تورم به دلیل افزایش قیمت 5.4 درصدی گرمتر از حد انتظار است

تورم به دلیل افزایش قیمت 5.4 درصدی گرمتر از حد انتظار است


فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام کرد تورم در ماه سپتامبر افزایش یافت و قیمت ها بیش از حد انتظار افزایش یافت زیرا شرکت ها با زنجیره تأخیر عرضه و کمبود نیروی کار در سراسر کشور مبارزه کردند.

شاخص قیمت مصرف کننده وزارت کار ، که کالاها و خدمات ، از جمله انرژی و غذا را اندازه گیری می کند ، در سپتامبر 5.4 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

این در حالی است که در ماه آگوست سالانه 5.3 درصد افزایش قیمت داشته و در ماه های ژوئن و جولای 5.4 درصد افزایش یافته است که بیشترین افزایش 12 ماهه از اوت 2008 است ، قبل از اینکه بحران مالی ایالات متحده را به بدترین رکود برساند. از زمان رکود بزرگ مشاهده شده است.

وزارت کار اعلام کرد که قیمت مصرف کننده نسبت به ماه اوت 0.4 درصد افزایش یافته است.

اقتصاددانان مورد بررسی داوجونز پیش بینی کردند در ماه سپتامبر سالانه 5.3 درصد و ماهانه 0.3 درصد افزایش داشته باشد.

شاخص قیمت اصلی مصرف کننده ، بدون تغییر قیمت مواد غذایی و انرژی ، 4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است که با 4 درصد افزایش سالانه در ماه اوت مطابقت دارد.

زنجیره تامین روزافزون جهان در تلاش است تا با تقاضا به دنبال خروج کشورها از شیوع بیماری باشد.
عکس اسپنسر پلات / گتی

اقدامات تورمی از زمان افزایش 4.5 درصدی در ماه ژوئن کاهش یافته است و این سریعترین نرخ تورم از سال 1991 است.

بیشترین افزایش تابستان امسال به دلیل بخشهای مختلفی بود که به ویژه تحت تأثیر شیوع قرار گرفتند و از آن زمان به بعد تقاضای زیادی از قبیل هزینه ماشینهای فرسوده ، بلیط هواپیما و سوخت به دنبال داشته است.

نوسانات قیمت این کالاها در قلب استدلال فدرال بوده است که افزایش اخیر تورم موقتی بوده و دلیلی بر کند کردن برنامه های خرید اوراق قرضه دولتی نیست ، که برای بازار سهام خوب است.

تورم
اقتصاددانان مورد بررسی داوجونز پیش بینی کردند در ماه سپتامبر سالانه 5.3 درصد و ماهانه 0.3 درصد افزایش داشته باشد.
عکس جاستین سالیوان / گتی

ماه گذشته ، با این حال ، مقامات فدرال رزرو اذعان کردند که تورم ممکن است طولانی تر از تصور قبلی باشد زیرا مدیران شرکت ها هشدار داده اند که برای افزایش سود باید به افزایش قیمت ادامه دهند ، شاید تا پایان سال.

اقتصاددانان می گویند عوامل متعددی قیمت ها را بالا برده اند.

کمبود نیروی کار در سراسر کشور در صنایع مختلف ، از جمله حمل و نقل ، خرده فروشی ، پذیرایی و سایر موارد ، شرکت ها را مجبور به افزایش دستمزد کرده است ، هزینه هایی که به مشتریان منتقل می شود.

و زنجیره تأمین جهانی در تلاش است تا با خروج سریع کشورها از تقاضا ، با کمبود کالاهای مختلف تقریباً همه صنایع روبرو شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *