ماسک وضعیت نوار – وب سایت رسمی دکتر محمد صفریان


تجزیه و تحلیل ترکیب بدن

تست ترکیب بدن یا تست ترکیب بدن در تجزیه و تحلیل ترکیب بدن مانند درصد چربی ، آب ، ماهیچه ، استخوان ، نمک ، کاهش وزن و کمبود وزن بسیار مثر است. چاقی و اضافه وزن ، شاخص توده بدن (BMI) ، اندازه ، جذب موضعی چربی. اندام هایی در بدن دارند دستگاه عنصر پنوماتیک از طریق یک ضربه الکتریکی عمل می کند. مقاومت در برابر جریان الکتریکی در بافتهای بدن با توجه به این مقاومت ، نسبت بافت های بدن تعیین و با مقدار طبیعی تعیین شده برای دستگاه مقایسه می شود. این به شما تصویر کاملی از ترکیب بدن شما و جزئیاتی که نیاز به توجه دارند ، می دهد.

تجزیه و تحلیل ترکیب بدن: (Tanita BC-418 Body Composition Analyzer) BC-418

دستگاه اندازه گیری ترکیب بدن تجزیه و تحلیل ترکیب بدن (تجزیه و تحلیل ترکیب بدن) دستگاهی است که برای تجزیه و تحلیل کامل ترکیب بدن استفاده می شود. این یک ابزار ساده ، سریع و غیرتهاجمی برای اندازه گیری ترکیب بدن است. ساز بدن Tanita 418-BC از طریق ضربه الکتریکی درصد و حجم توده چربی (FM) ، توده بدون چربی (FFM) ، محتوای ماهیچه و چربی به طور جداگانه ، دست چپ ، دست راست ، پای چپ ، پای راست و نیم تنه. محاسبه میزان ایده آل ماهیچه و چربی و میزان متابولیسم پایه (BMR).

این دستگاه برای اندازه گیری امپدانس جریان بسیار ضعیفی را منتقل می کند. (مقاومت الکتریکی) بدن ، بنابراین ، در اصل این دستگاه باید با پای برهنه توسط کاربر استفاده شود. علاوه بر این ، از آنجا که امپدانس با توزیع مایعات بدن نوسان می کند ، بنابراین ، رعایت نکات مهم قبل از آزمایش برای اطمینان از نتایج آزمایش اندازه گیری ترکیب بدن بسیار مهم است. عدم توجه به هریک از این نکات می تواند نتایج آزمایش را کمی نادرست ایجاد کند:

• برای جلوگیری از خطاهای احتمالی در مقادیر اندازه گیری شده. قبل از اندازه گیری ، و در صورت انجام ، نباید شدید تمرین کنید باید استراحت کافی داشته باشید. به دلیل ورزش شدید این می تواند به طور موقت بر ترکیب بدن تأثیر بگذارد.
• برای نتایج دقیق در زمان های مختلف اندازه گیری ، اندازه گیری ها باید همیشه در یک حالت باشند (به عنوان مثال قبل از رفتن به دستشویی و تست) ، زیرا تغییرات آب بدن و دمای بدن می تواند تأثیر بسزایی در اندازه گیری داشته باشد.

بلافاصله بعد از حمام یا سونا آزمایش نکنید. زیرا تعریق ترکیب بدن را تغییر می دهد.

• زنان باید از آزمایش در دوران قاعدگی خودداری کنند زیرا احتباس مایعات منجر به نتایج کاذب می شود.
مطمئن شوید که کف پای شما تمیز است. این به این دلیل است که آلودگی یا ناخالصی ها ممکن است مانعی برای جریان نور عمل کنند.
• قبل از غذا تجزیه و تحلیل ترکیب بدن را انجام دهید. حداکثر 2 ساعت قبل از آزمایش نباید چیزی خورده شود ، زیرا مصرف زیاد غذا/مایع می تواند باعث گزارش نادرست دستگاه شود.
• فرستنده ای مانند تلفن همراه نداشته باشید. هنگام استفاده از اندازه گیری ترکیب بدن مفید است. زیرا ممکن است بر عملکرد دستگاه تأثیر بگذارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *