نقش منیزیم در بدن – مرکز تغذیه و تناسب اندام Armoni


خلاصه کردن
منیزیم با مبارزه با کلسیم ، که باعث تحریک انقباضات می شود ، به سلول های ماهیچه های قلب کمک می کند تا آرام شوند. این مواد معدنی برای اطمینان از انقباض و آرامش مناسب سلول های قلب با یکدیگر رقابت می کنند.

3- تنظیم انقباضات ماهیچه ای
منیزیم نقش مهمی در تنظیم انقباض ماهیچه ها دارد. درست مثل قلب منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به شل شدن ماهیچه ها کمک می کند. در عضلات شما کلسیم به پروتئین هایی مانند تروپونین C و میوزین متصل می شود.این فرایند باعث تغییر شکل این پروتئین ها و انقباض آنها می شود. منیزیم و کلسیم به دلیل این ارتباطات باعث شل شدن ماهیچه ها می شوند. اگر بدن شما منیزیم کافی برای رقابت با کلسیم ندارد. ماهیچه های شما ممکن است منقبض شوند و باعث گرفتگی یا اسپاسم شوند. به همین دلیل ، منیزیم اغلب برای درمان دردهای عضلانی زیر نظر پزشک توصیه می شود.

خلاصه کردن
منیزیم به عنوان یک مسدود کننده طبیعی کلسیم عمل می کند و به سلول های ماهیچه ای پس از انقباض کمک می کند. وقتی سطح منیزیم پایین است ماهیچه ها ممکن است منقبض شوند و علائمی مانند گرفتگی یا اسپاسم عضلات را ایجاد کنند.

4- کنترل سطح قند خون در دیابت نوع 2
افراد مبتلا به دیابت نوع 1 دارای سطوح پایین منیزیم هستند. این می تواند علائم شما را بدتر کند. زیرا منیزیم به تنظیم انسولین کمک می کند. قند را از خون خارج می کند به عنوان مثال ، سلول های شما گیرنده های انسولین دارند که برای عملکرد صحیح به منیزیم نیاز دارند. اگر سطح منیزیم کم است سلولها قادر به استفاده م insulinثر از انسولین و افزایش سطح قند خون نخواهند بود. افزایش مصرف منیزیم ممکن است قند خون را در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 کاهش دهد. تجزیه و تحلیل هشت مطالعه نشان داد که مکمل منیزیم باعث کاهش قند خون ناشتا در شرکت کنندگان مبتلا به دیابت نوع 2 می شود. -مطالعات ترم

5- بهبود کیفیت خواب
کم خوابی یک مشکل عمده بهداشتی در سراسر جهان است. مصرف منیزیم ممکن است با کمک به آرامش ذهن و بدن به بهبود کیفیت خواب کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *