خطر تنگی آئورت – عارضه عفونت در کار قلب است.


خطر تنگی آئورت – عارضه عفونت در کار قلب است.

تنگی آئورت یکی از شایع ترین و جدی ترین بیماری های دریچه ای قلب است. در یک تعریف ساده تنگی آئورت تنگ شدن دهانه دریچه آئورت است. تنگی آئورت جریان خون را از بطن چپ به آئورت محدود می کند و ممکن است به دهلیز چپ فشار وارد کند.

اگرچه برخی از افراد به دلیل نقص مادرزادی قلب دچار تنگی آئورت می شوند. به اصطلاح مادرزادی این حالت در دوران سالمندی شایع تر است زیرا کلسیفیکاسیون یا زخم به دریچه آسیب می رساند و جریان خون را از طریق محدودیت آن افزایش می دهد.

تنگی آئورت ؛  امضا کردن

آیا تنگی آئورت معمولاً علائم ایجاد می کند؟

پاسخ این س noال منفی است. بسیاری از افراد مبتلا به سکته مغزی ایسکمیک یا AS هیچ علامتی ندارند. تا حجم خون محدود تا حد زیادی کاهش یابد.

علائم تنگی آئورت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• درد قفسه سینه

• قلب تند و تکان دهنده است.

مشکل در تنفس یا احساس تنگی نفس

سرگیجه یا غش کردن

• مشکل در راه رفتن در مسافتهای کوتاه

مچ و پا متورم شده است

مشکل در خوابیدن یا نیاز به دراز کشیدن در حالت نشسته

• کاهش سطح فعالیت یا کاهش توانایی انجام فعالیتهای عادی.

نقص مادرزادی در تنگی دریچه آئورت

نوزادان و کودکان مبتلا به تنگی آئورت علائم مادرزادی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

• خستگی هنگام کار.

• بدون افزایش وزن

تغذیه نامناسب یا نامناسب

• مشکلات تنفسی.

علل آترواسکلروز

3 حالت می تواند دریچه آئورت را ضخیم کند:

رسوب کلسیم:

خون حاوی کلسیم است از جمله مواد معدنی و سایر مواد مغذی هنگامی که خون از دریچه آئورت جریان می یابد کلسیم در دریچه ها به مرور زمان تجمع می یابد. این می تواند آن را سخت تر و باریک تر کند.

نقایص قلبی از بدو تولد:

دریچه های آئورت طبیعی دارای سه دریچه یا کاسپ هستند که با هم قرار می گیرند.برخی از افراد با یک ، دو یا چهار دریچه آئورت لبه دار به دنیا می آیند.قلب می تواند سالها به این روش کامل عمل کند. اما قدیمی تر هرچه شیر سخت تر باشد ، سخت تر خواهد بود. این نوع بیماری مادرزادی قلبی را می توان با تعمیر یا تعویض دریچه درمان کرد.

تب روماتیسمی:

اگرچه عوارض گلو درد یا مخملک مانند گذشته شدید نیست ، اما به این شدت نیست. اما همچنان می تواند یک تهدید باشد. تب روماتیسمی می تواند به دریچه آئورت آسیب برساند. بافت اسکار رسوب کلسیم روی دریچه ها را تسهیل می کند.

تنگی آئورت چگونه پیشرفت می کند یا مشکلات بیشتری ایجاد می کند؟

علاوه بر تنگی آئورت ، که می تواند باعث ضعف ، ضعف یا کندی شود ، بطن چپ ممکن است ضخیم شدن ماهیچه ها را نشان دهد زیرا بطن باید بیشتر کار کند تا خون را از دریچه های باریک به داخل آئورت پمپ کند.

دیوارهای ضخیم تر فضای بیشتری را در محفظه های زیرین قلب اشغال می کنند. که فضای کمتری به بدن می دهد تا خون کافی را تحویل دهد این می تواند منجر به نارسایی قلبی شود. درمان مناسب می تواند پیشرفت بیماری را معکوس یا کند کند.

کسانی که در معرض تنگی عروق کرونر هستند

چه کسانی در معرض تنگی آئورت هستند؟

تنگی آئورت عمدتا افراد مسن را به دلیل زخم و رسوب کلسیم در لبه های دریچه (فلپ یا چین خوردگی) تحت تاثیر قرار می دهد. AS مرتبط با سن معمولاً بعد از 60 سالگی شروع می شود ، اما اکثر افراد تا سن خود علائم نشان نمی دهند. 70 یا 80 سالگی

در جوانان ، شایع ترین علت تنگی آئورت در جوانان یک نقص مادرزادی است. علت دیگر عدم رشد دریچه های قلب است ، بنابراین قلب برای پمپاژ خون فشار را به داخل دهان پمپ می کند. و در طول سالها دریچه های معیوب قلب اغلب به دلیل رسوب کلسیم سفت می شوند.

عوارض تنگی دریچه آئورت

هنگامی که دریچه آئورت به طور معمول باز نمی شود قلب شما نمی تواند تمام خون تجمع یافته در آن را پمپاژ کند. این وضعیت باعث می شود که خون به سمت دیگر نقاط بدن جریان یابد. قلب و حتی در ریه ها برای جبران ماهیچه قلب سعی می کند خون بیشتری را به بدن پمپ کند.
برخی از عوارض جانبی که می تواند ناشی از فعالیت بیش از حد قلب باشد عبارتند از:

درد قفسه سینه ناشی از جریان خون ضعیف در ماهیچه قلب

غش (به دلیل خونرسانی ناکافی به مغز)

نارسایی احتقانی قلب (قلب ضعیفی که ضعیف پمپاژ می کند)

ریتم (ریتم غیرطبیعی قلب ناشی از جریان خون غیر طبیعی به قلب)

تشخیص تنگی آئورت

روشهای تشخیص تنگی آئورت

در تشخیص تصلب شرایین پزشک شما به دنبال علائم و نشانه ها است. همچنین در مورد سابقه پزشکی خود صحبت کنید و یک معاینه فیزیکی انجام دهید. ممکن است پزشک از یک گوشی پزشکی برای بررسی ضربان قلب شما استفاده کند تا ببیند آیا دچار حمله قلبی شده اید که نشان دهنده فیبریلاسیون دریچه آئورت است یا خیر.

همچنین ممکن است پزشک چندین آزمایش را برای تشخیص بیماری و تعیین علت و شدت بیماری قلبی شما توصیه کند. این آزمایشات شامل موارد زیر است:

الکتروکاردیوگرام:

این آزمایش از امواج صوتی برای ایجاد تصاویر ویدئویی از قلب در حال حرکت استفاده می کند. در طول این آزمایش متخصص دستگاهی مانند کاوشگر را روی سینه نگه می دارد. پزشک شما ممکن است از این آزمایش برای ارزیابی حفره های قلب استفاده کند. دریچه قلب آئورت و جریان خون در قلب
پزشک شما ممکن است معاینه انجام دهد. اکوکاردیوگرام نوع دیگر اکوکاردیوگرام جرمی ترانس نامیده می شود. برای بررسی دقیق دریچه آئورت در این آزمایش یک مبدل کوچک متصل به انتهای لوله در لوله ای که از دهان به معده منتهی می شود (مری) وارد می شود.

نوار قلب (نوار قلب):

در این آزمایش ، سیم (الکترود) متصل به پد روی پوست فعالیت الکتریکی قلب را اندازه گیری می کند.یک نوار قلب می تواند بطن های بزرگ ، حملات قلبی و ریتم های غیرطبیعی قلب را تشخیص دهد.

عکس برداری از قفسه سینه:

اشعه ایکس قفسه سینه می تواند به پزشک شما در تعیین بزرگ شدن قلب شما کمک کند. این می تواند نشانه تنگی آئورت باشد. همچنین می تواند مشخص کند که آیا رگ های خونی (آئورت) بزرگ شده اند یا کلسیم در دریچه های آئورت تجمع یافته است. همچنین اشعه ایکس ریه می تواند به پزشک در معاینه ریه های شما کمک کند.

تست ورزش یا تست استرس:

آزمایش های ورزشی به پزشکان در تشخیص علائم و نشانه های بیماری دریچه آئورت در حین ورزش کمک می کند. و این آزمایشات می تواند به تعیین شدت علائم شما کمک کند. اگر نمی توانید ورزش کنید ممکن است از داروهایی که تأثیر مشابهی با تمرینات قلبی دارند استفاده شود.

توموگرافی کامپیوتری (CT) اسکن قلب:

در سی تی اسکن قلب از یک سری اشعه ایکس برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب و دریچه های قلب استفاده می شود. پزشک شما ممکن است از این آزمایش برای اندازه گیری اندازه آئورت و بررسی دقیق دریچه آئورت استفاده کند.

MRI قلب:

تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI) قلب از میدان های مغناطیسی و امواج رادیویی برای ایجاد تصاویر دقیق از قلب استفاده می کند. این آزمایش ممکن است برای تعیین شدت بیماری و ارزیابی اندازه آئورت استفاده شود.

کاتتریزاسیون قلبی:

این آزمایش معمولاً برای تشخیص بیماری دریچه آئورت استفاده نمی شود. اما ممکن است در صورت آزمایش های دیگر مورد استفاده قرار گیرد نمی توان بیماری را تشخیص داد یا شدت آن را تعیین کرد در این روش ، یک کاتتر نازک از طریق رگ خونی در بازو یا کشاله ران وارد می شود. و منجر به عروق کرونر شود

سپس رنگ از طریق کاتتر تزریق می شود. این باعث می شود که رگها در اشعه ایکس دیده شوند. این آزمایش به پزشکان تصویر دقیقی از عروق قلب و عملکرد قلب می دهد. همچنین می تواند فشار داخل حفره های قلب را اندازه گیری کند.

درمان تنگی دریچه قلب

درمان تنگی دریچه قلب

درمان تنگی آئورت بستگی به شدت بیماری دارد:

اگر علائم شما خفیف هستند یا هیچ علائمی ندارید ، پزشک از طریق ملاقات های منظم و منظم بر وضعیت شما نظارت می کند. پزشک به شما توصیه می کند که شیوه زندگی سالمی را تغییر دهید و برای درمان علائم یا کاهش عوارض از دارو استفاده کنید.

سرانجام ، ممکن است برای ترمیم یا تعویض دریچه آئورت بیمار به جراحی نیاز داشته باشید. در برخی موارد ، حتی اگر هیچ علائمی را تجربه نکنید ، پزشک ممکن است جراحی را توصیه کند.

جراحی ترمیم یا تعویض دریچه آئورت معمولاً با ایجاد برشی در قفسه سینه انجام می شود. البته ممکن است رویکرد تهاجمی کمتری وجود داشته باشد.

اگر مبتلا به تنگی عروق کرونر هستید ، در یک تیم پزشکی با تیمی از پزشکان و پزشکان و متخصصان مراقبت های بهداشتی مجرب در ارزیابی و درمان بیماری دریچه قلب ، در یک مرکز پزشکی مورد ارزیابی و درمان قرار بگیرید. این تیم می تواند توصیه های پزشکی را برای تعیین مناسب ترین درمان برای شما ارائه دهد. کلینیک اکسیر قلب و دیابت می تواند تا پایان سفر سلامت شما در خدمات درمانی بیماران مبتلا به بیماری های قلبی عروقی در کنار شما باشد.

گزینه های جراحی عبارتند از:

• تعمیر دریچه آئورت.

• تعویض دریچه بیولوژیکی.

• تعویض دریچه بیولوژیکی.

جراحان به ندرت دریچه های آئورت را برای درمان تنگی آئورت ترمیم می کنند. از آنجا که تنگی آئورت به طور کلی نیاز به تعویض دریچه آئورت دارد. در ترمیم دریچه آئورت جراح ممکن است صفحه پوشش سوپاپ (جوش خورده) جوش داده شده را جدا کند.

بالون آنژیوپلاستی
پزشک شما ممکن است از یک کاتتر باریک و بلند برای ترمیم تنگی دریچه آئورت استفاده کند. در این روش که به آن “بادکنک ولووپلاستی” می گویند ، یک کاتتر در داخل ورید یا کشاله ران با بالن در نوک قرار داده می شود و به دریچه آئورت هدایت می شود. دکتری که این عمل جراحی را انجام داده است

دریچه آئورت را تعویض کنید

تعویض سوپاپ مکانیکی

برای درمان تنگی آئورت نیاز به تعویض دریچه آئورت است. برای تعویض دریچه آئورت جراح دریچه آسیب دیده را برداشته و آن را با یک دریچه مکانیکی یا دریچه ای که از بافت قلب گاو ، خوک یا انسان ساخته شده است (دریچه بافت بیولوژیکی) جایگزین می کند.

دریچه های بافت های بیولوژیکی با گذشت زمان فرسوده می شوند و ممکن است در نهایت نیاز به تعویض داشته باشند. افرادی که دارای دریچه های مکانیکی قلب هستند باید تا پایان عمر از داروهای رقیق کننده خون استفاده کنند تا از لخته شدن خون جلوگیری شود.

سوپاپ ترانس آئورت را تعویض کنید.

تعویض دریچه ترانسفورماتور آئورت (TAVR). پزشکان از یک روش حداقل تهاجمی به نام جایگزینی دریچه آئورت از راه پوست (TAVR) برای جایگزینی دریچه آئورت استفاده می کنند. در TAVR ، یک کاتتر سپس در ساق پا یا قفسه سینه قرار می گیرد. در قلب قرار می گیرد. سپس دریچه جایگزین از طریق کاتتر وارد شده و به قلب هدایت می شود. هنگام وارد کردن زبان پزشک شما یک کاتتر را از رگ های خونی شما خارج می کند.

www.mayoclinic.org
www.heart.org

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *