادرش در اتاقی بدون پنجره در مرکز مشترک بودند. راهروی کوچکی که بین اتاق خواب های دو نفره قرار دارد آشپزخانه است. باریک و تاریک است ، اما با قیمت 1250 دلار در ماه ، این چیزی است که آنها می توانند هزینه کنند.

وی گفت: منطقه وسیعی داریم. ما یک اتاق غذاخوری بزرگ ، یک اتاق نشیمن ، یک حمام بزرگ داریم. ” “سپس به آپارتمان کوچک ، سخت است.”

با گذشت سالها ، بسیاری از اعضای خانواده به زیرزمین و بعداً به آپارتمان طبقه بالا نقل مکان کردند. شامل 15 نفر ، از جمله چهار برادر و خواهر گومز دیگر ، شریک زندگی آنها و فرزندانشان خانه ای کوچک در روستای وودساید نامیدند – هزاران مایل از گوئررو ، مکزیک ، جایی که گومز در آن بزرگ شد.

با هم ، آنها بخش اعظم اقتصاد شهر نیویورک را پوشش می دهند – کارگران ساختمانی ، خواهران خوانده و زنان خانه دار. گومز و دو خواهر و برادر دیگر قفسه هایی در این مرکز خرید نصب کردند. و با این حال ، یکی از اعضای خانواده همیشه برای آشپزی ، نظافت و سرگرمی فرزندان خود در اطراف است.

سپس سقوط وجود دارد. در هنگام ریزش غلاف ها ، گاهی اوقات ممکن است یک یا دو اینچ آب در برخی از قسمتهای زیرزمین تجمع یابد. به طور معمول ، خانواده ها وسایل خود را از روی زمین برداشته و شروع به پاک کردن می کنند.

این قبل از آن بود که بقیه طوفان ایدا ماه گذشته شهر را ویران کند و همه رکوردها را شکست. بیش از سه اینچ باران در یک ساعت بارید و آپارتمان زیرزمین آنها و همه چیز را در آن ویران کرد. اکنون ، بیش از نیم ماه بعد ، گومز و خانواده اش هنوز به دنبال مکانی برای زندگی هستند و به دنبال چیزی غیر از زندگی در زیرزمین غیرقانونی دیگر هستند. اما بدون وضعیت قانونی ، پرداخت ، حساب بانکی و خط اعتباری ، آنها ممکن است چاره ای نداشته باشند.

خانواده گومز در سال 2011 به یک انبار در وودساید نقل مکان کردند.

پیکان

خانواده گومز در سال 2011 به زیرزمینی در وودساید نقل مکان کردند.

اسکات هاینس / گوتامیست

ویویر پارا کانتارلا ، “برای قصه گویی زندگی کن”

شبی که آیدا مورد ضرب و شتم قرار گرفت ، گومز در زیرزمین خانه خود ایستاد – با یک دستمال که آب کثیف از حمام و سایر وسایل لوله کشی بیرون می زد. او به زودی خود را در آب تا زانو دید که به سرعت بالا آمد. او حوله ها را رها کرد ، برادرزاده های 10 ماهه و 9 ساله اش را بیدار کرد و آنها را به محل امن در آپارتمان طبقه بالا برد. دقایقی بعد او برگشت تا اشیای قیمتی خود را – پاسپورت و سایر اسناد – پس انداز خود را – پس از آن آب تقریبا به سقف رسیده بود.

“ما شاهد ناپدید شدن رویاهایمان هستیم. کاری که سالها طول کشید تا کار کند. ما همه چیز را از دست دادیم ، “گومز گفت ، بنابراین با غلبه بر احساسات ، او به سختی توانست جمله را تمام کند. “من یک مرد با ایمان هستم و بارها از خدا خواسته ام که این برای ما اتفاق نیفتد.”

با این حال ، او خانواده خود را در میان افراد خوش شانس می داند. در آن سوی بزرگراه بروکلین-کوئینز ، یک خانواده سه نفره ، از جمله یک کودک کوچک ، در خانه های خود غرق شدند ، به همراه هشت نفر دیگر در کوئینز که آن شب در زیرزمین ها ، عمدتا اقامتگاه های غیرقانونی ، جان باختند. اگر گومز هنگام طوفان خواب بود ، معتقد بود که شمار کشته شدگان شهر شامل او ، خواهرزاده و خواهرش می شود.

گومز ، که بعداً شاعر گابریل گارسیا مارکز را توصیف کرد ، گفت: “ما باید خدا را شکر کنیم که زنده ایم.” “بقیه شانس یکسانی نداشتند. آنها برای قصه گویی زندگی نمی کنند. “

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را اشغال کرده اند به طبقه بالا حرکت کرده اند.

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را اشغال کرده اند به طبقه بالا حرکت کرده اند.

پیکان

مگس های میوه ای که زیرزمین پوسیده را اشغال کرده اند به طبقه بالا حرکت کرده اند.

اسکات هاینس / گوتامیست

طوفان و پیامدهای آن بر چشم پوشی از مسائلی متمرکز شده است که قانونگذاران مدتهاست با آن دست و پنجه نرم می کنند. برآورد ها تعداد نیویورکی هایی را که در آپارتمان های زیرزمینی غیرقانونی زندگی می کنند 100000 نفر اعلام کرده است ، اگرچه گروه هیپنوتیزم معتقد است که این تعداد می تواند بیش از دو برابر شود. هیچ آمار رسمی و جمعیت شناسی وجود ندارد.

اما صاحبخانه ها می گویند که موضوعات مشترک را در ساکنان زیرزمین می بینند.

“آنها دوست دارند مهاجر باشند ، آنها دوست دارند در خانواده های مختلط باشند. آنها کارگران اساسی هستند. آنها کمترین حقوق را دریافت می کنند. ” “آسیب پذیرترین نیویورکی ها در آپارتمانهای طبقه پایین زندگی می کنند.”

پس از آیدا ، شهردار بیل دی بلاسیو راهی را ابداع کرد که به اعتقاد وی با هدف قرار دادن اطلاعیه های دسترسی و تخلیه در زیرزمین ، شهر می تواند از آثار مخرب سیل شدید جلوگیری کند. قبل از فصل توفان سال آینده ، آژانس مدیریت اضطراری شهر باید با گروه های اجتماعی برای ایجاد یک ثبت آپارتمان در طبقه همکف همکاری کند.

اما یک راه حل بلند مدت برای جلوگیری از خسارت های آتی در مناطق سیل زده نیاز به سرمایه گذاری حدود 100 میلیارد دلار برای بهبود سیستم زهکشی دارد ، مقامات هزینه ای می گویند که شهر نمی تواند بدون بودجه قابل توجه دولت شروع به کار کند. تلاش های پیش از سیل برای افزایش مسکن در زیرزمین پس از کاهش بودجه شهر برای پروژه آزمایشی در سال گذشته در سطح بالایی از شیوع COVID-19 کاهش یافته است.

دی بلاسیو همچنین تأکید کرد که به دلیل بحران مسکن شهری مقرون به صرفه ، او به مقامات شهری فشار نمی آورد تا اجرای مسکن غیرقانونی را تسریع کند.

“من فکر نمی کنم این درست باشد که بگوییم هیچ کس آنجا نیست [illegal basement apartments] د دو بلاسیو اندکی پس از وقوع طوفان در کنفرانسی خبری گفت: “زیرا من نمی دانم آیا این افراد به جایی که باید باشند خواهند رسید یا خیر.” “اما ما البته می خواهیم مردم در امنیت باشند. این مسئله واقعا مشکل است. “

نیم ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی بودند.

نیم ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی بودند.

پیکان

نیم ماه بعد خانواده گومز هنوز به دنبال مکانی برای زندگی بودند.

اسکات هاینس / گوتامیست

“ما فقط خانه می خواهیم”

بیش از یک ماه از وقوع سیل می گذرد ، اقلامی که می توانستند از زیرزمین آپارتمان خانواده گومز نجات پیدا کنند ، هنوز روی سقف چیده شده و با یک پیش بند آبی پوشانده شده اند. زندگی نامعلوم است.

گومز از آژانس فدرال مدیریت اورژانس درخواست کمک کرده است ، زیرا وی واجد شرایط است زیرا فرزندانش شهروند ایالات متحده هستند ، اما او همچنان در انتظار تأمین بودجه است. در همین حال ، او ، خواهر و دخترش لیتزی ، با خانواده های خود در آپارتمانی در بالای خانه سیل زده خود می خوابند. در حال حاضر ده نفر از آپارتمان های سه خوابه استفاده می کنند. دیگران که در زیرزمین زندگی می کردند ، پراکنده بودند و خانواده های بزرگ آنها در سایر مناطق کوئینز بودند.

این خانواده دو هفته بدون پخت گاز و آب گرم می گذرد. دسته ای از مگس های میوه ای ، که ابتدا توسط قالبی که در زیرزمین زیرزمین رشد کرده بود کشیده شد ، اکنون به طبقه بالا حرکت کرده است.

چند شب در هفته ، پس از شروع کار به سوپر مارکت ، گومز گروهی از دوستان خود را به تمرین رقص سنتی مکزیکی هدایت کرد تا برای دختر یکی از دوستانش آماده شود. Quinceañeraبه لیتی ، که اکنون 19 ساله است ، سال اول تحصیل خود را در کالج در حالی که به صورت پاره وقت کار می کرد ، آغاز کرد.

"ما فقط به یک خانه نیاز داریم ،" لیتزی گوتیرز 19 ساله می گوید.

پیکان

لیتزی می گوید: “این استرس زیادی است زیرا شما می گویید:” وای ، من خانه ای ندارم که به آنجا بروم و با آرامش تکلیفم را انجام دهم. او به خاطر یک مکان آرام که می تواند هدفون را روی سرش بگذارد ، به موسیقی گوش دهد و سعی کند بر کارهای مدرسه تمرکز کند ، تازه واردان را در کتابخانه مدرسه جذب می کند.

او گفت: “ما فقط به یک خانه نیاز داریم ، حتی اگر هیچ کس در خانواده تصور نکند که دوباره در زیرزمین زندگی کند.”

گومز گفت: “ترس وجود دارد ، اضطراب ، عدم اطمینان.” “به محض شروع به سقوط ، شما نخواهید خوابید.”

اما به نظر می رسد نیم دهه پیش بود – هنگامی که او اولین برگه های آپارتمانی را که اکنون رها کرده بودند دید ، پیدا کردن یک خانه جدید موانع زیادی ایجاد کرد. هفته گذشته یکی دیگر از اعضای خانواده آبسه داشته است. گومز معتقد است که آنها به دلیل وضعیت مهاجرت مورد تبعیض قرار می گیرند.

وی گفت: “اگر شهروند یا ساکن قانونی نیستید ، اجاره آپارتمان در یک ساختمان بسیار دشوار است.” وی گفت:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *