کره جنوبی به دنبال جلوگیری از توسعه غنی سازی اورانیوم است

کره جنوبی به دنبال جلوگیری از توسعه غنی سازی اورانیوم است


بر اساس داده های ماهواره ای رصدخانه مستقر در آمریکا ، کره جنوبی در حال تلاش برای پنهان کردن توسعه و تغییراتی است که در کارخانه غنی سازی اورانیوم (UEP) ایجاد می کند.

گروه 38 شمالی دریافت که اخیراً در 1 اکتبر ، ساختمان در ساحل آبشار شماره 2 در مرکز تحقیقات علوم هسته ای یونگ بیون محاصره شد. در ماه سپتامبر ، گروه دیده بان تصاویر ماهواره ای از همان منطقه را به اشتراک گذاشت ، و در آن زمان ، تحت پوشش قرار نگرفت.

مساحت گزارش شده قبل از پوشش آن ، 137.8 فوت در 49.2 فوت ، شامل دیوارها بود. تصویر اصلی همچنین شش دایره به قطر 9.8 فوت در شرق سالن را نشان می دهد.

هر گونه جزئیات اضافی از ساختار منطقه یا ساختمان دیگر به دلیل پنهان شدن قابل مشاهده نیست.

در حالی که مشخص نیست هدف دقیق این ساختمان چیست ، 38 North تخمین می زند که این کشور در دو سالن دیگر اورانیوم غنی شده کم تولید می کند و خاطرنشان می کند که این ساختمان می تواند پتانسیل “غنی سازی اورانیوم در سطوح پایین را به عنوان یک سلاح” داشته باشد. باید ارائه دهد.

به گفته آژانس بین المللی انرژی اتمی ، اخیراً تصور می شود که کره جنوبی یک راکتور 5 مگاواتی راه اندازی کرده است که از نظر تاریخی برای تولید پلوتونیوم و تکمیل برنامه هسته ای آن استفاده می شده است.

38 تخمین زده می شود که این عنصر می تواند برای “غنی سازی اورانیوم در سطوح پایین” به عنوان یک سلاح استفاده شود.
38north.org

ماهواره های جدیدی در حال ظهور هستند زیرا کره به طور مرتب موشک های ضد هوایی را آزمایش می کند.

در اول اکتبر ، این کشور دومین راه اندازی هفته و چهارمین راه اندازی ماه را اعلام کرد.

خبرگزاری رسمی مرکزی کره اعلام کرد این آزمایش موشکی “یک عملیات رزمی برجسته” بوده و شامل کنترل دو موشک و سایر فناوری های جدید است.

نیروگاه هسته ای کره
تصور می شود که کره یک راکتور 5 مگاواتی راه اندازی کرده است که از نظر تاریخی برای تولید پلوتونیوم و تکمیل برنامه هسته ای خود استفاده می شود.
کیودو / رویترز
آزمایش موشک.
کره جنوبی مرتبا موشک های ضدهوایی آزمایش می کند.
خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره از طریق AP
کیم جونگ اون.
کره جنوبی ایالات متحده را به دنبال “سیاست های خصمانه” متهم کرده و خواستار پایان تمرینات نظامی مشترک با کره جنوبی شده است.
خبرگزاری مرکزی کره / سرویس خبری کره از طریق AP

KCNA گفت این آزمایش “برای مطالعه و توسعه سیستم های موشکی ضدهوایی در آینده بسیار کاربردی است”.

اندکی قبل از انجام این آزمایشها ، کره شمالی ایالات متحده را متهم به دنبال کردن “سیاست های خصمانه” کرد و از رئیس جمهور بایدن خواست تا تمرینات نظامی مشترک با کره جنوبی را متوقف کند. شمال همچنین از شرکای جنوبی خود خواسته است که به چنین “سیاست های خصمانه” پایان دهند.

اگر (ایالات متحده) واقعاً خواهان صلح و آشتی ملی در شبه جزیره کره است ، باید با توقف تمرینات نظامی مشترک و استقرار انواع سلاح های استراتژیک ، اولین قدم را برای کنار گذاشتن سیاست ضد کره ای خود بردارد. ” کیم سانگ ، سفیر کره در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: “آنچه در سطح کره است در داخل و اطراف شبه جزیره کره است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *