هزاران نفر پس از لغو MIT در سخنرانی پرینستون در پرینستون شرکت کردند

هزاران نفر پس از لغو MIT در سخنرانی پرینستون در پرینستون شرکت کردند


هزاران نفر برای یک کنفرانس تلفنی زمین شناسی به میزبانی پرینستون ثبت نام کردند – پس از اینکه MIT اولین حضور خود را لغو کرد وقتی گروه “بیداری توییتر” به دلیل دیدگاه های وی در مورد پذیرش در دانشگاه علیه او جنگ کرد.

دوریان ابوت ، پروفسور زمین شناسی در دانشگاه شیکاگو ، هفته گذشته پس از قطع سخنرانی عمومی آینده خود درباره آب و هوا و پتانسیل زندگی در سیاره دیگر ، از MIT به دلیل تلاش برای تخریب فرهنگ انتقاد کرد.

یکی از مقامات MIT به او گفت که این سخنرانی را لغو کرده اند تا از بحث و جدل جلوگیری شود.

پس از ورشکستگی ، دانشگاه پرینستون تصمیم گرفت میزبان سخنرانی ابوت از طریق Zoom در 21 اکتبر باشد – همان روزی که قرار بود در MIT برگزار شود.

پروفسور پرینستون ، روبرت پی جورج ، که هفته گذشته بر بحث عمومی ابوت نظارت داشت ، یکشنبه توییت کرد این که آنها قبلاً سهمیه شرکت کنندگان را به دلیل تقاضا افزایش داده اند.

جورج گفت: “من خوشحالم که گزارش دهم که ما سهمیه زوم را برای سخنرانی دکتر دوریان ابوت در پرینستون – که توسط MIT تکان دهنده و شرم آور است – افزایش داده ایم و هزاران نفر ثبت نام کرده اند.”

داستان مربوط به راهبان وقتی فاش شد که او هفته گذشته در مقاله ای در Substack Bari Weiss ‘فاش کرد که MIT سخنرانی کارلسون خود را لغو کرده است – یک رویداد عمومی سالانه که توسط وزارت زمین ، علوم و علوم سیاره ای سازماندهی شده است.

دوریان ابوت ، دانشمند زمین شناسی ، MIT را متهم کرد که سخنرانی خود را برای “جلوگیری از مشاجره” با دانشجویان و فارغ التحصیلان لغو کرده است.

مأموری که MIT را متهم کرد که از شکایت گروه توئیتری که پس از وی آمده بود به دلیل استدلال اخیر مبنی بر اینکه وی پذیرش دانشگاه غیر مرتبط با سخنرانی علمی خود داشته است ، خودداری کرد.

او و پروفسور دانشگاه استنفورد ایوان مارینوویچ در شماره آگوست Newsweek op -ed بحث کردند که تلاش تنوع فعلی – که به عنوان تنوع ، برابری و شمول شناخته می شود – در دانشگاه های مختلف رفتار مساوی را نقض می کند.

در عوض ، آنها چارچوبی را به نام خوبی ، عدالت و برابری تدوین می کنند ، جایی که “مدیران دانشگاه به عنوان یک فرد رفتار می شوند و از طریق یک فرآیند دقیق و غیر مغرضانه تنها بر اساس صلاحیت ها و صلاحیت های خود ارزیابی می شوند.”

ابوت می گوید: “گروه کوچکی از ایدئولوگها یک کمپین توییتری برای لغو سخنرانی علمی برجسته در موسسه فناوری ماساچوست راه اندازی کردند زیرا آنها با برخی از مسائل سیاسی که سخنران مطرح کرده بود موافق نبودند. و آنها ظرف هشت روز موفق شدند.” به

“این واقعیت که این امر به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی آمریکایی ها تبدیل شده است ، نباید کاری کند که آنها را شوکه کند و به جامعه لیبرال آسیب زیادی برساند.

“این واقعیت که MIT ، یکی از بزرگترین دانشگاه های جهان ، در وضعیت آشوب قرار دارد ، فقط دیگران را تشویق می کند تا از همین استراتژی استفاده کنند.”

او گفت که هنوز هدف فارغ التحصیلان دپارتمان خود است ، زیرا سال گذشته شروع به تعویض “آزادی آموزشی و ارزیابی مبتنی بر اصول” کرد.

ابوت گفت که دانشجویان سعی کردند تدریس او را محدود کنند ، اما توسط روبرت روبرت زیمر ، رئیس دانشگاه شیکاگو ، که بیانیه ای برای آزادی بیان برای دانشکده صادر کرد ، رد شد.

دانشگاه پرینستون
دانشگاه پرینستون باید ظرفیت خود را برای دیدار با سخنرانی محبوب زمین شناس دوریان ابوت افزایش دهد.
عکس سهام Alamy

سخنگوی MIT هفته گذشته به The Post گفت که امسال هیچ سخنرانی عمومی “به تشخیص این اداره” برگزار نشده است.

آنها افزودند که از ابوت دعوت شد تا به جای یک نشست عمومی گسترده تر ، کار علمی خود را در MIT به دانشجویان و اساتید ارائه دهد.

پروفسور روبرت ون هیلست ، سرپرست MIT می گوید: “ما احساس می کنیم که با سر و صدای فعلی در موقعیتی قرار نخواهیم داشت که فعالیتهای موثر ارتباطی را سازماندهی کنیم.”

“من این تصمیم را به تنهایی ، پس از مشورت با دانشکده و دانشجویان در بخش ، و دریافتن این که برخی از افراد ممکن است اشتباه کنند ، گرفتم. این توهین به آزادی دانشگاهی است – روشی که من با آن موافق نیستم.”دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *