18 بازیکن NBA در طرح کلاهبرداری بیمه ای دستگیر شدند

18 بازیکن NBA در طرح کلاهبرداری بیمه ای دستگیر شدند


دادستان جنوبی نیویورک ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که هجده بازیکن سابق NBA به اتهام تقلب در مزایای سلامتی بسکتبال بازداشت شده اند.

دادستان های فدرال می گویند کهنه سربازان NBA تقریبا 4 میلیون دلار اسکناس نامعتبر برای کارهای پزشکی و دندانپزشکی ارسال کرده اند که هرگز دریافت نکرده اند. بر اساس ادعاها ، بین 2017 تا 2020 ، این صندوق حدود 2.5 میلیون دلار به جولی پرداخت کرد.

گفته می شود که این برنامه توسط ترنس ویلیامز ، یک نفر در سال در نیوجرسی نتز ، که فقط چهار سال بعد لیگ را ترک کرد ، سفارش داده است.

از جمله مشهورترین مدافعان می توان به گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن اشاره کرد که هر دو در تیم سلتیکس NBA در لیگ قهرمانان 2008 بازی کردند.

آنتوان رایت ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازیکنان سابق نتز به همراه سباستین تلفیر ، ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفون ماربری نیز بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار از بازیکنی در قبال ارسال فاکتورهای متقلبانه به سایر خدمات جراحی مانند جراحی دندان و ویزیت از راه دور دریافت کرده است. دادستان ها گفتند که این طرح تا 320،000 دلار به برخی از بازیکنان پرداخت کرد.

این طرح پس از تأیید دادستان های فدرال مبنی بر خروج برخی بازیکنان از کشور هنگام قصد حضور در قرارهای پزشکی و بهداشتی فاش شد.

به گفته دادستان ، برخی بازیکنان فاکتورهایی را ارسال می کنند که نشان می دهد در همان روز دندانپزشکی یکسانی داشته اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، دست کم 16 نفر صبح روز پنجشنبه بازداشت شدند. Telfair در دادگاه نیویورک محاکمه می شود ، در حالی که انتظار می رود بقیه در حوزه قضایی دیگری ظاهر شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید هزینه تخلفات خود را بپردازند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان وکیل مدافع آنها را دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *