NYCLU از NYPD شکایت می کند زیرا پایگاه انضباطی را از دسترس عموم دور نگه داشته است

NYCLU از NYPD شکایت می کند زیرا پایگاه انضباطی را از دسترس عموم دور نگه داشته است


اتحادیه آزادی های مدنی نیویورک از NYPD برای انتشار پرونده انضباطی درخواست شده توسط مقامات در بهار شکایت می کند و معتقد است که پایگاه داده عمومی فعلی نمای ناقصی از شکایات سوء رفتار را ارائه می دهد.

وکلای NYCLU در شکایت خود که روز پنجشنبه در دادگاه عالی ایالتی ثبت شد ، گفتند که NYPD به طور غیرقانونی درخواست گروه برای اعمال انضباطی را که توسط گروه از طریق قانون آزادی اطلاعات (FOIL) در آوریل ارسال شده بود ، رد کرده است. این گروه ادعا می کند که سال گذشته به 50 فرمان دولتی – که مقامات را از داشتن سوابق انضباطی در ملاء عام محافظت می کند – دسترسی به چنین اطلاعاتی داده شد.

لغو 50-a منجر به ایجاد یک پایگاه داده قابل جستجو از سوابق انضباطی NYPD در مارس 2021 ، پس از چندین مسئله حقوقی توسط پلیس و آتش نشانی شد. اما NYCLU می گوید پایگاه داده عمومی فقط نتایج پرونده را “قابل بررسی” ذکر کرده است ، به این معنی که مقامات در این جنایت مجرم شناخته شده و منجر به انجام آزمایشات در بخش شده است.

علاوه بر این ، NYPD تحقیقات تاریخی را مسدود کرده است که این امر را اثبات می کند.

بیشتر بخوانید: پایگاه داده NYPD تصویر “باریک” را در پرونده انتظامی پلیس خاموش می کند

در درخواست FOIL خود ، NYCLU درخواست انتشار پایگاه داده را بدون توجه به اینکه آیا این شکایت منجر به اقدامات انضباطی شده است یا در حال بررسی است ، درخواست کرد. اطلاعات باید شامل نام ، موقعیت و منطقه کارفرمایی باشد که در زمان شکایت کار می کند. اطلاعات همچنین شامل نوع شکایت ثبت شده و تاریخ و محل وقوع حادثه است. اما با توجه به نمایشگاه ارائه شده در دعوی ، NYPD ادعای FOIL را “از نظر ماهیت بسیار گسترده” رد کرد. طبق گزارش NYPD به NYCLU گفته شد که این درخواست هنوز “بار یا بار” است.

بیشتر بخوانید: هر آنچه که باید درباره آزادی مطبوعات آزادی اطلاعات بدانید

لوپ آگویر ، وکیل کارمند در NYCLU ، می گوید: “آنها از قانون موجود FOIL برای جلوگیری از این درخواست خاص استفاده می کنند.” آنها می گویند که همه آنها در مورد شفافیت هستند و حاضر نیستند به میزان کافی به پرونده درخواست پاسخ دهند. “

در بیانیه ای ، سخنگوی NYPD گفت که لغو 50-a “به این معنی نیست که بخش در حال حاضر مجبور است اطلاعات مربوط به تمام پرسنل را منتشر کند ، اما این دیگر توسط قانون ممنوع نیست.”

قبل از لغو دهه 50 ، NYCLU پرونده های انضباطی را از طریق CCRB از طریق درخواست های FOIL دریافت کرد و پایگاه داده خود را ایجاد کرد که شامل تقریبا 280،000 شکایت کیفری در 30 سال گذشته بود. آنها همچنین با شرکت های حقوقی مختلف همکاری می کنند تا از سایر بخش های پلیس در سراسر ایالت برای افشای بیشتر شکایت کنند.

کریستوفر دان ، مدیر امور حقوقی NYCLU ، گفت که تعقیب قدم دیگری در جهت اطمینان از “لغو بند 50-a منجر به شفافیت بیشتر و دسترسی عمومی به اسناد مربوط به بازداشت طولانی مدت پلیس از سوی مردم می شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *