کلاب فوت چیست و آیا درمان آن آسان است؟

what is clubfoot caused by


من باردار بودم و در اسکن 18 هفته ای به من گفتند نوزادم چانه دارد. این چگونه به طور جدی بر او تأثیر می گذارد و آیا قابل درمان است؟

Chesca Colloredo-Mansfeld ، مدیرعامل و بنیانگذار MiracleFeet ، که هدف آن از بین بردن پاهای درمان نشده در سطح جهان است ، می گوید: “در حالی که پای چپ پا یک بیماری جدی است ، یکی از شایع ترین نقایص مادرزادی است و بسیار قابل درمان است.

پا چنبری نتیجه رشد غیرطبیعی ماهیچه ها ، رباط ها و استخوان های پا است.

مطالعات اخیر نشان می دهد که بسته به محل زندگی شما در هر 600 تا 800 تولد ، یک مورد رخ می دهد. علت دقیق آن تا حد زیادی ناشناخته است ، اما ممکن است شامل عوامل ژنتیکی و محیطی باشد.

“پاچنبری باعث چرخش یک یا دو پا به داخل و خارج می شود و به دلیل تاندون آشیل در دیوار سفت می شود. تقریباً همه موارد در نوزادان ناسالم رخ می دهد – موقعیت پا تنها مانع پزشکی آنها برای کیفیت عالی زندگی است.

“در حالی که آزمایش کفش می تواند شوکه کننده باشد ، خبر خوب این است که بیش از 95 درصد از کودکانی که زود درمان می شوند می توانند یک زندگی سالم و سالم را با حداقل عوارض جانبی ، در صورت وجود ، با عوارض دائمی تجربه کنند.

“در انگلستان یا در کشورهایی که مراقبت های پزشکی پیشرفته ای دارند ، این احتمال وجود دارد که فرزند شما با کفش دچار اختلال قابل توجهی شود نزدیک به صفر. متأسفانه ، در همه جا چنین نیست ، با بی ثباتی شدید جهانی که خانواده ها به مراقبت با کیفیت دسترسی دارند.

پای نوزاد در حال درمان است (MiracleFeet / PA)

“درمان مورد نیاز ، به نام روش Ponseti ، شامل پرتاب به مدت شش تا هشت هفته برای بازسازی پا است ، و پس از آن یک روش ساده که تاندون آشیل را بر می دارد.

سرانجام ، کودک برای جلوگیری از عود ، طناب های ربوده شده را به مدت 23 ساعت در روز در سه ماه اول ، و سپس چند سال خواب می پوشد.

“متخصصان پزشکی در مورد زمان بستن بازوها به شما توصیه می کنند. بسیاری از مطالعات ، از جمله داده های خود MiracleFeet ، نشان داده اند که قدرت ثابت تعیین کننده موفقیت طولانی مدت است.

“در حالت ایده آل ، درمان باید ظرف یک هفته از زمان تولد آغاز شود ، زمانی که رباط ها و فیبرها بیشترین انعطاف پذیری را دارند. در سیستم مراقبت های بهداشتی مانند انگلستان ، آزمایش پاپ اسمیر به معنای هر دو والدین است و شما می توانید برای نوزاد در دوران بارداری درمان برنامه ریزی کنید.

“با این حال ، امروزه 90 درصد از کودکان دارای ابرو در کشورهای کم درآمد و متوسط ​​متولد می شوند و ده ها نفر تحت مراقبت مناسب قرار می گیرند. در نتیجه ، بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار ناتوانی شدید ، انگ اجتماعی و عوامل خطر می شوند.

“MiracleFeet مأموریت دارد پا های درمان نشده را از طریق اطمینان از دسترسی همه کودکان به مداخله و رشد اولیه از بین ببرد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *