سرآشپز محبوب ایرانی تا کافه بروکلین در نیو گسترش می یابد

سرآشپز محبوب ایرانی تا کافه بروکلین در نیو گسترش می یابد


کافه سفره هفته گذشته بی سر و صدا در بوشویک افتتاح شد و نکته مهم خود را به گفتگو در مورد اینکه غذاهای مدرن ایرانی چگونه می تواند باشد ، اضافه کرد. این کافه به عنوان یک کافی شاپ خواهری برای سوفی معروف در Prospect Heights ، حاصل ذهن نسیم علیخانی و علی صبور است.

علیخانی در سال 2018 وقتی سوفی را افتتاح کرد ، رستوران ایرانی را به سطح بالاتری رساند ، و اخیراً یکی از 10 سرآشپزهای برتر است که در Met Gala 2021 منو ایجاد می کنند. با کافه سفره ، نسیم این موقعیت را به علی سپرد و نقش گسترده ای را به عنوان شریک ، سرمایه گذار و مدافع زنان ایفا کرد.

بیشتر بخوانید: با زن پشت سوفی ، هیجان انگیزترین رستوران ایرانی نیویورک آشنا شوید

کوچک و شیک با یک منوی به همان اندازه ساده اما دقیق ، کافه Sofreh اولین نانوایی و چایخانه است ، اگرچه قهوه و ساندویچ نیز دارند.

سرآشپز صبور ، که 20 سال در صنعت رستوران داری کار کرده است ، می گوید: “این کافه از درست کردن نان روی مبل رشد کرده است ، که این امر به من شور و شوق دوباره پختن را بخشیده است.” “من سابقه تهیه نان های فوکاچی ، سیاباتا و دیگر نان های محلی ایتالیایی را دارم ، اما در سفره کار می کنم و به ایران می روم ، آنجا را با نسیم می گذرانم … خاطرات به زودی برمی گردند و فکر می کنم معرفی چای و فرهنگ ایرانی جالب باشد. صبحانه ساده است. “

نسیم علیخانی و علی صبور

پیکان

ساعاتی را در آشپزخانه در سوفی گذراندیم ، نسیم و علی زمان زیادی برای گفتگو در مورد باز کردن شکافی مانند این در جایی که علی می تواند رهبر باشد ، داشتند ، اما همه آنها در سفر تابستانی گذشته به ایران جمع شدند. آنها در آنجا از انواع نان ها و شیرینی های ایرانی الهام گرفتند و اساسی ترین غذاها و طعم هایی را که با آنها رشد کرده اند مورد بررسی قرار دادند. با این حال ، برای تأسف آنها ، برخی از غذاهایی که به یاد می آورند از نظر طعم و کیفیت بدتر شدند ، مانند پیروشکی هایی که به تعداد زیاد با سگ های گرم و تکان دهنده تهیه می شوند ، چای نرم و ناامید کننده در همه جا.

صبور شکایت می کند: “فرهنگ ایرانی یک فرهنگ چای گذرا و گذرا است ، اما” من احساس می کنم در ایران ، آنها شروع به از دست دادن فرهنگ چای خود کرده اند. “حالا ما قهوه دیوانه و اسپرسو داریم ، اما اکنون به رستوران ها و چای فروشی ها می رویم و چای می خواهیم و آنها برای ما چای کیسه ای می آورند! این در فرهنگی که بر پایه نوشیدن چای بنا شده است اتفاق نمی افتد! متاسفم. امیدوارم بتوانیم آن را به چیزی تبدیل کنیم که مردم دوباره به آن علاقه مند شوند. برای من ، چای بزرگترین انگیزه این پروژه است. “

برای رسیدن به این هدف ، چای در کافه مبل واقعاً عالی است – آنها ترکیبی از چای خانگی را با پوست دارچین ، گلبرگ رز و کارت کهربا ترکیب می کنند. سرانجام آنها پیشنهادی را برنامه ریزی کردند دامنوش چای ، چای گیاهی است که از انواع گیاهان دارویی ، گیاهان دارویی ، گلها ، ادویه جات و میوه ها تهیه می شود.

علیخانی افزود: “امیدوارم قهوه را از اینجا بردارم و واقعاً روی چای واقعی تمرکز کنم.” “اسپرسوهای ما فوق العاده هستند اما چیزی در مورد چای وجود دارد که شما را مشغول می کند. هنگام مسافرت چای نمی خورید. باید بنشینی. شما باید با کسی تماس چشمی داشته باشید و از یک فنجان چای لذت ببرید. “

بله ، قهوه آنها بسیار خوب است اما کارخانه آبجوسازی واقعا خوب است. باید همراه با چای سنتی ایرانی. این سلیقه هایی است که قرن ها در رقص یکدیگر بوده و برای تکمیل یکدیگر ایجاد شده است.

نان بربری با فتا ، کره و گیلاس ترش می شود

نان بربری با فتا ، کره و گیلاس ترش می شود

پیکان

حالا بیایید در مورد غذا صحبت کنیم: موردی که نباید در منو از دست بدهید واقعاً نان است. نان باربری عالی آنها ، که 4-5 روز در یخچال نگهداری می شود ، در مبل محبوب است و هنوز هم یکی از محبوب ترین غذاهای آنها در اینجا است. برای به دست آوردن تجربه کامل ، آن را با فتا بلغاری ، کره ، آلبالو و البته چای امتحان کنید. چیز درنده ای نیست ، نان شیر واقعا الهی است. کاملاً مجلل و با طعم شیرینی. من به اندازه کافی خوش شانس بودم که یک نان گرم (خوب ، دو نان) از تنور بیرون آورده و با فکر کردن به آن خوابم برد. کائاک ، که ممکن است پدربزرگ ال گا باشد ، نیز عالی بود. همیشه کمی شور ، آن را با مقدار زیادی کره و یک عسل ترش ترکیب می کردم.

دسرها: مورد علاقه شخصی من کیک یزدی است ، یک کیک مافینی سنتی از یزد ، آنها سبک تر ، نرم تر و هوادارتر هستند و از زعفران وارداتی ایرانی ، هل و گل رز تهیه شده اند. صبور در مورد کرم هوا با کرم الهی صحبت می کند. نه نیستی.

یک دسر دیگر نسخه پیراشکی شیرین است: دونات رز رز- یک دونات بسیار خوب و پر از کاسترد رز. کیک های برنجی موز آنا خوشمزه و خوشمزه هستند و روی آنها تاهینی کارامل قرار داده شده است. در پایان طیف سنتی ، باقلوا و کوکی های ایرانی هر دو عالی هستند. و بله ، همه موارد ذکر شده باید با چای سیاه ایرانی ترکیب شود.

دونات کاستارد رز

پیکان

با ورود آنها به فضا ، منو همچنان تکامل می یابد و آنها قصد دارند غذای اصلی دیگر غذاهای ایرانی را معرفی کنند: ماست.

صبور می گوید: «نسیم زمان زیادی را در منطقه بافر می گذراند ، از مزارع دیدن می کند و شیر زیادی با محتوای چربی متفاوت را امتحان می کند. وی افزود: “ما هر دو از نظر کیفیت بیزار هستیم.” ما واقعاً سخت کار می کنیم تا همه چیز را تا آنجا که می توانیم خوب کنیم. ” آنها قصد دارند به تدریج چاشنی های با کیفیت ایرانی را به یخچال خود اضافه کنند.

نسیم می گوید: من حدود 30 سال است که این کار را انجام می دهم. وقتی به آمریکا آمدم ، برای هر چیزی که آرزو می کردم چنین شکافی وجود داشت. “

علی افزود: “من فکر می کنم هدف همه کارهای ما این است که فضایی را ذخیره کنیم که ایرانیان بتوانند فرهنگ خود را در آن به اشتراک بگذارند.” “من در کالیفرنیای جنوبی بزرگ شده ام و رستوران ها فارسی به نظر می رسد موزه ای با ستون های بزرگ است ، و وقتی به سفره می آیم اولین بار با نسیم آشنا شدم. این متفاوت است.” تنها چیزی که ما موافقیم این است که در تمیز شکل گرفته است در غذاهای ایرانی تمیز است. ارائه آن بدون بایگانی رویداد چگونه متفاوت است. ما فقط می خواهیم جایی در مرکز تغذیه کنیم. هدف اینجا نیز اینجا پرداخت می شود. ایرانیان می توانند به اینجا بیایند ، به دوستان هر یک از آنها بگویند ، “این این فرهنگ من است. این بخشی از فرهنگ کار من است ، بخشی از حافظه من است. “این برای من 99 what کاری است که من انجام می دهم.”

داخل مبل

از بسیاری جهات ، کافه سفره با هیچ کافی شاپ یا نانوایی با کیفیت دیگری که ممکن است در شهر نیویورک پیدا کنید ، تفاوتی ندارد و این چیزی است که برای من ، به عنوان یک ایرانی ، بسیار هیجان انگیز است. برای ارائه اساسی ترین غذاهای ما به شیوه ای متفکرانه و تصفیه شده ، طلاق از فرزندان ایرانیان (و بسیاری از فرهنگ های دیگر) اغلب در آغوش گرفته و اغراق می کند تا پیشنهادات آنها “عجیب تر” و قابل تشخیص ، هر چند دقیق باشد.

منظور Saboor از “غذا محور” است و به همین دلیل بسیار مهم است. این غذا فارسی عمیق است: برخی چیزها از غذاهای ایرانی بسیار مهمتر از چای و نان هستند. برخی از طعم ها ایرانی تر از گلاب ، کهربا و زعفران هستند. سرآشپز علی صبور ، به عنوان یک مهاجر ایرانی که در آمریکا بزرگ شده است ، درک می کند که نسل جوان ایرانی آرزو دارد که چنین جایی را داشته باشد که ما را به خود باز می گرداند. من نمی توانم به شما بگویم که چقدر طراوت داشت و من آن را نگه داشتم ، و اکنون کافه مقصدی است که باید برای ایرانیان و دوستداران فرهنگ ایرانی (و نان عالی) ببینید.

کافه سفره در خیابان 252 ورت در بروکلین واقع شده است و به هر حال ، آنها در حال ساخت یک رستوران کاملاً متفاوت با سرویس کامل ، EYVAL ، در پیاده رو هستند ، جایی که سرآشپز علی صبور در حال سرو منوی اطراف آشپزی زنده است. علی و نسیم امیدوارند EYVAL را در اوایل سال 2022 راه اندازی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *